آتش سوزی مراتع به پشت میزنشینی جنگلبان ها گره خورده است، لزوم ایجاد کمیسیون تحول ساختار اداری در مجلس

به گزارش کتاب ارزان، نماینده مردم شیراز با بیان اینکه با اصلاح ساختار اداری کشور، آسیب هایی که اکنون شاهد آن هستیم کاهش می یابد گفت:علت آتش سوزی های اخیر این دلیل است که در گذشته نیروهای جنگلبانی به صورت حضوری و فعال در جنگل ها بودند اما اکنون به کادر اداری و پشت میزنشین تبدیل شده اند.

آتش سوزی مراتع به پشت میزنشینی جنگلبان ها گره خورده است، لزوم ایجاد کمیسیون تحول ساختار اداری در مجلس

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری کتاب ارزان، علیرضا پاک فطرت نماینده مردم شیراز در مجلس با اشاره به اهمیت تحول خواهی و وظیفه مجلس یازدهم از زمان شروع به کار خود درباره این موضوع، گفت: اگر قرار است در کشور اتفاقی بیفتد و تغییراتی ایجاد گردد باید در فرایند اداره آن تحول صورت داد.

ایجاد کمیسیون تحول ساختار اداری در مجلس ضروری است

نماینده مردم شیراز در ادامه با بیان اینکه مجلس یازدهم به عنوان اولین مجلس برای اجرای گام دوم انقلاب باید روش های کاری سابق خود را اصلاح کند، یادآور شد: برای ایجاد این تحول ضروری است در وهله اول زمان کاری مجلس را اصلاح کنیم به این معنا که ابتدا ساعات صحن علنی کاهش یافته و از سوی دیگر ساعات کار کمیسیون ها افزایش یابد تا کار تخصصی بهتر و بیشتر صورت گیرد و لازمه این اقدامات نیز ایجاد کمیسیون تحول ساختار اداری است.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه در راستای اصلاح حوزه مالی کشور ضروری است اختیارات استان ها افزایش یابد، مطرح کرد: اختیار اداره امور کشور در استان ها باید افزایش یابد تا دولت مرکزی چندان به مسائل جزئی ورود نکند و خود را به جای درگیر کردن در امور خُرد، درگیر امور کلان کشور کند.

ضرورت کاهش تعداد کارمندان پشت میزنشین

پاک فطرت همچنین با بیان اینکه با اصلاح ساختار اداری کشور، آسیب هایی که اکنون شاهد آن هستیم کاهش می یابد، مطرح کرد: برای مثال علت آتش سوزی های اخیر که تعداد آن نیز افزایش یافته به این دلیل است که در گذشته نیروهای جنگلبانی به صورت حضوری و فعال در جنگل ها خدمت می کردند اما اکنون این نیروهای به کادر اداری و پشت میزنشین تبدیل شده و از این رو مراقبت ها از جنگل ها کاسته شده است لذا باید ساختار اداری کشور به شکلی اصلاح گردد که از تعداد کارمندان پشت میزنشین کاسته گردد.

این نماینده مردم در مجلس از استان فارس در انتها صرف بودجه کشور در امور جاری به جای صرف آن در حوزه زیرساخت ها و بخش عمرانی را ایراد بزرگی دانست و اعلام نمود: اگر مجلس به دنبال اصلاح این موارد برآید همچون لوکوموتیوی می گردد که می تواند دولت را در ریل اصلی به حرکت درآورد و برای دستیابی به این مهم نیز ضروری است در وهله اول ساختار اداری مجلس اصلاح گردد.

4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 22 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1095

به "آتش سوزی مراتع به پشت میزنشینی جنگلبان ها گره خورده است، لزوم ایجاد کمیسیون تحول ساختار اداری در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی مراتع به پشت میزنشینی جنگلبان ها گره خورده است، لزوم ایجاد کمیسیون تحول ساختار اداری در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید