آتش سوزی کانادا بهای جهانی نفت را افزایش داد

به گزارش کتاب ارزان، آتش سوزی در کانادا، فراوری نفت آن کشور را کاهش داد و سبب افزایش حدود دو درصدی بهای جهانی نفت شد.

آتش سوزی کانادا بهای جهانی نفت را افزایش داد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

ایرنا به نقل از رویترز نوشت: نفت خام وست تگزاس اینترمدییت در بازار نیویورک با یک دلار و سه سنت افزایش (2.3درصد) به بشکه ای 45.71 دلار رسید. نفت خام برنت نیز با 85 سنت افزایش (1.9درصد) به بشکه ای 46.22 دلار رسید.

تحلیلگران بازار نفت معتقدند که آتش سوزی کانادا تاثیر مهمی بر 3.5 میلیون بشکه صادرات روزانه نفت این کشور به آمریکا خواهد گذاشت؛ هر چند که بازگشت نفت به بشکه ای 80 دلار بعید می نماید ولی قیمت 50 دلار و بالاتر شدنی است.

رویترز در ادامه خبر خود نوشت: روز یکشنبه باد مخالف، هوای خنک و اندکی باران تا حدی جلوی پیشروی شعله های آتش را به سمت شهر نفتی فورت مک موری(در ایالت آلبرتای کانادا) گرفت، با این حال در اقدامی پیشگیرانه، شرکتهای نفتی استات اویل و هاسکی استات اویل کارگاههای خود را تعطیل کردند.

11 شرکت فراوری نفت و سه شرکت خط لوله نیز در پی این آتش سوزی، فعالیتهای خود را محدود کردند که این تصمیم منجر به کاهش 1 میلیون بشکه ای استخراج نفت کانادا شده است.

از سوی دیگر برای نخستین بار اعلام شد که این آتش سوزی خسارات اندکی به تجهیزات یکی از شرکت های نفتی همجوار زده است.

سه غول نفتی بی پی، سانکور و فیلیپس 66 هشدار داده اند که این آتش سوزی در فراوری نفت خام کانادا تاثیر منفی خواهد گذاشت.

گر چه ممکن است انتصاب فالح به سمت وزیر نفت عربستان موجب کاهش قیمت نفت در درازمدت گردد، با این حال معامله گران معتقدند که تا عملکرد وی برای بازار تعیین نگردد، افت شدید بهای نفت رخ نخواهد داد.

رویترز همچنین نوشت: تحلیلگران مشغول ارزیابی اخبار تغییر وزیر نفت عربستان هستند. خالد الفالح وزیر نفت جدید این کشور از حامیان نفت ارزان است.

به گزارش ایرنا، آتش سوزی مهیب جنگلهای ایالت آلبرتای کانادا که از 9 روز پیش شروع شده است، موجب خسارت به دوهزار کیلومتر مربع از اراضی شهرستان فورت مک موری شده، بیش از 80 هزار نفر را بی خانمان نموده و تاسیسات نفتی مجاور را بشدت تهدید می نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مرداد 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 366

به "آتش سوزی کانادا بهای جهانی نفت را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش سوزی کانادا بهای جهانی نفت را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید