آمار بالای مردودی خودروها در معاینه فنی

به گزارش کتاب ارزان، سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از صدور معاینه فنی برتر برای 33 درصد از کل مراجعه کنندگان در امسال اطلاع داد و گفت: از ابتدای سال تا به امروز یک میلیون و 254 هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه نموده اند.

آمار بالای مردودی خودروها در معاینه فنی

به گزارش خبرنگاران حسین مقدم در گفت وگو با شهرنوشت از کاهش 8 درصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی تهران در امسال نسبت به سال گذشته اطلاع داد و توضیح داد: از ابتدای سال تا به امروز یک میلیون و 254 هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی مراجعه نموده اند. از این تعداد، 907 هزار دستگاه خودرو برای اولین بار مراجعه نموده بودند که در حدود 22 درصد از آن ها در آزمون آلایندگی، 7 درصد از آزمون هم راستایی چرخ ها، 4 درصد یاری فنر، 9 درصد تست ترمز و 16 درصد عیوب ظاهری مردود شدند.

وی اضافه کرد: در مجموع 38 درصد از خودروها به علت نقص فنی پیروز به اخذ معاینه فنی در مراجعه اول نشده اند.

مقدم همچنین در خصوص آمار تست کنار جاده ای، مطرح نمود: از ابتدای سال تا خاتمه آذرماه، 3623 دستگاه خودرو مورد ارزیابی قرار گرفته که 90 درصد دارای معاینه فنی و 10 درصد فاقد معاینه فنی بوده اند؛ همچنین پس از آزمون مجدد آلایندگی تمامی خودروها، 17 درصد در آزمون آلایندگی مردود شدند.

وی ادامه داد: در امسال نیز طرح معاینه فنی تست کنار جاده ای با هدف پایش مضاعف شرایط آلایندگی خودروهای سنگین در شهر با مشارکت پلیس راهور از ابتدای آغاز مرحله دوم طرح کاهش انجام شد. در این طرح، معاینه فنی 426 دستگاه خودرو ابطال و برای 784 دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی یا دودزا بودن توسط پلیس، جریمه صادر شد.

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با بیان این که در امسال برای 300 هزار دستگاه خودرو معاینه فنی برتر صادر شده است، اظهار داشت: حدود 50 درصد از خودروهای مراجعه کننده به مراکز شهر تهران متقاضی دریافت معاینه فنی برتر بوده و 33 درصد معاینه فنی برتر دریافت نموده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 بهمن 1398 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 672

به "آمار بالای مردودی خودروها در معاینه فنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار بالای مردودی خودروها در معاینه فنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید