اخطاریه سازمان هواشناسی درباره سیلابی شدن رودخانه ها و لغزندگی جاده ها

به گزارش کتاب ارزان، سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه ای ضمن تشریح تشدید فعالیت سامانه بارشی از بعداز ظهر فردا (13 دی ماه) در نقاط مختلف کشور نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها و لغزندگی جاده ها هشدار داد.

اخطاریه سازمان هواشناسی درباره سیلابی شدن رودخانه ها و لغزندگی جاده ها

جهت دریافت خدمات اجرای هزینه اجرای بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

به گزارش کتاب ارزان براساس اخطاریه سازمان هواشناسی، تشدید فعالیت سامانه بارشی از بعدازظهر فردا (13 دی ماه) باعث رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید، در ارتفاعات بارش برف و در مناطق جنوبی احتمال بارش تگرگ می گردد و طی فردا شب برای شمال و شرق خوزستان، شمال چهارمحال و بختیاری، جنوب لرستان حداکثر15 تا 25 میلیمتر بارش و شنبه (14 دی ماه) برای استان فارس حداکثر بین 50 تا 70 میلیمتربارش، برای استان های بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال و شرق خوزستان، نیمه غربی کرمان حداکثر30 تا 40 میلیمتر و شمال هرمزگان حداکثر15 تا 25 میلیمتر بارش پیش بینی می گردد.

روز یکشنبه (15 دی ماه) در نیمه جنوبی فارس، کرمان، در نیمه شمالی سیستان و بلوچستان حداکثر 40 تا 60 میلیمتر ، ر شمال هرمزگان حداکثر35 تا 45 میلیمتر و در نیمه جنوبی خراسان جنوبی حداکثر15 تا 25 میلیمتر بارش را شاهد خواهیم بود.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها، برخورد صاعقه، لغزندگی جاده ها، در مناطق کوهستانی کولاک برف و کاهش دید پیش بینی می گردد بنابراین نسبت به اجتناب از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه ها یا مسیل ها، پرهیز از سفرهای غیر ضروری، احتیاط در تردد جاده ای و دوری از صعود به ارتفاعات توصیه می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 668

به "اخطاریه سازمان هواشناسی درباره سیلابی شدن رودخانه ها و لغزندگی جاده ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخطاریه سازمان هواشناسی درباره سیلابی شدن رودخانه ها و لغزندگی جاده ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید