اردوغان: مشکل ما در سوریه نه با روسیه است و نه با ایران، زمان فداکاری درباره آوارگان به خاتمه رسیده

به گزارش کتاب ارزان، رئیس جمهور ترکیه گفت: دیگر زمان فداکاری های یک جانبه به خاتمه رسیده است. بار سنگین میلیون ها پناهجو را به تنهایی بر دوش نخواهیم گرفت.

اردوغان: مشکل ما در سوریه نه با روسیه است و نه با ایران، زمان فداکاری درباره آوارگان به خاتمه رسیده

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در مورد عملیات این کشور علیه ارتش سوریه در منطقه ادلب گفت: مشکل ما در سوریه نه با روسیه است و نه با ایران. به زودی قدرت خود را به آنهایی که حساسیت ما برای جلوگیری از ریخته شدن خون را به عنوان ضعف ما تلقی می کردند، نشان می دهیم.

وی با اشاره به عملیات ارتش سوریه و اولتیماتومی که برای عقب نشینی به آنها داده بود، گفت: اگر از مرزهای معین شده توسط ترکیه خارج نشوند٬ بعد از مدتی نابود خواهند شد.

رئیس جمهور ترکیه همچنین درباره باز کردن مرزهای این کشور برای خروج آوارگان به سمت اروپا نیز گفت: دیگر زمان فداکاری های یک جانبه به انتها رسیده است. بار سنگین میلیون ها پناهجو را به تنهایی بر دوش نخواهیم گرفت.

اردوغان به عملیات ارتش ترکیه در خاک سوریه علیه نیروهای سوری نیز اشاره نموده و گفت: خسارات و آسیب هایی که تا به امروز به عناصر و تسلیحات دولت اسد وارده نموده ایم، تنها یک سرشروع است.

وی ادامه داد: متاسفیم که فرایند در سوریه به این مرحله رسیده است. مسببین آن نیز کسانی هستند که با تکیه بر قدرت دیگران ما را به چالش می کشند.

ارتش سوریه از 2 ماه پیش عملیاتی را برای آزاد سازی ادلب از اشغال تروریستهای داخلی و بین المللی شروع نموده که با موفقیتهایی نیز همراه بوده است، مقامات ترکیه به بهانه ایجاد موج جدید آوارگان و در واقع به دلیل نگرانی از کاهش نقش این کشور در آینده سوریه و بر باد رفتن هزینه های سنگینشان دست به عملیات در خاک سوریه برای محافظت از این تروریستها زده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 857

به "اردوغان: مشکل ما در سوریه نه با روسیه است و نه با ایران، زمان فداکاری درباره آوارگان به خاتمه رسیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: مشکل ما در سوریه نه با روسیه است و نه با ایران، زمان فداکاری درباره آوارگان به خاتمه رسیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید