استیضاح دونالد ترامپ وارد مرحله تازه ای می گردد

به گزارش کتاب ارزان، با برگزاری جلسات علنی استماع شاهدان که قرار است به صورت زنده از تلویزیون پخش گردد، روند انجام تحقیقات برای تشکیل یک پرونده اتهامی با هدف استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا وارد مرحله تازه ای می گردد.

استیضاح دونالد ترامپ وارد مرحله تازه ای می گردد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران و به نقل از یورونیوز، جلسات علنی استماع شاهدان پرونده ای که قرار است بر اساس آن دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به دلیل سوء استفاده از قدرت و باز کردن پای یک کشور خارجی در رقابت های انتخاباتی استیضاح گردد هفته آینده با شنیدن سخنان چند دیپلمات شروع خواهد شد.

دموکرات ها که معتقدند ترامپ با تحت فشار قرار دادن دولت اوکراین و سوء استفاده از صندلی قانونی خود زمینه دخالت این کشور در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده میلادی را فراهم نموده خواستار استیضاح وی هستند.

مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل دموکرات ها است پیش از این جلساتی را برای شنیدن سخنان شاهدان این پرونده به صورت غیر علنی ترتیب داده و از جان بولتون، مشاور برکنار شده امنیت کاخ سفید به عنوان بارزترین چهره دعوت شده به این جلسات نام برده شده بود.

این در حالی است که با برگزاری جلسات علنی استماع شاهدان که قرار است به صورت زنده از تلویزیون پخش گردد، روند انجام تحقیقات برای تشکیل یک پرونده اتهامی با هدف استیضاح رئیس جمهوری آمریکا وارد مرحله تازه ای می گردد.

این جلسات از روز سیزدهم نوامبر (چهارشنبه 22 آبان) با شنیدن سخنان ویلیام تیلور، کاردار سفارت آمریکا در کی یف و جورج کنت، یک مسئول بلند پایه و متخصص امور اوکراین در وزارت امور خارجه آمریکا شروع خواهد شد.

ماری یووانوویچ، سفیر سابق آمریکا در کی یف که دونالد ترامپ در جریان مکالمه تلفنی مشهور خود با ولودیمیر زلنسکی از او انتقاد نموده بود از جمله دیگر شاهدان این پرونده معرفی شده که قرار است روز پانزده نوامبر (آدینه 24 آبان) برای شرکت در جلسات علنی استماع در مجلس نمایندگان آمریکا حاضر گردد.

روند استیضاح دونالد ترامپ پنجشنبه شب گذشته با تصویب قطعنامه ای تاریخی در این خصوص در مجلس نمایندگان آمریکا رسمیت یافت، قطعنامه ای که دونالد ترامپ آنرا بزرگترین ساحره گیری تاریخ آمریکا توصیف کرد.

تغییر موضع یک شاهد کلیدی

از سوی دیگر روز چهارشنبه اعلام شد که گوردون ساندلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا نسبت به آنچه پیشتر در کمیته های تحقیق این پرونده در مجلس نمایندگان ایراد نموده بود پشیمان شده و موضع خود را تغییر داده است.

سفیر ایالات متحده در اتحادیه اروپا ماه اکتبر برای ادای شهادت در مورد این پرونده به کنگره آمریکا رفته بود. اکنون گفته می گردد که در شهادت نامه تازه ای که پس از حضور گوردون ساندلند در کنگره توسط وکیل وی در اختیار مجلس نمایندگان قرار گرفته سخنان تازه ای مطرح شد که بخشی از آن به تعلیق یاری های نظامی آمریکا به اوکراین مربوط می گردد.

در بخشی از شهادت نامه جدید که از سوی کمیته های تحقیق کنگره بر روی پرونده استیضاح منتشر شده آمده است که ساندلند برخلاف سخنان قبلی خود تایید نموده است که از توقف یاری های نظامی به اوکراین در زمان تحت فشار قرار دادن کی یف برای انجام تحقیقات بر روی نزدیکان رقبای انتخاباتی با خبر بوده است.

به گفته سفیر ایالات متحده آمریکا در اتحادیه اروپا رودی جولیانی، وکیل شخصی رئیس جمهوری آمریکا مسئولیت اعمال فشار بر کی یف برای انجام تحقیقات مرتبط با فساد اقتصادی احتاقتصادی جو بایدن و نزدیکان را بر عهده داشته است.

دونالد ترامپ از سوی دموکرات ها متهم شده است که در جریان تماس تلفنی با همتای اوکراینی اش یاری نظامی به این کشور را به انجام تحقیقاتی درباره فرزند جو بایدن، مهمترین رقیب احتاقتصادی دموکرات وی در انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در آمریکا مشروط نموده است.

اگر چه این احتمال می رود که پرونده اتهامی بر ضد دونالد ترامپ در نهایت در مجلس نمایندگان آمریکا با آراء دموکرات ها به تصویب برسد اما تصمیم گیری در باره این اتهام و تایید فرایند استیضاح بر عهده مجلس سنا است که جمهوری خواستار در آن اکثریت دارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 7 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 548

به "استیضاح دونالد ترامپ وارد مرحله تازه ای می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیضاح دونالد ترامپ وارد مرحله تازه ای می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید