برزیلی ها با گرافیتی به جنگ کرونا می فرایند

به گزارش کتاب ارزان، سائوپائولو، کلانشهر برزیل که همیشه به عنوان پایتخت هنر خیابانی دنیا شناخته می گردد حتی در دوران بحران کرونا نیز مملو از نقاشی های خیابانی جدید است.

برزیلی ها با گرافیتی به جنگ کرونا می فرایند

با تور ارزان برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش کتاب ارزان، ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: 15 نقاش گرافیتی در سائوپولو پروژه خلق 12 نقاشی دیواری بزرگ بر روی مجموعه ای از ساختمان های منطقه بنهیروس این شهر را شروع نموده اند. این گروه از هنرمندان پروژه نقاشی های دیواری جدید را با هدف جبران جشنواره هنری نالاتا که قرار بود در سائوپائولو برگزار گردد اما به دلیل بحران ویروس کرونا لغو شد، شروع نموده اند.

لوان کاردوسو که مدیر برگزاری این جشنواره است بیان نمود: قرار بود این جشنواره در قالب مجموعه ای از فعالیت های عمومی برگزار گردد، اما ما ناچار شدیم به دلیل جلوگیری ازدحام جمعیت این رویداد را لغو کنیم. با این حال بخشی از این جشنواره با یاری این نقاشی های دیواری در سطح شهر و در خیابان ها برگزار می گردد.

برزیل پس از ایالات متحده دومین کشور دنیا با بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در دنیا است. تا به امروز بیش از 3.3 میلیون مورد ابتلا و بیش از 108 هزار مورد مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده است.

سائوپائولو که بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در این کشور را دارد، یک چهارم از شمار کشته شدگان این کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا را دربرمی گیرد. هنرمندان در نقاشی های دیواری جدید این شهر نشانه هایی از ویروس کرونا را نیز به تصویر کشیده اند.

دِلفین که یکی از هنرمندان این گروه گرافیتی 15 نفره است، بیان نمود: سائوپائولو مطمئنا در دنیا هنر، بخصوص در حوزه هنر خیابانی و عمومی مکان مهمی محسوب می گردد. من همواره می خواستم در این شهر اثری از خود به جای بگذارم. این هنرمند می گوید تصویری سیاه و سفید که از یک زن و مرد خلق نموده پیامی از امید و بازگشت به شرایط عادی زندگی است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1120

به "برزیلی ها با گرافیتی به جنگ کرونا می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برزیلی ها با گرافیتی به جنگ کرونا می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید