بوریس جانسون کوتاه آمد، انگلیس خواهان تأخیر برگزیت می گردد

به گزارش کتاب ارزان، منابع خبری شامگاه شنبه گزارش داده اند نخست وزیر انگلیس از موضع قبلی خود کوتاه آمده و به رئیس شورای اروپا گفته با ارسال نامه ای خواهان تأخیر برگزیت خواهد شد.

بوریس جانسون کوتاه آمد، انگلیس خواهان تأخیر برگزیت می گردد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل کتاب ارزان، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس به دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا گفته که امشب با ارسال نامه ای خواهان تأخیر برگزیت خواهد شد.

پیش از این، حزب حاکم محافظه کار انگلیس اعلام نموده بود علی رغم رأی مجلس به تمدید مهلت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، بر مبنای توافق جدید با بروکسل، برگزیت را در تاریخ از پیش مشخص شده اجرایی خواهد نمود.

حزب محافظه کار به رهبری بوریس جانسون، در حساب رسمی توئیتر خود نوشته بود: مجلس دوباره به تأخیر در اجرای برگزیت رأی داد. نخست وزیر [از اتحادیه اروپا] خواهان تأخیر نخواهد شد. او به رهبران اتحادیه اروپا خواهد گفت نباید هیچ تأخیر دیگری ایجاد گردد و ما باید برگزیت را در تاریخ 31 اکتبر با توافق جدیدمان اجرایی کنیم تا کشور [انگلیس] بتواند به سمت جلو حرکت کند.

قانون گذاران مجلس انگلیس در جلسه ویژه روز شنبه، به متممی رأی دادند که بوریس جانسون نخست وزیر این کشور را مجبور به تمدید مهلت اجرای برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) می نماید.

جانسون در کوششی فشرده توانسته با مذاکره کنندگان اتحادیه اروپا جهت اجرای برگزیت به توافق برسد و قصد داشت در جلسه امروز، آن را در مجلس تصویب کند. اما پس از تصویب متمم لتوین دولت طبق تهدید قبلی مجلس را ترک کرد و به رأی گذاشتن توافق با بروکسل را کاری بی فایده دانست.

طبق برنامه اعلام شده جانسون برای اجرای برگزیت، دولت در تاریخ 31 اکتبر (9 آبان) با توافق یا بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک می نماید. او در واکنش به تصویب متمم لتوین پیش از ترک مجلس گفت: با اتحادیه اروپا در خصوص اعمال تأخیر [در اجرای برگزیت] مذاکره نخواهم کرد و قانون هم نمی تواند مرا مجبور به این کار کند.

پیش از جانسون، ترزا می نخست وزیر پیشین انگلیس سه بار توافق دولتش با اتحادیه اروپا درباره برگزیت را به مجلس انگلیس ارائه کرد اما قانونگذاران هر سه بار این طرح را رد کردند. او سوم خرداد سال جاری با اعلام شکست کوشش هایش برای حصول توافق با بروکسل برای خروج از اتحادیه اروپا استعفای خود را خاطرنشان کرد.

با رأی مجلس به تمدید مهلت اجرای برگزیت، گزینه های محدودی پیش روی جانسون قرار داشت. او می توانست بدون توجه به مصوبات مجلس برگزیت را بدون توافق اجرایی کند یا زیر بار رأی قانون گذاران رفته و برای خروج از اتحادیه اروپا تا سال آینده میلادی صبر کند. همچنین جانسون می توانست به امید ایجاد تغییر در ترکیب مجلس انگلیس، انتخابات عمومی زودهنگام برگزار کند یا طبق پیشنهاد حزب رقیب کارگر، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را برای بار دوم به همه پرسی بگذارد.

طی همه پرسی اول برگزیت که سال 1395 برگزار گردید، مردم بریتانیا به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رأی مثبت دادند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 408

به "بوریس جانسون کوتاه آمد، انگلیس خواهان تأخیر برگزیت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوریس جانسون کوتاه آمد، انگلیس خواهان تأخیر برگزیت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید