ترامپ تحقیقات درباره مداخله روسیه را مصداق مک کارتیسم دانست

به گزارش کتاب ارزان، دونالد ترامپ با عصبانیت به گزارشی مبنی بر همکاری گسترده مشاور کاخ سفید با تحقیقات در خصوص پرونده مداخله روسیه در انتخابات 2016 آمریکا بدون اطلاع ترامپ تاخت و آن را داستانی غیرواقعی دانست و این تحقیقات را با مک کارتیسم مقایسه کرد.

ترامپ تحقیقات درباره مداخله روسیه را مصداق مک کارتیسم دانست

به گزارش کتاب ارزان، به نقل از روزنامه واشنگتن پست، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در توییت هایی به گزارش نیویورک تایمز درباره مشارکت دونالد مک گان، مشاور حقوقی کاخ سفید در دست کم سه مصاحبه با رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به پرونده مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا که زمان آن ها به 30 ساعت می رسد، تاخت.

نیویورک تایمز در گزارش خود آورده است، مک گان برای محافظت از خود دربرابر خطر حقوقی، اطلاعات دقیقی را درباره احتمال تمایل ترامپ و معاونانش به ایجاد مانع در برابر عدالت ارائه داده است.

رییس جمهور آمریکا اظهار کرد، مک گان از حمایت کامل او برای گفت وگو با مولر برخوردار بود.

ترامپ در یکی از توییت های خود درباره این گزارش نوشت: نیویورک تایمز بازنده داستانی نوشته تا به نظر برسد مشاور کاخ سفید به رییس جمهور پشت نموده و این درحالی است که مساله در واقع برعکس است –و آن دو خبرنگار قلابی هم این را می دانستند. به همین دلیل است که رسانه های اخبار جعلی به دشمن مردم تبدیل گردیده اند. برای آمریکا خیلی بد است!

ترامپ تاکید نمود که به دستیارانش اختیار داده که با مولر همکاری نمایند. تیم حقوقی اولیه ترامپ بر این باور بود که این استراتژی می تواند بسته شدن این تحقیقات را جلو بیندازد. ترامپ در توییتر نوشت: چیزی برای پنهان کردن ندارم.

نیویورک تایمز اما در گزارش خود نوشته، مک گان با این تصمیم غافلگیر شد و از استراتژی خود برای محافظت از مسئولیت حقوقی اش و نشان دادن اینکه هیچ کار اشتباهی انجام نداده، پیروی کرد.

در این گزارش آمده است: روشن نیست که ترامپ از میزان همکاری مک گان با بازرس ویژه راضی است یا خیر. به گفته شخصی که با افکار ترامپ آشنایی دارد، رییس جمهور به اشتباه بر این باور است که مک گان همچون یک وکیل شخصی برای موکلانش و تنها برای دفاع از منافع او در برابر بازرسان عمل می نماید.

ترامپ در توییت دیگری نوشته است: برخی از اعضای رسانه ها از ماجرای جعلی ای که نیویورک تایمز منتشر نموده بسیار عصبانی هستند. آن ها خواهان شکایت و عذرخواهی (نیویورک تایمز) گردیده اند – که حرکت رو به جلوی بزرگی است. از روزی که اعلام کردم نیویورک تایمز اخبار جعلی منتشر می نماید و با روی کار آمدن اعضای جدید حال به هم زن هیئت مدیره آن، وضعیتش بدتر گردیده است!

ترامپ همچنن تحقیقات مولر را با تاکتیک های جوزف مک کارتی، سناتور درگذشته آمریکایی مقایسه کرد که ادعا نموده بود، سازمان های کمونیستی و جاسوسان شوروی در دولت آمریکا نفوذ نموده اند و برخی را بدون مدرک به خیانت متهم کرد.

او در توییتر نوشت: (اقدامات) جوزف مک کارتی را آنالیز کنید زیرا با مولر و دار و دسته اش در شرایطی قرار داریم که باعث می گردد جوزف مک کارتی مثل یک بچه به نظر برسد!

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 مهر 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 14

به "ترامپ تحقیقات درباره مداخله روسیه را مصداق مک کارتیسم دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ تحقیقات درباره مداخله روسیه را مصداق مک کارتیسم دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید