تشخیص زودهنگام کرونا مسائل البرز را کاهش داد

به گزارش کتاب ارزان، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز با اشاره به راه اندازی آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در این استان گفت: فعالیت این مرکز مسائل تشخیصی و درمان بیماران استان را کاهش داده است.

تشخیص زودهنگام کرونا مسائل البرز را کاهش داد

از وبسایت دولت جمهوری اسلامی ایران دیدن نمایید.

به گزارش همهشهری آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر حسن اینانلو در حاشیه بازدید از بیمارستان های کرج اعلام کرد: تا پیش از راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا در البرز بسیاری از بیماران مشکوک به کرونا تشخیص داده شد اما اکنون با راه اندازی این آزمایشگاه زمان تشخیص قطعی بیماران مبتلا تسریع یافته ضمن آن که بخش عمده بیماران مراجعه نماینده به بیمارستان ها، غیر کرونایی تشخیص داده شد.

وی اضافه نمود: از شروع شیوع این بیماری کرونا (حدود سه هفته پیش) تا به امروز در البرز بیش از 260 بیمار مشکوک مورد آزمایش قرارگرفته نتایج کرونا 45 نفر مثبت و مابقی منفی بوده است.

اینانلو بیان داشت: اکنون با اعلام یک روزه نتایج آزمایش ها بیماران کرونایی به راحتی تحت درمان قرارگرفته و فرایند درمانی مناسب شده است.

وی گفت: از مجموع 45 بیمار کرونایی البرز تا به امروز 10 نفر پیش از بهبودی از بیمارستان ترخیص شده و پنج نفر جان باختند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز بیان داشت: امروز شرایط بیمارستان های البرز نسبت به روزهای قبل بهتر بود و امیدواریم مردم با خود مراقبتی و رعایت بهداشت فردی و عمومی این بیماری را

با یاری دست اندرکاران امر بهداشت و درمان پیشگیری و کنترل نمایند.

همچنین کیت های تشخیص کرونا به اندازه کافی در استان البرز برای بیماران بستری وجود دارد.

اینانلو گفت: تا به امروز 360 تخت در بیمارستان کرج و ساوجبلاغ به درمان کرونا اختصاص یافته که بیشتر آن ها خالی است.

ویروس کرونا که به طور رسمی کووید - 19 نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا به امروز به بیش از 50 کشور سرایت نموده و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشته است تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

طبق گزارش روز دوشنبه (12 اسفندماه) وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، تا به امروز یک هزار و 501 نفر به طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و 66 نفر فوت نموده اند

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 859

به "تشخیص زودهنگام کرونا مسائل البرز را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشخیص زودهنگام کرونا مسائل البرز را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید