تشدیداقدامات سرکوبگرانه ولیعهد عربستان، 298مقام دولتی بازداشت شدند

به گزارش کتاب ارزان به نقل از وبگاه میدل ایست آی، عربستان سعودی روز یکشنبه گفت که صدها تن از مقامات حکومتی از جمله مأموران نظامی و امنیتی را به اتهام رشوه خواری و سو استفاده از سِمت دولتی بازداشت نموده است و تأکید کرد که بازپرسان اتهامات آنان را مطرح می نمایند.

تشدیداقدامات سرکوبگرانه ولیعهد عربستان، 298مقام دولتی بازداشت شدند

این در حالی است که در سال 2017 نیز دولت ریاض در اقدامی سرکوبگرانه شماری از نخبگان مالی و سیاسی پادشاهی عربستان را در هتل ریتز- کارلتون ریاض دستگیر کرد.

از سوی دیگر، وبگاه خبری میدل ایست آی اوایل ماه میلادی جاری گزارش داد که سرکوب گسترده ای هم اکنون به دست محمد بن سلمان ولیعهد کنونی عربستان در حال اجرا است که بی محاباترین اقدام وی برای کسب قدرت بشمار می رود.

یک نهاد ضد فساد در عربستان موسوم به نزهه روز یکشنبه در یک پیغام توئیتری خاطرنشان کرد که این نهاد 298 نفر از مقامات حکومتی عربستان را به جرایمی همچون رشوه خواری، اختلاس، سو استفاده از قدرت دستگیر و علیه آنان اعلام جرم نموده است.

در میان افراد دستگیر شده، هشت تن از مأموران وزارت دفاع عربستان حضور دارند که به رشوه خواری و پولشویی در فاصله سالهای 2005 تا 2015 متهم هستند و همچنین 29 مقام وزارت کشور عربستان در استان شرقی از جمله سه سرهنگ، یک ارتشبد و یک سرتیپ دستگیر شده اند.

همچنین دو قاضی به اتهام دریافت رشوه به همراه 9 مقام متهم به فساد در دانشگاه المعرفه ریاض دستگیر شدند.

این نهاد از ارائه نام افراد دستگیر شده و سایر جزئیات پرونده های آنان خودداری کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 890

به "تشدیداقدامات سرکوبگرانه ولیعهد عربستان، 298مقام دولتی بازداشت شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدیداقدامات سرکوبگرانه ولیعهد عربستان، 298مقام دولتی بازداشت شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید