خبرنگاران انتخابات خانه مطبوعات مازندران 27 خردادماه برگزار می گردد

به گزارش کتاب ارزان، ساری - خبرنگاران - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت که انتخابات خانه مطبوعات استان برای معین اعضای هیات رییسه این خانه 27 خرداد ماه جاری برگزار می گردد.

خبرنگاران انتخابات خانه مطبوعات مازندران 27 خردادماه برگزار می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگارکتاب ارزان، عباس زارع روز یکشنبه در گفت و گو با کتاب ارزان در ساری تعداد اعضای خانه مطبوعات استان مازندران را 530 نفر اعلام نمود و اضافه کرد : 526 نفر از این افراد عضو اصلی و 24 نفر نیز عضو افتخاری محسوب می شوند.

وی با اعلام این که برای انتخاب هیات رییسه خانه مطبوعات مازندران 33 نفر ثبت نام کردند ، گفت که 10 نفر از این داوطلبان برای نمایندگی مدیران مسوول ، 9 نفر برای نمایندگی کتاب ارزان ، سه نفر نمایندگی روزنامه های سراسری ، سه نفر برای نمایندگی سرپرستی خبرگزاری ها و هشت نفر هم برای نمایندگی بازرسی خانه مطبوعات نام نویسی کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت : انتخابات خانه مطبوعات به صورت مجازی و از ساعت 9 تا 12 به مدت سه ساعت برگزار می گردد.

زراع از کتاب ارزان عضو خانه مطبوعات استان خواست تا با شرکت در انتخابات و گزیینش افراد شایسته نظر خود را در باره ترکیب هیات رییسه خانه اعمال نمایند.

وی گفت : افرادی که به عنوان نمایندگان کتاب ارزان ، نماینده روزنامه های سراسری ، بازرس و یک هر یک از بخش های دیگر نامزد شدند، طبق قانون صلاحیت سنجی شده اند و شایستگی لازم را دارند.

زارع یکی از موارد اصلی برای تایید صلاحیت را ارایه گواهینامه عدم سوء پیشینه بیان نمود و اضافه کرد : البته پرونده بعضی از این 33 نفری که ثبت نام کردند ناقص است و در صورتی که مدارک لازم را ارایه ندهند ، قطعا از فهرست داوطلبان حذف می شوند.

مازندران بر اساس آمار معاونت مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با 311 رسانه ثبت شده، هشتمین استان کشور از نظر تعداد رسانه هاست، اما از نظر تعداد روزنامه ها، با 16 عنوان پس از تهران و خوزستان، سومین رتبه کشور را دارد.

در حال حاضر 52 هفته نامه، 25 دوهفته نامه، 30 ماهنامه، 3 دو ماهنامه، 36 فصل نامه و 8 دوفصل نامه در مازندران مجوز فعالیت دارند. در مجموع تعداد رسانه های چاپی استان 169 عنوان است.

همچنین 120 رسانه الکترونیک برخط و 21 رسانه الکترونیک غیر برخط نیز در مازندران مجوز فعالیت دارند که در مجموع 311 رسانه ثبت شده استان را تشکیل می دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1047

به "خبرنگاران انتخابات خانه مطبوعات مازندران 27 خردادماه برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتخابات خانه مطبوعات مازندران 27 خردادماه برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید