خبرنگاران تشدید مقررات کرونایی در آلمان

به گزارش کتاب ارزان، تهران - خبرنگاران - دولت آلمان محدودیت ها را در مناطق شیوع کرونا را افزایش می دهد و تعطیلی کافه ها و رستوران ها از ساعت 11 شب اجباری شدن ماسک و سخت گیری ها در برگزاری پارتی و مهمانی از جمله این محدودیت ها اعلام شده است.

خبرنگاران تشدید مقررات کرونایی در آلمان

رسانه های آلمان گزارش دادند، نمایندگان دولت فدرال و نخست وزیران ایالت های آلمان عصر چهارشنبه در برلین درباره تشدید مقررات مرتبط با کرونا مذاکره فشردهای داشتند و تصمیماتی در مقابله با گسترش ویروس کرونا اتخاذ و اعلام شده است.

به گفته دویچه وله ، تمام کافه ها و رستوران ها در شهرها و مناطقی که خطر کرونا بالاست،از ساعت 23 تعطیل می شوند. مناطقی که طی یک هفته از جمعیت بالای 100 هزار نفر بیش از 50 نفر ابتلای جدید وجود داشته باشد، مناطق پرخطر ارزیابی می شوند.

در شهرهایی که طی هفته از هر 100 هزار نفر بیش از 35 نفر به ویروس کرونا دچار شوند، در تمام اماکن عمومی ماسک اجباری می گردد.

در مناطق پرخطر، یعنی بیش از 50 ابتلای تازه در جمعیت 100 هزار نفری، حداکثر ده نفر می توانند در فضای بسته جمع شوند. چنانچه به رغم این مقررات، میزان ابتلا همچنان بالا رود، آنگاه رقم افراد مجاز به پنج نفر محدود می گردد.

در مهمانی های خانوادگی در مناطق پرخطر حداکثر ده نفر از دو خانوار اجازه جمع شدن دارند.

بعضی از مقام های ایالت ها خواستار مقرراتی سبک تر هستند، اما آنگلا مرکل، صدراعظم، بر مقررات تعیین و همگانی تأکید ورزید.

مرکل البته تصریح نموده است که با تعطیلی کامل زندگی روزمره، مشابه آنچه در بهار پیش آمد، مخالف است. او تأکید نمود که اقتصاد باید فعال بماند، مدرسه ها و کودکستان ها باید به کار خود ادامه دهند.

مقام های ایالت ها نسبت به عقب ماندن از رویدادها و غافلگیر شدن توسط کرونا هشدار دادند و تأکید کردند که باید تصمیماتی قاطع و به هنگام گرفته و به اجرا گذاشته گردد.

هدف دولت آلمان این است که از گسترش پاندمی در پاییز و زمستان آینده جلوگیری گردد.

در روزهای گذشته در بسیاری از مناطق آلمان، به ویژه در شهرهای عظیم، میزان ابتلا به ویروس کرونا به شدت بالا رفته است.

مؤسسه علمی روبرت کخ روز چهارشنبه (14 اکتبر) از 5132 مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گزارش داد؛ این رقم روز قبل 4122 نفر بود.

کشورهای بریتانیا، فرانسه، ایتالیا و هلند نیز از بالا رفتن گسترش ویروس خبر داده و بر همین میزان مقررات مرتبط با پاندمی را شدت بخشیده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1314

به "خبرنگاران تشدید مقررات کرونایی در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تشدید مقررات کرونایی در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید