خبرنگاران تفاهم نامه احداث بزرگراه تبریز - شبستر امضا شد

به گزارش کتاب ارزان، تبریز - خبرنگاران - تفاهم نامه احداث بزرگراه 42 کیلومتری تبریز - شبستر امروز پنجشنبه امروز به امضاء استاندار آذربایجان شرقی، مدیرکل راه و شهرسازی استان و شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان شبستر رسید.

خبرنگاران تفاهم نامه احداث بزرگراه تبریز - شبستر امضا شد

به گزارش خبرنگاران، با اجرای این طرح زیرساختی و عمرانی، طی جهت تبریز تا شبستر حدود 20 دقیقه طول خواهد کشید.

این اولین تجربه جاده سازی در ایران خواهد بود که توسط خیران در مدت 36 ماه اجرا خواهد شد.

هزینه کامل ساخت این بزرگراه با احتساب هزینه های جانبی، تعدیل دوره ساخت، هزینه های مطالعات و تملک اراضی جهت 3800 میلیارد ریال برآورد شده است.

ارتقای سطح سرویس جاده تبریز- صوفیان، احیای بخشی از جاده ابریشم، کاهش هزینه ها، کاهش حجم ترافیک صوفیان، ارتقای ایمنی محور و کاهش ترافیک خروجی شهر تبریز به سمت صوفیان از جمله توجیه های فنی این طرح است.

این تفاهم نامه به منظور تأمین اقتصادی برای احداث، نگهداری، بهره برداری و انتقال پروژه بزرگراه شبستر-تبریز و تأسیسات جانبی آن شامل ساختمان ها و ایستگاه های اخذ عوارض، پلیس راه، اورژانس و راهدارخانه امضا شد.

بر اساس این تفاهم نامه، 100 درصد منابع اقتصادی مورد احتیاج برای اجرای کل این طرح در چهار خط عبوری، توسط شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان شبستر تأمین خواهد شد و مطالعات مهندسی و کنترل کیفی خدمات جنبی باید به تصویب اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی برسد.

سلطانی، مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر فاصله صوفیان تا شبستر، 55 کیلومتر است که با اجرای این طرح، علاوه بر کاهش ترافیک و زمان سفر، فاصله 2 شهرستان تبریز و شبستر به 40 کیلومتر کاهش خواهد یافت.

منبع: ایرنا
انتشار: 25 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1102

به "خبرنگاران تفاهم نامه احداث بزرگراه تبریز - شبستر امضا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تفاهم نامه احداث بزرگراه تبریز - شبستر امضا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید