رحمانی فضلی: هر سه قوه مشمول محدودیت های کرونایی می شوند ، مصوبه ستاد ملی کرونا حکم قانون است

به گزارش کتاب ارزان، وزیر کشور با تاکید بر اینکه مصوبه ستاد ملی کرونا حکم قانون را دارد، گفت: هر سه قوه مشمول محدودیت های کرونایی می شوند.

رحمانی فضلی: هر سه قوه مشمول محدودیت های کرونایی می شوند ، مصوبه ستاد ملی کرونا حکم قانون است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، عبدالرضارحمانی فضلی وزیر کشور امروز (سه شنبه 27 آبان) بعد از حضورش در کمیسیون امور داخلی کشور و شورا ها در جمع خبرنگاران در شرح جزییات طرح ایجاد محدودیت های مهار کرونا، گفت: اقدامی که از شنبه یکم آذرماه اجرا خواهد شد، یک برنامه با 6 جزء است و همه اجزای این برنامه باید باهم اجرا گردد. هر کدام از اجزاء اگر اجرا نگردد یا بد اجرا گردد، به هدف مورد نظر دست پیدا نمی کنیم.

وزیر کشور اضافه کرد: از جمله این اقدامات شناسایی بیماران کرونایی است و تست بیماران که باید تا 100 هزار مورد در روز افزایش داده گردد، ردیابی، قرنطینه و محدودیت سازی نیز باید صورت گیرد. همچنین اطلاع رسانی، آموزش، تبلیغات مناسب و یاری های حمایتی ضروری است.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه اجرای محدودیت هایی که مصوبه ستاد ملی کرونا است، حکم قانون را دارد و همه دستگاه های اجرایی باید دستور العمل های اجرای خود را تدوین نمایند. طی دو هفته گذشته در وزارت کشور روزانه جلسات متعددی داشتیم و بین استانداران، روسای شبکه های بهداشت، فرمانداران و بخشداران هماهنگی وسیعی انجام گرفته است.

رحمانی فضلی با تاکید بر اینکه مردم رکن اصلی در این برنامه هستند، اظهار کرد: وزارت بهداشت رکن اجرایی و عملیاتی مهمی است و همه در خدمت وزارت بهداشت هستیم کما اینکه قدردان کادر درمان و وزارت بهداشت هم هستیم و یاری خواهیم کرد. رکن سوم این برنامه رسانه ها و در رأس آن ها صدا و سیما است که باید در قانع کردن سازی، اجماع سازی، هماهنگی و همدلی تلاشی بیش از قبل انجام دهد.

وزیر کشور گفت: آمادگی لازم را برای اجرای محدودیت های جدید را داریم و از شنبه این کار صورت می پذیرد. طرحی که در این مقطع اجرا می گردد بر اساس طبقه بندی شهرهاست، شهر ها به سه سطح زرد (شهر هایی که 4 نفر در 100 هزار نفر فوتی داشته باشند)، شهر های نارنجی (شهر هایی که 6 نفر در 100 هزار نفر فوتی داشته باشند) و شهر های قرمز (شهر هایی که10 نفر در 100 هزار نفر فوتی داشته باشند) تقسیم شدند و برای مشاغل و فعالیت های بازرگانی، تجاری و خدماتی شرایطی خاص قائل شدیم و برای امور اداری نیز یک سلسله احکام و برای امور آموزشی و فرهنگی نیز سلسله احکام مجزایی تبیین شده است.

وی معتقد است: با رعایت حداکثری مردم می توانیم این بلیه که خسارت های جبران ناپذیری زده و مهم تر از همه جان مردم را به خطر انداخته است و روزانه شاهد فوت بیش از 400 نفر به دلیل بیماری کرونا هستیم را کنترل کنیم، البته این بلیه جهانی است و امیدواریم با این اقدامات، بیماری را در زمان بندی مناسبی مهار کنیم.

رحمانی فضلی اضافه کرد: دو هفته محدودیت سازی اجرا می گردد و سپس شاخص ها با عملکرد سنجیده خواهد شد و ممکن است بعضی موارد تمدید و بعضی لغو گردد لذا بستگی به تحقق اهداف دارد. شاید طی دو هفته در آمار خروجی قرار بگیریم، زیرا اتفاقاتی که رخ می دهد از یک ماه تا 40 روز قبل طرف مریض و بستری می گردد و در دو هفته شاهد نتیجه ناشی از این اقدامات نخواهیم بود، اما ظرف سه و چهار هفته اولین طلیعه های فداکاری عمومی مردم تعیین می گردد.

وزیر کشور در ادامه با تاکید بر اینکه اجرای این محدودیت ها شامل همه دستگاه ها می گردد، گفت: ستاد ملی تصمیم گیری نموده و حکم قانون را دارد، هر منطقه و شهری وضعیتش تعیین شده و در هر شهری با توجه به شرایطی که دارد، تعیین شده که چه تعداد افراد می توانند در یک مکان حضور پیدا نمایند لذا نه تنها شامل مجلس شورای اسلامی بلکه شامل دولت و کمیسیون های دولت هم می گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 آذر 1399 بروزرسانی: 28 آذر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1357

به "رحمانی فضلی: هر سه قوه مشمول محدودیت های کرونایی می شوند ، مصوبه ستاد ملی کرونا حکم قانون است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحمانی فضلی: هر سه قوه مشمول محدودیت های کرونایی می شوند ، مصوبه ستاد ملی کرونا حکم قانون است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید