رسانه قطری گزارش داد: کوشش امارات برای کودتا در عراق با سوء استفاده از اعتراضات مردمی

به گزارش کتاب ارزان، رسانه های قطری، از کوشش یک تیم امنیتی امارات برای تاثیرگذاری در اعتراضات مردمی عراق و کودتای نظامی در این کشور خبر دادند.

رسانه قطری گزارش داد: کوشش امارات برای کودتا در عراق با سوء استفاده از اعتراضات مردمی

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل کتاب ارزان به نقل از پایگاه خبری عربی 21، دولت امارات متحده عربی کوشش نموده وارد تاثیرگذاری در تظاهرات مردمی در عراق گردد. منابع سیاسی که به نام آنها اشاره ای نشده است به این پایگاه خبری اعلام نموده اند که امارات کوشش کرد همزمان با شروع تظاهرات مردمی در این کشور کودتای نظامی برنامه ریزی شده ای را به اجرا بگذارد که رهبری آن بر عهده تعدادی از افسران سیستم مبارزه با تروریسم بوده که امارات آنها را اجیر نموده است.

این گزارش می افزاید که مقامات عراقی (ع. ا.س) فرمانده یکی از سیستم های امنیتی مهم در ارتش را مدتی قبل از شروع تظاهرات در روز اول اکتبر از کار برکنار کردند. این اتفاق بعد از آن رخ داد که معین شد وی در کودتای احتمالی ضد دولت عراق نقش دارد.

بر اساس این گزارش تعداد دیگری از مقامات عراقی نیز در نتیجه مشکوک شدن به ارتباط آنها با محمد دحلان از رهبران سابق جنبش فتح که به عنوان مشاوره محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی فعالیت می نماید، بازداشت شده اند. بر اساس این گزارش یکی از این افراد الف. ع نام دارد که با طحنون بن زاید و محمد دحلان در ارتباط بوده است. این دونفر مدیریت اتاق عملیات مربوط به تظاهرات مردمی در عراق را دنبال نموده و کوشش در تاثیرگذاری در این تظاهرات داشته اند.

رادیو صوت العراق نیز یکشنبه از بازداشت یک گروه که وابسته به امارات در عراق اطلاع داد که در تحریک مردم در تظاهرات کنونی عراق به وسیله تعدادی از لبنانی های ساکن این کشور سهیم بوده است.

این رسانه عراقی تاکید نمود که گروهک مربوط با طحنون بن زاید مشاور امنیت ملی امارات ارتباط داشته و فعالیت های انجام شده با هدف تخریب دولت را دنبال نموده است. طحنون برادر محمد بن زاید در حال حاضر تماس های بین المللی با طرف های غربی برای حل و فصل این پرونده را در پیش گرفته است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 426

به "رسانه قطری گزارش داد: کوشش امارات برای کودتا در عراق با سوء استفاده از اعتراضات مردمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسانه قطری گزارش داد: کوشش امارات برای کودتا در عراق با سوء استفاده از اعتراضات مردمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید