رصد تحرکات ناوشکن آمریکایی در بالتیک توسط جنگنده های روسیه

به گزارش کتاب ارزان، رسانه ها از اقدام جنگنده های روسیه بر فراز یک ناوشکن آمریکایی مستقردر دریای بالتیک برای رصد تحرک یک ناوشکن آمریکایی خبر دادند.

رصد تحرکات ناوشکن آمریکایی در بالتیک توسط جنگنده های روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری فارس، ارتش بلژیک و ناتو در حالی از پرواز جنگنده های روسی بر فراز یک ناوشکن آمریکایی نزدیک سواحل لیتوانی در دریای بالتیک اطلاع دادند که بنابر اذعان مقامات ناتو، ماموریت جنگنده های روسی مطابق معیارهای بین المللی بوده است.

به نوشته وبگاه بیزینس اینسایدر این حادثه در روزهای گذشته رخ داد و یک فروند جنگنده اف-16 نیروی هوایی بلژیک حین گشتزنی بر فراز دریای بالتیک دو فروند جنگنده روسی را بر فراز ناو شکن آمریکایی نزدیک سواحل لیتوانی رهگیری می نماید.

ناتو نیز با انتشار تصاویری از این رویداد اذعان نموده که پرواز جنگنده های روسی بر فراز ناوشکن یو اس اس دانلدکوک در حریم هوایی بین المللی اجرا شده بوده است. ناتو در بیانیه خود مدعی شده که حضور این ناوشکن آمریکایی برای تامین امنیت منطقه بوده است.

این در حالی است که نیروی دریایی روسیه روز سه شنبه از انجام یک رزمایش پیروز دریایی در منطقه بالتیک و آزمایش توانمندی پدافندی خود درمواجهه با دشمن فرضی اطلاع داد.

در روزهای گذشته نیز فرماندهی پدافندی شمال آمریکا (نوراد) اعلام نمود که دو فروند هواپیمای ایلوشین-38 روسیه به حریم هوایی منطقه آلاسکا نزدیک شدند. طبق اعلام این فرماندهی ارتش آمریکا، جنگنده های اف -22 و هواپیمای شناسایی آواکس برای رهگیری هواپیماهای روسی به پرواز درآمدند.

به گفته فرماندهی دفاعی هوایی شمال آمریکا، دو هواپیمای روسی بدون اینکه وارد حریم هوایی آمریکا یا کانادا شوند، منطقه را ترک کردند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 988

به "رصد تحرکات ناوشکن آمریکایی در بالتیک توسط جنگنده های روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رصد تحرکات ناوشکن آمریکایی در بالتیک توسط جنگنده های روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید