زلزله در فوتبال انگلیس ؛ فرگوسن رشوه گرفت تا بازی را درآورد

به گزارش کتاب ارزان، یک ایجنت فوتبالی در دادگاه پرونده ای با موضوع رشوه در فوتبال مدعی شده که به سر الکس فرگوسن ساعتی طلا هدیه داده تا در نتیجه یک بازی دستکاری کند.

زلزله در فوتبال انگلیس ؛ فرگوسن رشوه گرفت تا بازی را درآورد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

به گزارش ورزش سه، به گزارش نشریه انگلیسی گاردین، در جریان دادگاهی که در انگلیس برای رسیدگی به اتهامات مربوط به فساد در فوتبال برگزار شده، یک ایجنت فوتبالی فاسد در دادگاه مدعی شده که در زمان مربی گری سر الکس فرگوسن به خاطر تشکر از او برای درآوردن نتیجه یک بازی، یک ساعت رولکس به قیمت 30هزار پوند به او هدیه داده است.

جوزپه پالیارا این صحبت ها را ابتدا به یک خبرنگار مخفی که با او در این باره صحبت می نموده مطرح نموده و صحبت های او توسط آن خبرنگار ضبط شده است. دادستان پرونده در دادگاه بیان کرد که پالیارا در این صحبت های ضبط شده می گوید سر الکس فرگوسن ساعت مورد اشاره را قبول نموده و این هدیه در ازای دستکاری در نتیجه یک بازی منچستریونایتد در لیگ قهرمانان اروپا در مقابل یوونتوس بوده است.

پالیارا به همراه تامی رایت، دستیار سابق سرمربی برنزلی و دکس پرایس که ایجنت فوتبالی است در دادگاهی در انگلیس به اتهام فساد محاکمه می شوند ولی هر سه اتهامات وارد به خود را رد نموده اند.

دادستان در جریان دادگاه بیان کرد این سه نفر در نتیجه تحقیقات گسترده روزنامه انگلیسی تلگراف درباره فساد در فوتبال این کشور گیر افتاده اند. دادستان گفت که مهمترین چهره ای که در نتیجه این تحقیقات تا کنون تحت تاثیر قرار گرفته سم آلردایس سرمربی سابق تیم ملی انگلیس بوده که مجبور شده از پست خود استعفا دهد.

پالیارا که اصولا ایجنت رسمی فوتبال هم نیست در جلسه دادگاه تهدید نموده که همه سرمربی های فوتبال انگلیس را می شناسد و می تواند در فوتبال این کشور رسوایی بزرگی به راه بیندازد. این ایجنت تقلبی در ادامه صحبت هایش مدعی شد به دلیل دانش و آگاهی ای که از فساد فوتبال و انگلیس دارد به دادگاه کشیده شده است و قصد دارند صدای او را خاموش نمایند تا نتواند دست به رسوایی دیگران بزند. او گفت هدف از به دادگاه کشیده شدنش مقابله با فساد نیست بلکه رقبای او در کوشش هستند از صحنه خارجش نمایند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 403

به "زلزله در فوتبال انگلیس ؛ فرگوسن رشوه گرفت تا بازی را درآورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلزله در فوتبال انگلیس ؛ فرگوسن رشوه گرفت تا بازی را درآورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید