صادرات نفت کوره ایران به چین یک بیستم شد

به گزارش کتاب ارزان، خبرنگاران: صادرات نفت کوره ایران به چین در نوامبر 2013 به 30 هزار تن رسیده که این رقم حدود یک بیستم صادرات ماهانه نفت کوره ایران به این کشور پیش از فرا رسیدن فصل سرما بوده است.

صادرات نفت کوره ایران به چین یک بیستم شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران، بلومبرگ به نقل از یک مقام مطلع شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت صادرات نفت کوره ایران به چین از اکتبر 2013(مهر 92) به این سمت با کاهش 67 درصدی روبرو شده است.

به گفته وی ایران تا پیش از اکتبر به طور متوسط هر ماه حدود 600 هزار تن نفت کوره به چین صادر می کرد اما این رقم در ماه های بعد به حدود 200 هزار تن رسیده است.

بر اساس این گزارش بعید است صادرات نفت کوره ایران به چین تا فوریه افزایش یابد.

اطلاعات گمرک چین نیز نشان می دهد واردات نفت کوره چین از ایران در ماه نوامبر به 30 هزار تن کاهش یافته است. چین در ماه می 526 هزار تن نفت کوره از ایران وارد نموده بود. ایران در این ماه پس از روسیه دومین صادرکننده نفت کوره به چین شناخته شده بود.

بر اساس این گزارش کل واردات نفت کوره چین در می 2013 بالغ بر 2.83 میلیون تن بوده که این رقم در نوامبر به 1.47 میلیون تن کاهش یافته است.

با فرا رسیدن فصل سرما و افزایش مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی ایران، مصرف سوخت نیروگاه های برق در این کشور از گاز طبیعی به نفت کوره تغییر یافته است.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 361

به "صادرات نفت کوره ایران به چین یک بیستم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات نفت کوره ایران به چین یک بیستم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید