صدور حکم بازداشت مدیرکل گمرک لبنان، انتشار حکم دو ماه پیش درباره بندر بیروت که نادیده گرفته شد

به گزارش کتاب ارزان، یک رسانه عربی از بازداشت مدیرکل گمرک لبنان درپی صدوری حکمی از سوی بازپرس قضایی پرونده انفجار بیروت خبر داده است.

صدور حکم بازداشت مدیرکل گمرک لبنان، انتشار حکم دو ماه پیش درباره بندر بیروت که نادیده گرفته شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، به نقل از المیادین،فادی صوان بازپرس قضایی انفجار بیروت حکم بازداشت بدری ضاهر مدیر کل گمرک لبنان را صادر کرد.

این حکم پس از انفجار مهیب انبار توقیف آمونیوم در انبار شماره 12 بندر بیروت و در حضور 25 نفر از مسئولان و کارمندان این بندر و همچنین وکیل مدافع مدیر گمرک لبنان صادر شد.

المیادین در گزارش خود همچنین از دستیابی به اسناد حکم دوماه پیش غسان عویدات دادستان کل لبنان که در تاریخ 4 تیر (دو ماه پیش از انفجار) صادر شده بود ، خبر داد.

پیشتر عویدات دادستان کل لبنان پس از بررسی اوضاع خطرناک بندر بیروت به خاطر نگهداری مواد قابل اشتعال دستوری را مبنی بر تشدید تدابیر امنیتی در محافظت از انبار شماره 12 بیروت صادر کرده بود.

وی در حکم خود از مسئولان این بندر خواست تا برای مدیریت و حفاظت بهتر از انبار شماره 12 که در آن نیترات نگهداری می شد مدیرانبار و محافظانی گماشته شوند اما این امر با بی توجهی روبرو و در نهایت با انفجار 2 هزار و 750 تن نیترات آمونیوم منجر به مرگ 170 نفر شهروند لبنانی و زخمی شدن 6 هزار نفر دیگر منجر شد.

از سوی دیگر محمود مکیه دبیرکل شورای وزیران از تمدید حالت فوق العاده و اقدامات مربوطه در شهر بیروت تا 18 سپتامبر خبر داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1202

به "صدور حکم بازداشت مدیرکل گمرک لبنان، انتشار حکم دو ماه پیش درباره بندر بیروت که نادیده گرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور حکم بازداشت مدیرکل گمرک لبنان، انتشار حکم دو ماه پیش درباره بندر بیروت که نادیده گرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید