طبق گزارش مرکز آمار؛ فاصله تورمی دهک ها افزایش یافت

به گزارش کتاب ارزان، بر اساس گزارش مرکز آمار فاصله تورمی دهک ها در آذرماه به 2,4 درصد رسید که نسبت به ماه قبل 0.4 واحد درصد افزایش نشان می دهد.

طبق گزارش مرکز آمار؛ فاصله تورمی دهک ها افزایش یافت

به گزارش ، مرکز آمار گزارش شاخص قیمت مصرف کننده کل کشور بر اساس دهک های هزینه ای آذر 1397 منتشر کرد.

محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بین 22,0 درصد برای دهک اول تا 24.4 درصد برای دهک دهم است.

میزان تورم کل کشور در آذر ماه 1397 برابر 18.0 درصد است که در دهک های مختلف هزینه ای در بازه 17.1 درصد برای دهک اول تا 19.5 درصد برای دهک دهم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بین 22.0 درصد برای دهک اول تا 24.4 درصد برای دهک دهم است. همچنین اطلاع مذکور در مورد گروه عمده کالا های غیر خوراکی و خدمات بین 13.2 درصد برای دهک اول تا 18.4 درصد برای دهک دهم است.

افزایش فاصله تورمی دهک ها

بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهک ها در این ماه به 2.4 درصد رسید که نسبت به ماه قبل (2.0 درصد) 0.4 واحد درصد افزایش نشان می دهد. فاصله تورمی در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه قبل 0.2 واحد درصد و در گروه عمده کالا های غیر خوراکی و خدمات نسبت به ماه قبل 0.9 واحد درصد افزایش نشان می دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 120

به "طبق گزارش مرکز آمار؛ فاصله تورمی دهک ها افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طبق گزارش مرکز آمار؛ فاصله تورمی دهک ها افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید