فلفل سیاه؛ ضد ویروس کرونا

به گزارش کتاب ارزان، کارشناسان همچنین خاطر نشان کردند که فلفل قادر به افزایش ایمنی بدن است و به خودی خود می تواند یک عامل ضد سرماخوردگی و ضد ویروس باشد.

فلفل سیاه؛ ضد ویروس کرونا

ماده پیپرین که در فلفل سیاه یافت می شود، می تواند عملکرد قسمت هایی از SARS-CoV-2 که مسئول تولید مثل و نفوذ در بدن انسان هستند، را مسدود کند. این نتیجه ای است که دانشمندان انستیتوی فناوری هند به آن رسیده اند.

محققان تعامل 30 ادویه را با ویروس بررسی کردند و با استفاده از مدلسازی رایانه ای دریافتند که همه آن ها در یک مرحله ای به پروتئین S متصل می شوند (به ویروس کمک می کند تا به گیرنده سلول میزبان متصل شود) و این مسئول اصلی تکثیر ویروس است، اما بیشترین عملکرد را پیپرین دارد، این ماده در فلفل سیاه یافت می شود و مسئول طعم و رایحه تند آن است.

همچنین دانشمندان روسی پیشنهاد می کنند که مکانیزم توصیف شده نه تنها در یک مدل رایانه ای، بلکه در زندگی نیز می تواند کار کند. این به آزمایش واقعی نیاز دارد.

کارشناسان همچنین خاطر نشان کردند که فلفل قادر به افزایش ایمنی بدن است و به خودی خود می تواند یک عامل ضد سرماخوردگی و ضد ویروس باشد.

ماریا ودونووا، مدیر انستیتوی زیست شناسی و زیست پزشکی در دانشگاه لوباچفسکی توضیح داد: از بسکمک جهات، خواص فلفل با تعامل مستقیم ترکیبات موجود در آن با ذرات ویروسی و باکتری ها در ارتباط نیست، بلکه با تحریک خواص محافظتی بدن همراه است.

منبع: اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1286

به "فلفل سیاه؛ ضد ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلفل سیاه؛ ضد ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید