لاوروف خواهان همکاری غرب با روسیه در حمایت از کشورهای آسیای مرکزی شد

به گزارش کتاب ارزان، وزیر امور خارجه روسیه گفت: مسکو آماده همکاری با غرب در زمینه ارائه یاری های بشردوستانه به کشورهای نیازمند آسیای مرکزی است.

لاوروف خواهان همکاری غرب با روسیه در حمایت از کشورهای آسیای مرکزی شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگار کتاب ارزان در دوشنبه، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در میزگردی با شرکت نمایندگان صندوق دیپلماسی عمومی، غرب را به همکاری در آسیای مرکزی دعوت کرد.

وی رقابت میان روسیه و غرب برای نفوذ در آسیای مرکزی را بی ثمر خواند و خواهان همکاری در جهت ارائه یاری های مشترک به این منطقه شد.

لاوروف تاکید نمود: مسکو به طور فعال به کشورهای آسیای مرکزی بویژه تاجیکستان و قرقیزستان که بیشترین احتیاج به حمایت را دارند، یاری می نماید.

وی در این خصوص با بیان این که غرب درگیر رقابت با روسیه برای محدود کردن نفوذ مسکو در منطقه آسیای مرکزی است، گفت: ما معتقدیم که چنین رقابت بی ثمر است و بهتر است با هم همکاری کنیم تا به کشورهای منطقه از جمله قرقیزستان و تاجیکستان که بویژه احتیاجمند هستند، یاری کنیم.

لاوروف اظهار داشت: روسیه برخلاف شرکای غربی خود برای ارائه یاری های بشردوستانه به کشورهای احتیاجمند آسیای مرکزی آماده همکاری است.

کشورهای غربی به خصوص آمریکا پس از استقلال کشورهای آسیای مرکزی در سال 1991 درصدد نفوذ در این کشورها برای جلوگیری از حضور و نفوذ روسیه بوده اند، این رقابت سال ها ادامه دارد به طوری که در چند سال اخیر همکاری پنج کشور آسیای مرکزی با آمریکا با این هدف شکل گرفته است.

آمریکا با استفاده از سازمان های غیر دولتی غربی و از طرق مختلف در کوشش است تا وجه روسیه و چین را در این منطقه بدنام کند.

انتهای پیغام/ح

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1006

به "لاوروف خواهان همکاری غرب با روسیه در حمایت از کشورهای آسیای مرکزی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لاوروف خواهان همکاری غرب با روسیه در حمایت از کشورهای آسیای مرکزی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید