لزوم انجام فعالیت های حفاظتی و پژوهشی در گندی شاپور

سرپرست معاونت میراث فرهنگی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در بازدید از محوطه تاریخی گندیشاپور از نزدیک در جریان روند اجرا و ادامه پروژهها در این محوطه نهاده شد.

لزوم انجام فعالیت های حفاظتی و پژوهشی در گندی شاپور

به گزارش خبرنگاران، روابط عمومی ادارهکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، مدیر پایگاه میراث فرهنگی گندیشاپور و ایوان کرخه با اشاره به بازدید میدانی محمدحسین ارسطوزاده سرپرست معاونت میراث فرهنگی این ادارهکل از محوطه تاریخی گندیشاپور که روز گذشته 12 شهریور صورت گرفت، گفت: هدف از این بازدید شناخت کلی از این محوطه تاریخی و اطلاع از نحوه پروژههای درحال اجرا در آرامگاه یعقوب لیث، محوطه کاوش، پلهای تاریخی و سازههای آبی ـ تاریخی بود.

یعقوب زلقی در ادامه، بازدید میدانی سرپرست معاونت میراث فرهنگی خوزستان از محوطه گندیشاپور و ارائه نظرات کارشناسی از سوی وی را اتفاقی مثبت عنوان و اظهار امیدواری کرد که با همکاری ادارهکل میراث فرهنگی استان بتوان پروژههای در حال انجام در این محوطه را هرچه سریعتر به اتمام رساند.

او توضیح داد: ارسطوزاده دراین بازدید، پیگیری دوجانبه بر ادامه روند فعالیتهای حفاظتی، مرمتی و پژوهشی باتوجه به پیگیریهایی که از طریق امور پایگاههای سازمان میراث فرهنگی کشور انجام میگردد را یک مهم برشمرد و بر لزوم انجام این فعالیتها به عنوان یک اولویت، باتوجه به اهمیت تاریخی و گستردگی آثار در محوطه گندیشاپور تأکید کرد.

مدیر پایگاه میراث فرهنگی گندیشاپور و ایوان کرخه گفت: در این بازدید و صحبتهایی که با آقای ارسطوزاده انجام شد، به یک جمعبندی نیز برای ایجاد یک مکان مناسب برای فعالیت پایگاه رسیدیم که وی قول مساعد داد باتوجه به گزینههای پیشنهادی، بهترین مکان برای فعالیت پایگاه انتخاب گردد.

او اظهار داشت: یکی از مواردی نیز که روی آن بحث شد، موضوع تأمین نیروی انسانی برای پایگاه بود؛ چرا که باتوجه به حجم پروژهها در محوطه گندیشاپور، این احتیاج به شدت حس میگردد که در این خصوص نیز دیدگاهها از سوی هر دو طرف ارائه و موضوع از سوی معاونت آنالیز خواهد شد.

زلقی در سرانجام ابراز امیدواری کرد: باتوجه به گزارشهایی که ارائه خواهیم داد، بتوانیم توجیه مناسبتری از وضعیت گندیشاپور داشته باشیم تا این موضوع که گندی شاپور دارای ظرفیتهای غنی است، بیشتر جا بیفتد و پروژههای بیشتری برای گندیشاپور در سال آینده تعریف و تأمین مالی گردد.

منبع: میراث آریا

به "لزوم انجام فعالیت های حفاظتی و پژوهشی در گندی شاپور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم انجام فعالیت های حفاظتی و پژوهشی در گندی شاپور"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید