مبین نت نخستین پروژه کشاورزی هوشمند ایران را راه اندازی می کند

به گزارش کتاب ارزان، در مرنام امضای تفاهم نامه نخستین پروژه کشاورزی هوشمند در ایران، ضمن معرفی شرکت ارتباطات مبین نت به نام اولین اپراتور حوزه اینترنت اشیاء در بخش کشاورزی، از سرویس هوشمند این شرکت با نام مبیفارم هم رونمایی شد.

مبین نت نخستین پروژه کشاورزی هوشمند ایران را راه اندازی می کند

در این مرنام که با همکاری وزارت جهاد و کشاورزی، شرکت ارتباطات مبین نت و مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء، روز شنبه، بیست و ششم تیرماه با حضور دکتر حسین طهرانی و مهندس مهدی غیناقی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مبین نت، دکتر تاج فر، دبیرکل مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء و دکتر ارژنگ جوادی، معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد، اولین فاز هوشمندسازی 200 هکتار از اراضی کشاورزی استان البرز به صورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت.

در ابتدای این مرنام، مهندس غیناقی، رئیس هیئت مدیره مبین نت ضمن اشاره به اهمیت هوشمندسازی در صنعت کشاورزی، از همکاری مبین نت و همراه اول در این پروژه خبر داد و ظرفیت های موجود در مجموعه همراه اول کسب وکار را سودمند نام کرد. در ادامه مهندس غیناقی گفت: اپراتورهای ارتباطی قطعا باید در کنار بازیگران صنعت کشاورزی باشند تا با راه اندازی یک اکوسیستم و ایجاد پروژه ای مشترک، زمینه پیاده سازی هر چه پیروز تر فراهم شود.

همچنین دکتر جوادی، معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی هم با اشاره به اهمیت اجرای پروژه های هوشمندسازی مشابه در صنعت کشاورزی، گفت: با توجه به اینکه 100 هزار هکتار زمین برای انجام چنین پروژه هایی داریم، بر انجام هوشمندسازی تاکید داریم و در این راه مصمم هستیم.

در انتهای این نشست، تفاهم نامه پروژه مبیفارم با حضور دکتر طهرانی و مهندس غیناقی، مدیرعامل رئیس هیأت مدیره مبین نت همچنین دکتر تاج فر، دبیرکل مرکز تحقیقات اینترنت اشیاء و ارژنگ جوادی، معاون پژوهش و فناوری سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی به امضا رسید.

منبع: شبکه چی
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1762

به "مبین نت نخستین پروژه کشاورزی هوشمند ایران را راه اندازی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبین نت نخستین پروژه کشاورزی هوشمند ایران را راه اندازی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید