معترضان در پورتلند آمریکا یک ساختمان دولتی را به آتش کشیدند

به گزارش کتاب ارزان، معترضان در شهر پورتلند ایالت اورگان آمریکا در جریان تظاهراتی که از سه شنبه شب شروع شد و تا بامداد چهارشنبه ادامه یافت، پنجره های یک ساختمان دولتی را شکسته و سپس با اسپری مواد آتش زا به داخل ساختمان ریخته و درنهایت آن را آتش زدند.

معترضان در پورتلند آمریکا یک ساختمان دولتی را به آتش کشیدند

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه ساختمانی در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به نقل از یورونیوز، این اعتراضات در نهایت با دخالت نیروهای پلیس و خاموش کردن آتش ساختمان خاتمه یافت.

در جریان درگیری معترضان با نیروی پلیس دست کم دو نفر از معترضان بازداشت و یکی از ماموران پلیس زخمی شد.

دبورا کفوری، از مقامات شهر پورتلند درباره آتش سوزی این ساختمان گفت: این ساختمان قلب شهر ماست، جایی که مردم ازدواج می نمایند، گذرنامه هایشان را دریافت می نمایند و سنت ها و تنوع فرهنگی خود را جشن می گیرند.

بیش از دو ماه از شروع اعتراضات پورتلند که اغلب نیز به خشونت و درگیری با نیروهای دولتی می انجامد، می گذرد. زمان شروع اعتراضات ماه مه گذشته بود؛ یعنی زمانی که جورج فلوید، یک شهروند سیاهپوست آمریکا زیر زانوی یک افسر پلیس سفیدپوست در شهر مینیاپولیس جان باخت و به این ترتیب جنبشی ضد نژادپرستی و ضد خشونت پلیس سراسر این کشور را در بر گرفت.

پیش از این نیز تظاهرنمایندگان بارها به بعضی مراکز اداری پورتلند از جمله دفتر پلیس حمله نموده بودند. آنها ماه گذشته نیز به مدت چند هفته با ماموران فدرالِ فرستاده شده برای محافظت از دادگاه این شهر درگیر بودند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1129

به "معترضان در پورتلند آمریکا یک ساختمان دولتی را به آتش کشیدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان در پورتلند آمریکا یک ساختمان دولتی را به آتش کشیدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید