واشنگتن پست: کارگران را با وعده دریافت اضافه کار به سخنرانی ترامپ کشاندند

به گزارش کتاب ارزان، روزنامه آمریکایی نوشت بخشی از حاضران در سخنرانی اخیر ترامپ در پنسیلوانیا، کارگرانی بودند که با وعده حقوق اضافه کار به این تجمع رفته بودند.

واشنگتن پست: کارگران را با وعده دریافت اضافه کار به سخنرانی ترامپ کشاندند

به گزارش گروه بین الملل کتاب ارزان، کارگران شرکت رویال داچ شل شهر موناکا ایالت پنسیلوانیا وادار شدند تا بین دو گزینه حضور در سخنرانی روز سه شنبه هفته گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا یا محرومیت از مبلغ اضافه کاری که همکارانشان با حضور در سخنرانی ترامپ دریافت خواهند کرد، یک گزینه را برگزینند.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در این خصوص گزارش کرد، گرچه حضور در مراسم سخنرانی ترامپ اختیاری است اما کارگران قراردادی که گزینه عدم حضور در این مراسم را انتخاب کردند، روز آدینه و زمانیکه در محل کار حاضر شدند، واجد شرایط دریافت مبلغی به عنوان پاداش اضافه کاری نبودند.

روزنامه پیتسبرگ پست در این خصوص گزارش کرد، چندین کارخانه با هزاران کارگر وابسته به اتحادیه کارگران، قراردادهایی را با شل، یکی از بزرگترین شرکت های نفت و گاز دنیا، دارند.

طبق این گزارش، کارگران مجتمع نیمه کاره پتروشیمی پنسیلوانیا می بایست رأس ساعت 07:00 صبح روز سه شنبه (22 مردادماه) در محل سخنرانی ترامپ حاضر می شدند و کارت های شناسایی خود را اسکن نموده و برای ساعت ها منتظر شروع سخنرانی ترامپ می ماندند.

سرپرست یکی از پیمانکاران خطاب به کارگران نوشت: بدون اسکن، پولی دریافت نخواهید کرد.

وی همچنین کارگرانی که در سخنرانی ترامپ حاضر می شدند را از هرگونه فریاد اعتراضی، اعتراض کردن و هرآنچه که به عنوان مقاومت تلقی گردد، منع نموده بود.

در یادداشتی که سرپرست کارگران نوشته و روزنامه پیتسبرگ پست منتشر نموده، آمده: موضوع اصلی این مراسم، ترویج حسن نیت اتحادیه ها است.

روزنامه واشنگتن پست روز گذشته (شنبه) گزارش کرد که پیروز به دسترسی به شل یا اتحادیه کارخانه ها برای اظهارنظر در این خبر نشده اند.

این در حالی است که پیش از این ترامپ بارها مخالفان خود را به پول دادن به تظاهرات کنندگان حرفه ای متهم نموده و مدعی شده است که شرکت کنندگان در تجمعات ضدترامپ، پول از دموکرات ها پول گرفته اند.

بنا به گفته نشریه نیوزویک، حدود پنج هزار کارگر در سخنرانی سه شنبه ترامپ در پنسیلوانیا شرکت کردند.

ری فیشر سخنگوی شرکت شل به پیتسبرگ پست گفت که کارگران این کارخانه در هفته 56 ساعت کاری دارند که شامل 16 ساعت اضافه کاری هم می گردد، بنابراین کارگرانی که روز سه شنبه در سخنرانی ترامپ مشارکت کردند، مبلغ بالاتری بعنوان حقوق و مزایا دریافت خواهند کرد.

کرتیس اسمیت یکی دیگر از سخنگویان شل نیز به نیوزویک گفت، کارگرانی که حاضر به حضور در این مراسم سخنرانی ترامپ نشدند، شامل طرح مرخصی با حقوق می شوند که این به مفهوم آن است که ساعات کاری برای آنها محاسبه نمی گردد و بنابراین پاداش اضافه حقوق دریافت نخواهند کرد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 396

به "واشنگتن پست: کارگران را با وعده دریافت اضافه کار به سخنرانی ترامپ کشاندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست: کارگران را با وعده دریافت اضافه کار به سخنرانی ترامپ کشاندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید