واکنش روسیه به تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه

به گزارش کتاب ارزان، ایرنا نوشت:نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی در وین، تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه را ناقص خواند.

واکنش روسیه به تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

میخاییل اولیانوف روز یکشنبه در توییت جدیدی نوشت: معلوم است که به چه علت سازمان منع تسلیحات شیمیایی از تحقیقات در مکان حملات شیمیایی خودداری و از راه دور کار می نمایند.

وی اضافه نمود: در شهر دوما در سوریه در سال 2018 سازمان منع تسلیحات شیمیایی، شیوه معمول خود در مورد سوریه را کنار گذاشت و بازرسان این سازمان به نتیجه گیریهایی دست یافتند که از آنها انتظار نمی رفت.

نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین اظهار داشت که بازرسانی که در تحقیقات در دوما شرکت نموده بودند از این کار کنار گذاشته شده و گزارش را از نو نوشتند.

مقام روس در توییت دیگری اظهار داشت که کشورهای غربی همیشه تکرار می نمایند که تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی در سوریه بیطرفانه و حرفه ای است.

اولیانوف ادامه داد: به کسانی که این ادعا را باور می نمایند باید متذکر شد که تحقیقات پیرامون حادثه خان شیخون از راه دور بود وبازرسان در این منطقه که در سال 2017 حادثه شیمیایی گزارش شد هرگز حضور نیافتند.

وی اضافه نمود: این در حالی بود که اداره امنیت سازمان ملل که با فرماندهان شبه نظامیان محلی رابطه داشت با بازدید بازرسان سازمان منع تسلیحات شیمیایی موافقت نموده بود. اما مدیریت این سازمان این واقعیت را پنهان کرد. جعل واقعیت ها در کار از راه دور آسانتر است.

شورای اجرایی سازمان منع سلاح های شیمیایی در نشست روز 19 تیر ماه خود، گزارش تیم تحقیقات و شناسایی مبنی بر استفاده دولت سوریه از سلاح های شیمیایی در سال 2017 در منطقه اللطامنه در استان حما را تایید کرد.

شورای اجرایی این سازمان براساس گزارش این تیم که دولت سوریه آن را ساختگی و گمراه نماینده خوانده است، تصمیم گرفت که مهلتی 90 روزه به دمشق بدهد تا اقدامات خواسته شده توسط این شورا را انجام دهد.

این شورا از دولت سوریه خواسته است تا سلاح ها و مواد شیمیایی ادعایی تیم تحقیقات سازمان منع سلاح های شیمیایی را به همراه تاسیساتی که این سلاح ها و مواد ادعایی در آن ساخته شده، به دبیرخانه این سازمان اعلام و بازرسی دو بار در سال از پایگاه هوایی الشعیرات را بپذیرد.

شورای اجرایی سازمان منع سلاح های شیمیایی همچنین خاطرنشان کرد در صورتی که سوریه در این مدت نتواند به خواسته های این شورا عمل کند، مدیر کل این سازمان موضوع را به کشورهای عضو شورا گزارش می دهد تا آن ها تصمیمات لازم را بگیرند.

وزارت خارجه سوریه فروردین ماه با صدور بیانیه ای گزارش سازمان منع سلاح های شیمیایی در مورد بکارگیری مواد سمی در سال 2017 در شهرک اللطامنه را گمراه نماینده و ساختگی خواند.

وزارت خارجه سوریه تاکید نمود که این گزارش دربردارنده نتیجه گیری های ساختگی و جعلی است و هدف از آن وارونه نشان دادن واقعیت ها و متهم کردن دولت سوریه است.

وزارت خارجه سوریه شرح داد: سازمان مزبور در تاریخ هشتم ماه مارس 2020 گزارش گمراه نماینده ای تحت عنوان تیم تحقیق و تشخیص هویت منتشر کرد که سوریه و بسیاری از کشورها آن را یک تیم غیرقانونی و غیرقابل استناد دانستند.

در ادامه بیانیه مزبور آمده است: این گزارش مبتنی بر منابع جعلی تهیه شده توسط تروریست های جبهه النصره و به اصطلاح گروه تروریستی کلاه آبی ها است که به دستور آمریکا و ترکیه و بعضی از کشورهای غربی تهیه و تنظیم شد و در آن تمامی اصول مربوط به یک تحقیق سالم و بی پیرایه نادیده گرفته شده است.

سازمان منع سلاح های شیمیایی در گزارش خود مدعی شده که نیروی هوایی سوریه عامل بمباران شیمیایی سال 2017 در الطامنه واقع در غرب سوریه بوده است.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 مهر 1399 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1190

به "واکنش روسیه به تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به تحقیقات سازمان منع تسلیحات شیمیایی درباره سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید