واکنش وزارت خارجه عراق به حملات راکتی به فرودگاه اربیل

به گزارش کتاب ارزان، وزارت امور خارجه عراق با اشاره به حمله راکتی به فرودگاه بین المللی اربیل تاکید نمود، دولت همه اقدامات لازم را برای مبارزه با این رویدادها اتخاذ خواهد نمود.

واکنش وزارت خارجه عراق به حملات راکتی به فرودگاه اربیل

به گزارش ایسنا، به نقل از میدل ایست نیوز، وزارت امور خارجه عراق در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمله راکتی به فرودگاه بین المللی اربیل تاکید نمود دولت همه اقدامات لازم را برای مبارزه با هسته های تروریسم اتخاذ خواهد نمود.

وزارت امور خارجه عراق با بیان اینکه عملیات تروریستی که در فرودگاه بین المللی اربیل و اماکن نزدیک به هیئت های دیپلماتیک روی داد را محکوم می کنیم؛ تاکید نمود: دولت عراق همه اقدامات لازم را برای مقابله با رویدادها با هر شکل و عنوانی که باشند، اتخاذ خواهد نمود و بغداد مصمم به تداوم تکمیل نبرد علیه این گروه هاست.

دستگاه دیپلماسی عراق با تشکر از همبستگی بین المللی با ملت عراق بابت این حادثه، گفت: تحقیقات در این باره توسط کمیته مشترکی از نهادهای امنیتی فدرال و دولت اقلیم ادامه دارد و دولت همه اقدامات لازم را برای بازخواست عاملان این حوادث و سپردن آنها به دست عدالت اتخاذ خواهد نمود.

در همین رابطه، وین مورتو، سخنگوی نیروهای آمریکایی در ائتلاف بین المللی، در تازه ترین آمار ارائه شده درباره حادثه حمله راکتی در اربیل، از زخمی شدن 9 تن در این حادثه اطلاع داد بود.

طبق پایگاه اطلاع رسانی رسمی نخست وزیر عراق، مصطفی الکاظمی در جلسه امروز هیئت دولت عراق ضمن تروریستی خواندن این حمله تأکید کرد که این اقدام در حالی اجرا شده که دولت عراق برای حفظ آرامش منطقه و دور کردن کشور از نزاع ها و جلوگیری از تبدیل عراق به حیاط خلوت نزاع های منطقه ای کوشش های بسیاری انجام می دهد.

او اضافه نمود که دستور شروع تحقیقات مشترک میان بغداد و اربیل برای دستگیری مجرمان را صادر نموده است.

الکاظمی گفت که نیروهای امنیتی عراق توانستند باند مرگ در بصره را که عامل کشتار و ترور شهروندان و فعالان و اصحاب رسانه بودند دستگیر نمایند.

وی اضافه نمود که دولت خون های ریخته شده از مردم و عاملان کشتار را فراموش نخواهد نمود و اضافه نمود که دولت عزم خود را برای پیشرفت در این پرونده جزم نموده است.

همچنین نیچروان بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق از شورای امنیت و سازمان ملل خواست خطرات حمله اربیل را جدی بگیرند و برای انتها این تهدیدات کوشش کرد.

بارزانی به لزوم ترغیب دولت عراق به اجرای قانون اساسی از رهگذر به جریان انداختن سازوکار هماهنگی مشترک با اقلیم و شروع فوری تحقیق به وسیله کمیته مشترک بین اربیل و بغداد برای پیگرد عاملان این حملات اشاره نمود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1546

به "واکنش وزارت خارجه عراق به حملات راکتی به فرودگاه اربیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت خارجه عراق به حملات راکتی به فرودگاه اربیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید