شرایط کرونا در یک استان مرکزی کشور قرمز شد

به گزارش کتاب ارزان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز هشدار داد که فارس نیز در لیست استان های قرمز به لحاظ ابتلا به کووید 19 قرار گرفته است لذا شهروندان باید بیش از گذشته نسبت به رعایت مسائل بهداشتی حساس باشند.

شرایط کرونا در یک استان مرکزی کشور قرمز شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، دکتر مهرزاد لطفی سه شنبه 19 فروردین در جلسه ستاد دانشگاهی مبارزه با کروناویروس، با بیان اینکه قرار دریافت استان ها در شرایط قرمز بر اساس رشد تعداد موارد مثبت است، گفت: با توجه به توسعه زیرساخت آزمایشگاه تشخیص کروناویروس در استان فارس، ما پیروز شدیم تا بیماریابی را به صورت فعال تری دنبال کنیم و افزایش تعداد بیماران مثبت در استان فارس به این دلیل است، همچنین نمونه گیری از کارکنان در معرض خطر در بیمارستان ها و کادر سلامت و افراد در تماس با بیماری های مثبت افزایش یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اضافه کرد: با تدبیر مسئولان اجرایی، تلاش کارکنان و دست اندرکاران سلامت استان فارس، هم اکنون از نظر میزان بروز موارد جدید، موارد مرگ ناشی از ویروس کرونا، درصد موارد مثبت آزمون نسبت به متوسط کشوری، جایگاه بسیار خوبی داریم و این موضوع، مدیون همکاری استاندار فارس، سایر دستگاه های اجرایی و همکاری ویژه مردم استان فارس در رعایت ملاحظات دوران اپیدمی بوده است.

لطفی تاکید کرد: با توجه به اعلام متخصصان اپیدمیولوژی نسبت به نزدیکی به قله پیک اول بیماری، رعایت نکات بهداشتی، پرهیز از اجتماعات و رفت و آمدهای غیرضرور و نکات مطرح شده در طرح فاصله گذاری اجتماعی هوشمند توسط مردم و مسوولان بسیار مهم است و در صورت عدم رعایت این نکات، ممکن است جایگاه کنونی تهدید شده و استان را با یک موج اپیدمی شدیدتر روبرو کند.

طی هفته اخیر، آمار مبتلایان به کووید19 در استان فارس رشد زیادی داشت و مسئولان علوم پزشکی شیراز یکی از دلایل این رشد را فرایند فزاینده تعداد تست های گرفته شده از افراد مشکوک به بیماری، اعلام کردند.

طی روزهای اخیر، میزان تردد شهفرایندان در شیراز و برخی شهرهای استان فارس، نسبت به هفته های گذشته، افزایش چشمگیری یافته و بعد از یکماه، بار دیگر شاهد بروز ترافیک خودرو در معدودی از معابر طی ساعات روز بودیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 950

به "شرایط کرونا در یک استان مرکزی کشور قرمز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط کرونا در یک استان مرکزی کشور قرمز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید