پادشاه تایلند مخفیانه همسر چهارمش را به قرنطینه آلمان برد قرنطینه پادشاه تایلند با 20 زن

به گزارش کتاب ارزان، پادشاه تایلند که برای شرکت در یک جشن سنتی قرنطینه خود را به مقصد بانکوک ترک نموده بود، پس از 48 ساعت و تحت تدابیر ویژه امنیتی به همراه همسر چهارمش به آلمان بازگشت.

پادشاه تایلند مخفیانه همسر چهارمش را به قرنطینه آلمان برد قرنطینه پادشاه تایلند با 20 زن

با تور تایلند از زیباترین کشور جنوب شرقی آسیا دیدن کنید و شهرهای زیبای بانکوک، پوکت و پاتایا را ببینید.

به گزارش ایرنا واجیرالونگ کورن، پادشاه 67 ساله تایلند با قُرق کردن هتل زونِن بیشه در مرکز تفریحی گرامش-پارتِن کیشن واقع در منطقه کوهستانی آلپ، از اواخر مارس خود را برای محافظت از ویروس کرونا به همراه 20 تن از زنان حرمسرای دربار قرنطینه کرد. بر پایه اخبار اولیه، معین نبود که سوتیدا تیدجای، همسر چهارم پادشاه، او را در قرنطینه همراهی می نماید یا خیر. سوتیدا تیدجای مهماندار سابق شرکت هواپیمایی تایلند بود که پس برگزاری مراسم ازدواج رسمی با پادشاه در سال گذشته به عنوان ملکه جدید تایلند معرفی گردید.

او برای نخستین بار طی دو ماه گذشته در جریان برگزاری مراسم روز یادبود سلسله چاکری(6 آوریل) در بانکوک در انظار عمومی ظاهر شد؛ مراسمی که پادشاه رامای دهم نیز برای شرکت در آن از قرنطینه خود در آلمان خارج شده و به تایلند بازگشته بود.

او پیش از ورود به فرودگاه بانکوک، دستور داده بود تا به منظور رعایت تمامی جوانب بهداشتی و امنیتی، فعالیت ششمین فرودگاه آسیا متوقف گردد. در مجموع در جریان سفر 48 ساعته رامای دهم به تایلند، فرودگاه بانکوک 3 روز تعطیل بود. هر چند مقام های این فرودگاه علت این تعطیلی را کوشش برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در تایلند عنوان کردند ولی بعضی مخالفان پادشاه، هدف ازاین اقدام را ضدعفونی فرودگاه پیش از بازگشت پادشاه و جلوگیری از بروز اعتراض احتمالی از سوی منتقدان برنامه قرنطینه پادشاه در آلمان، عنوان کردند.

پادشاه تایلند در جهت بازگشت به قرنطینه آلمان، سفری هوایی به زوریخ سوئیس داشته و به محض ورود او به فرودگاه این شهر، پلیس دوربین های جهت عبور او را خاموش نموده و عکاس یک نشریه آلمانی حاضر در فرودگاه را نیز به طور موقت بازداشت نموده است. با این حال شاهدان عینی تایید نموده اند که در بازگشت حفاظت شده به قرنطینه آلمان، خانم تیدجای پادشاه تایلند را همراهی می نموده است.

رسانه های تایلند نیز علت معین جهت سوئیس برای بازگشت به آلمان را زنده کردن خاطره آشنایی پادشاه و ملکه در این کشور، عنوان نموده اند. دربار تایلند هنوز تاریخی را برای سرانجام احتمالی دوره قرنطینه رامای دهم اعلام ننموده است.

واجیرالونگ کورن که از او به عنوان شاه رامای دهم نیز یاد می گردد به دنبال مرگ پدرش در سال 2016 به سلطنت رسید و سال گذشته به طور رسمی تاجگذاری کرد. او پس از شیوع ویروس کرونا در تایلند و از ابتدای فوریه تا به امروز تنها یک بار در انظار عمومی ظاهر شده است.

تایلند تا به امروز از ابتلای 2551 تن به بیماری کووید 19 خبر داده که 38 نفر از آنها جان باخته اند.

--

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 847

به "پادشاه تایلند مخفیانه همسر چهارمش را به قرنطینه آلمان برد قرنطینه پادشاه تایلند با 20 زن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پادشاه تایلند مخفیانه همسر چهارمش را به قرنطینه آلمان برد قرنطینه پادشاه تایلند با 20 زن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید