کشف 19 میلیارد ریال ارز قاچاق در فرودگاه امام(ره)

به گزارش کتاب ارزان، سردار حسن مهری با اشاره به کشف و ضبط بیش از 19 میلیارد ریال انواع ارز قاچاق در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، گفت: ماموران گیت بازرسی پلیس این فرودگاه در 4 مرحله از اقدامات خود، هنگام چک و کنترل بار همراه مسافران پیروز به کشف 19 میلیارد و 806 میلیون ریال ارز قاچاق شدند.

کشف 19 میلیارد ریال ارز قاچاق در فرودگاه امام(ره)

وی اضافه نمود: همکاران من در پلیس فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره)، هنگام بازرسی بار مسافران ورودی از مبدأ دبی به 3 نفر در مورد همراه داشتن ارز قاچاق مظنون شده و در روند بازرسی از یکی از این متهمان 100 هزار درهم امارات (معادل یک میلیارد و 40 میلیون ریال) را که به روش ماهرانه ای در جیب یک کت جاسازی شده بود، کشف کردند.

فرمانده پلیس فرودگاه های کشور گفت: عوامل گیت بازرسی پلیس این فرودگاه در یک مورد دیگر هنگام چک و کنترل مسافران ورودی از مبدأ دوبی، 30 هزار دلار کانادا، 6 هزار و 815 یورو و 300 درهم امارات قاچاق (در مجموع معادل؛ یک میلیارد و 148 میلیون ریال) که به طرز ماهرانه ای در داخل کیف جیبی جاسازی شده بود، کشف کردند.

وی در ادامه گزارش کشفیات در فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) به مورد دیگری اشاره و اعلام کرد: در مرحله دیگری از بازرسی ها و باز هم از مسافر ورودی مبدأ دوبی، مبلغ 200 هزار دلار آمریکا (معادل؛ 7 میلیارد و 500 میلیون ریال) را که متهم با ظرافت بالایی در داخل پوشه پلاستیکی جاسازی نموده بود، کشف شد.

سردار مهری همچنین با اشاره به موفقیت عوامل فرودگاه امام(ره) در کشف مقادیری دلار کانادا از مسافر ورودی به مقصد تهران، ادامه داد: در این مورد هم هنگام چک و کنترل مسافران ورودی به فرودگاه مبلغ 350 هزار دلار کانادا (معادل 10 میلیارد و 118 میلیون ریال) کشف شد.

فرمانده پلیس فرودگاه امام (ره) در سرانجام گفت: پرونده هایی در مورد ارزهای مکشوفه تشکیل و به همراه متهمان برای سیر مراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 490

به "کشف 19 میلیارد ریال ارز قاچاق در فرودگاه امام(ره)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف 19 میلیارد ریال ارز قاچاق در فرودگاه امام(ره)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید