گام اول طرح مدیریت هوشمند کرونا از شنبه برای سازمان های اجرایی اعمال می شود

به گزارش کتاب ارزان، وزیر کشور از آغاز نخستین فاز طرح هوشمند بیماری کرونا در دستگاههای اجرایی خبر داد و گفت: گام نخست طرح مدیریت هوشمند از شنبه درباره سازمان های اجرایی اعمال می شود.

گام اول طرح مدیریت هوشمند کرونا از شنبه برای سازمان های اجرایی اعمال می شود

به گزارش خبرنگاران، احمد وحیدی در انتها جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران درباره مراحل اجرایی طرح هوشمند کرونا تحت عنوان سامانه امید گفت: دستگاههای اجرایی ، حمل و نقل درون شهری، واحدها وفعالیت های صنفی، حمل و نقل برون شهری و تردد خودروهای شهری، علمی و تحقیقاتی و آموزشی 5 مرحله اجرای طرح مدیریت هوشمند بیماری در بستر سامانه امید هستند که در جلسه امروز این مراحل مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

وی با اشاره به موضوع مرزها و بیماریابی در مرزها نیز گفت: در جلسه امروز مجددا تاکید شد چه ایرانیانی که وارد کشور می شوند یا افراد خارجی که از مرز وارد می شوند به دقت کنترل شوند تا تست پی سی آر منفی داشته باشند و اگر بیماری در میان آنها بود و یا فرد مشکوکی وجود داشت به شکل مناسب قرنطینه شود.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت های خود به تهیه و تدوین طرحی در مورد پیامدهای اجتماعی مربوط به کرونا اشاره کرد و افزود: امروز درباره این طرح مباحث روان شناختی و سلامت های اجتماعی کرونا مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت و اعضاء پیشنهادات خود را مطرح کردند که مقرر شد بر روی آنها به طور کامل تر ودقیق تر مطالعه انجام شود.

وحیدی درباره بحث اصناف برای اخذ مجوز کسب و کارها نیز گفت: درخواست مجوز اصناف قبلا به سازمان امور مالیاتی ارسال می شد که مقرر شد وزارت خانه های مربوطه این اقدام را انجام دهند و دیگر نیازی به ارسال درخواست به سازمان مالیاتی نیست.

وی درباره واکسن دانش آموزان نیز با توجه به حضوری شدن مدارس گفت: هنوز تصمیمی برای واکسیناسیون زیر 12 ساله ها گرفته نشده است این موضوع در ستاد ملی مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد وزارت علوم در کمیته ای این موضوع را بررسی کند که آیا واکسن زدن افراد زیر 12 سال موثر است یاخیر؟ و سپس در جلسه ستاد کرونا درباره این موضوع بحث شود.

وزیر کشور در پاسخ به این سوال که پس از بازگشایی مدارس در این دو هفته بیش از 2000 دانش آموز تست کرونایشان مثبت شده است، آیا راهکاری در این زمینه اندیشیده شده است یا خیر؟ افزود: در رابطه با مدارس در ابلاغیه ستاد کرونا معین شده و قرار است یک یا دو روز را به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی و بقیه روزها را به صورت مجازی آموزش ببینند و ما یک شرایط نابسامان یا شرایط جدیدی درحوزه مدارس نداشتیم که بابت این بازگشایی ها آثار سوئی داشته باشد و چنین گزارشاتی را دریافت نکرده ایم.

به گفته وحیدی، اینکه 2000 دانش آموز تست کرونایشان مثبت شده است باید به طور دقیق از طریق وزارت بهداشت بررسی شود و این آمار چون طی 14 روز است، اینکه لزوما مربوط به بازگشایی مدارس بوده محل بحث و سوال است و نمی توان به این آمار استناد کرد تا از طریق وزارت بهداشت بررسی شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اسفند 1400 بروزرسانی: 25 اسفند 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2021

به "گام اول طرح مدیریت هوشمند کرونا از شنبه برای سازمان های اجرایی اعمال می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام اول طرح مدیریت هوشمند کرونا از شنبه برای سازمان های اجرایی اعمال می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید