با 5 شیوه فکر بچه ها را برای رفتن به مهد آماده کنیم

به گزارش کتاب ارزان، یکی دیگر از روش های غیرمستقیم آماده سازی فکر بچه ها برای رفتن به مهد کودک، نمایش بازی است. در قالب یک قصه ساده، نقش مادر و کودک را به عهده بگیریم و رفتن به مهد کودک را با بچه ها بازی کنیم. در نمایش بازی می توانیم از نیازها، تمایلات و نگرانی های بچه ها برای رفتن به مهد کودک نیز باخبر شویم.

با 5 شیوه فکر بچه ها را برای رفتن به مهد آماده کنیم

آیا می خواهید کودک خود را به مهد کودک بفرستید؟ آیا کودک شما آمادگی جدا شدن از شما را به دست آورده است؟ بسیاری از بچه ها هنگام جدا شدن از والدین و رفتن به مهد کودک دچار چالش می شوند و این یک امر کاملا طبیعی است.

به گزارش تا شش، برای اینکه از سد این مسائل راحت تر عبور کنیم ضروری است قبل از فرستادن بچه ها به مهد کودک، اقداماتی را برای آمادگی فکری آنها انجام دهیم.

نکته: پیش از هر چیز ضروری است از کیفیت دلبستگی کودک نسبت به خودمان، اطلاعاتی داشته باشیم. بدون شک هر کودکی که زندگی عادی را پشت سر گذاشته است، هنگام جدایی از والد، ممکن است دچار درجاتی از اضطراب گردد و این امر کاملا طبیعی ست اما اگر مقدار این اضطراب، به طرز چشمگیری بالا باشد، بهتر است از یک متخصص روانشناس بچه ها نیز یاری بگیریم.

برای آماده سازی فکر بچه ها جهت رفتن به مهد کودک، می توانیم از این شیوه ها که همگی روش های غیرمستقیم هستند، استفاده کنیم.

1-یک نقاشی یا کاردستی بسازیم

این شیوه برای بسیاری از بچه ها می تواند کاربردی باشد. برای اینکه مساله رفتن به مهد کودک را شرح دهیم، می توانیم در قالب یک نقاشی یا کاردستی، داستان رفتن به مهد کودک را برای کودک تعریف کنیم.

2-نمایش بازی کنیم

یکی دیگر از روش های غیرمستقیم آماده سازی فکر بچه ها برای رفتن به مهد کودک، نمایش بازی است. در قالب یک قصه ساده، نقش مادر و کودک را به عهده بگیریم و رفتن به مهد کودک را با بچه ها بازی کنیم. در نمایش بازی می توانیم از نیازها، تمایلات و نگرانی های بچه ها برای رفتن به مهد کودک نیز باخبر شویم.

3-انیمیشن ببینیم

با یک جست وجوی ساده در فضای مجازی می توانیم انیمیشن های زیادی با موضوع رفتن به مهد کودک، پیدا کنیم. بچه ها با تماشا انیمیشن، با موضوع آشنا می شوند. در آخر می توانیم درباره برنامه ای که مشاهده نموده اند با آنها صحبت کنیم و از نظرات آنها آگاه شویم.

4-نمایش عروسکی

این شیوه نیز مانند نمایش بازی مفید است. منتها با این تفاوت که در اینجا کودک می تواند از زبان عروسک ها نیازها و تمایلات خود را بیان کند. ما نیز می توانیم از زبان یک عروسک با آنها بیشتر صحبت کنیم و درباره اتفاقات مختلفی که در یک مهد کودک می افتد با آنها هم صحبت شویم.

5- با هم مشاهده کنیم

این شیوه شاید بیشتر اثرگذاری را برای بچه ها داشته باشد زیرا بخش بزرگی از یادگیری بچه ها، به وسیله مشاهده گری است. می توانیم پس از انتخاب مهد کودک مورد نظر، به همراه کودک برای مشاهده کردن بچه ها، مربیان و والدین دیگر اقدام کنیم. مشاهده کردن، اطلاعات زیادی از روند فرایندها در اختیار کودک ما قرار می دهد. او با تماشا بچه ها دیگر، فضای مهد کودک و مربیان، به تدریج از نظر فکری برای رفتن به مهد کودک آمادگی لازم را بدست می آورد.

مهرنوش خالقی

منبع: عصر ایران
انتشار: 25 اسفند 1401 بروزرسانی: 25 اسفند 1401 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2251

به "با 5 شیوه فکر بچه ها را برای رفتن به مهد آماده کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با 5 شیوه فکر بچه ها را برای رفتن به مهد آماده کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید