علم و تکنولوژی

چین 4.7 میلیارد ماسک به آمریکا صادر کرد

سفیر چین در آمریکا گفت که پکن حدود 5 میلیارد ماسک به آمریکا صادر نموده و 15 تا 16 ماسک چینی به ازای هر شهروند وجود دارد.

14 تیر 1399

نکاتی برای داشتن سفری مطمئن تر به شرق آسیا

نکات سفر به شرق آسیابسیار خب، پاسپورت و ویزای خود را گرفته اید. چمدانتان را هم بسته اید. بلیط هواپیما و هتل خود را خریده اید و اکنون آماده اید تا به یکی از کشورهای شرق و جنوب شرق آسیا سفر کنید. فکر می کنید که نکات سفر به شرق آسیا چه موضوعاتی هستند؟ آیا از...

1 تیر 1399

تضاد اقتصادی-سیاسی چین و ایران!

همه گیری بیماری دنیا 2020 را گویی به صفحه ای از تاریخ سال هایی دور بازگردانده است؛ سال هایی که بیماری ها همه چیز را تحت الشعاع قرار می داد، از اندام انسان ها تا تاریخ و علم شان را. اگرچه دنیا کوشش دارد با ابزار های جدید به مبارزه با بیماری کووید 19 بپردازد....

27 خرداد 1399

گفت و گو با قطبی: داستان 52 روز قرنطینه کرونایی

من معتقدم لیگ فوتبال ایران می تواند فصل را با یک برنامه تنظیم شده کامل کند، بخصوص وقتی علم پزشکی می تواند بیماران را ترخیص کند.

26 خرداد 1399

طرح های راکد دانشگاه آزاد اسلامی بناب مشخص تکلیف شدند، آغاز کار فعالیت های برون دانشگاهی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب از تعیین تکلیف همه طرح های راکد این واحد دانشگاهی و آغاز کار طرح های برون دانشگاهی جدید در سال جاری خبر داد.

25 خرداد 1399

خبرنگاران الجزایر از زندانیان برای ساخت ماسک بهره می گیرد

تهران-خبرنگاران- شبکه فرانس 24 جمعه شب در گزارشی گفت، در راستای کمک برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در الجزایر، 30 زندان این کشور اقدام به ساخت ماسک و مواد ضدعفونی کردند.

22 خرداد 1399

فراوری 2 میلیون کیت تشخیص کرونا در هفته ، صادرکننده کیت می شویم

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری از خط فراوری کیت تشخیصی کروناویروس ایران ساخت در کرج رونمایی کرد.

14 خرداد 1399

اپلیکیشن ستاو با هدف ارائه خدمات آموزشی و ورزشی به دانشگاهیان طراحی شد

در راستای حمایت از کمپین دانشجویی در خانه بمانیم، و با هدف ارائه خدمات آموزشی و ورزشی به دانشگاهیان اپلیکیشن ستاو طراحی شد.

10 خرداد 1399

خبرنگاران جشنواره مجازی فیلم کوتاه ورزشی در همدان برگزار می گردد

همدان - خبرنگاران - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش همدان گفت: همزمان با تعطیلی مدارس برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، جشنواره فیلم کوتاه ورزشی به صورت مجازی، در بین دانش آموزان و معلمان مدارس استان برگزار می گردد.

8 خرداد 1399

وقتی رقابت در زمین مسابقه با همبستگی عوض می شود، اتحاد جهانی فوتبالی برای نابودی کرونا

بحران ویروس کرونا باعث شده تا هواداران فوتبال با همکاری باشگاه ها درصدد نابودی این ویروس با یکدیگر متحد شوند و همبستگی جایگزین رقابت درون زمین شود.

7 خرداد 1399

خبرنگاران کرونا ادای احترام به اموات را در چین اینترنتی کرد

پکن- خبرنگاران- مردم چین در عید چینگ مینگ (روز ادای احترام به درگذشتگان) با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و کاهش تجمع، از مراجعه حضوری در قبرستان ها خودداری و به وسیله اینترنت به درگذشتگان ادای احترام کردند.

6 خرداد 1399

پروفسور حیدری پدر علم فنون مذاکره ایران درگذشت

پروفسور مسعود حیدری عضو هیأت علمی سازمان مدیریت صنعتی و پدر اصول، فنون و هنر مذاکره ایران امروز در 84 سالگی به دیار باقی شتافت.

31 اردیبهشت 1399

آیفون 9 (آیفون SE2) احتمالا هفته آینده معرفی می گردد

بر اساس یک گزارش جدید به نظر می رسد هفته آینده می توانیم انتظار معرفی آیفون 9 یا آیفون SE 2 را داشته باشیم. طبق این گزارش، سازندگان کیس های محافظ این محصولات را برای فروشگاه های زنجیره ای مانند Best Buy ارسال نموده اند. با این حال، طبق دستورالعمل همراه با این...

30 اردیبهشت 1399

تولید دستگاه تصویربرداری حرارتی در یک شرکت دانش بنیان، ظرفیت تولید برای تمام نیاز کشو را داریم

مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با بیان اینکه با حضور یک تیم 6-5 نفره پیروز به تولید دستگاه تصویربرداری حرارتی شده ایم، گفت: عمده قطعات ساخت این دستگاه داخلی است و به هر میزان که کشور نیاز داشته باشد، می توانیم تولید داشته باشیم.

29 اردیبهشت 1399

باید خود را برای دوران پساکرونا آماده کنیم

به گزارش تجارت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور امروز یکشنبه در جلسه هیات دولت، حفظ سلامت و امنیت و تداوم چرخه فراوری را از جمله اصولی دانست که تصمیمات بر اساس آنها اتخاذ می گردد.

27 اردیبهشت 1399

افزایش جذب دانشجوی خارجی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی زابل

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین المللی زابل گفت: افزایش جذب دانشجوی خارجی از افغانستان با توجه به مرزی بودن منطقه سیستان و توسعه و تقویت پردیس های دانشگاه از مهم ترین دستور کارها در سال جدید است.

23 اردیبهشت 1399

به این شماره تلفن پاسخ دهید

مشاور وزیر بهداشت از مردم خواست به تلفن وزارت بهداشت پاسخ دهند.

21 اردیبهشت 1399

هوشمندی و تاب آوری دو مولفه کلیدی شهرهای فردا

به گزارش خبرنگاران، حسین محمدپور زرندی در نخستین همایش ملی بهبود در سیستم های مدیریت شهری که امروز در حال برگزاری است در سخنرانی علمی با عنوان رهبری تغییر و بازطراحی فرایندها در مدیریت شهری با بیان اینکه امروز در عصر دگرگونی به سر می بریم و دنیا، تغییرات...

15 اردیبهشت 1399

ایجاد پیغام مشاور برای دانش آموزان در ایام تعطیلات

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش از ایجاد صدای مشاور و پیغام مشاور برای کاهش استرس و مشاوره تحصیلی دانش آموزان و اولیا در ایام تعطیلات اطلاع داد.

13 اردیبهشت 1399

ساخت سیستم یونیزه کننده هوا برای ضدعفونی کردن محیط

محققان دانشگاه کاشان، در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، پیروز به ساخت دستگاهی پیشرفته برای ضدعفونی و یونیزه کردن هوا و محیط بیمارستان ها شدند.

12 اردیبهشت 1399
تعداد: (161)