فرهنگ و هنر

آشنایی با جاذبه های گردشگری ایران و برنده شدن 6 اسپانیایی برای سفر رایگان

در حاشیه برگزاری سی و نهمین نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا، با هدف معرفی هرچه بهتر جاذبه های گردشگری ایران، برنامه ای جذاب با حضور تعدادی از مدیران سازمان میراث فرهنگی کشورمان در مادرید برگزار گردید.

26 مهر 1398

22 ماده غذایی که هرگز نباید خام خورده شوند

خام خوردن برخی مواد غذایی خطری ندارد با این حال، برخی مواد غذایی هم هستند که هرگز نباید خام خورده شوند.

21 مهر 1398

پیشرفت 65درصدی زیرساخت منطقه گردشگری سد کنگیر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام از پیشرفت 65درصدی زیرساخت منطقه گردشگری سد کنگیر در شهرستان ایوان خبر داد.

21 مهر 1398

یک برنامه عالی برای سفر 7روزه به چین

برنامه سفر 7روزه به چینبا این اینکه جاذبه های گردشگری چین بسیار بوده و برای هر دقیقه خود، مکانی برای بازدید پیدا خواهید نمود اما همین موضوع می تواند باعث گیج شدن شما گردد. سفر به شهرهایی مانند پکن، شانگهای یا شنژن و دیگر شهرهای معروف چین می تواند برای...

21 مهر 1398

مالزی میراث دار فرهنگ اسلام، چین و غرب

با توجه به گرایش بسیاری از کشورهای آسیایی به صنعت گردشگری مالزی نیز این روزها روی معرفی فرهنگ و میراث این کشور به عنوان یک محصول جدید برای رونق گردشگری متمرکز شده است.

20 مهر 1398

نویسندگان جنجالی اندونزی به فرانکفورت می روند، این هفت نفر

به گزارش خبرنگاران به نقل از قنطره، ایو اوتامی، دوروتی روسا هرلیانی، لاکسمی پامونجاک، لیلا گودری، لیندا کریستنی، ادو لستری و اندرا هیتارا از جمله نویسندگانی هستند که آثارشان در اندونزی در زمره پرفروش ترین ها واقع شده است.

20 مهر 1398

برترین جاذبه های گردشگری چین ، در سفر به چین به کجاها برویم؟

از زمانی که دنیا، چین را به وسیله نوشته های ماجراجویی مارکوپولو و سفر به چین او، حدود 700 سال پیش کشف کرد، می گذرد. امروز ما آمده ایم تا این شهر بزرگ آسیایی را به عنوان مظهری از عناصر مرموز و عجیب ، محترم بشماریم. حتی هم اکنون، بعد از دهه ها رشد مالی این کشور...

19 مهر 1398

10 کشوری که بیشترین آمار مهاجرت به انگلستان را دارند

سیر مهاجرت فزاینده به کشور انگلستان پس از جنگ جهانی دوم مزایای بسیار چشمگیری برای این کشور به ارمغان آورد و آمیزش با فرهنگ ها و سنت های فرامرزی رنگ و لعاب تازه ای به فرهنگ آن بخشید. باوجود این که تاکنون پدیده مهاجرت فرامرزی برای بریتانیا منفعت سرشاری...

19 مهر 1398

نسخه چینی پاریس

نسخه چینی پاریسدر سواحل شرقی کشور چین با فصله حدود 10000 کیلومتری از شهر نورها برج ایفل در ارتفاع 110 متر افق دیده می گردد. این مجموعه را به عنوان پاریس مشرق زمین نیز می شناسند. توسعه املاک لوکس در استان به منظوربه دست آوردن جذابیت های اروپایی کلاسیک صورت...

18 مهر 1398

راهنمای سفر به پکن، شانگهای و هنگ کنگ

راهنمای سفر به پکن و شانگهای و هنگ کنگراهنماهای کوتاه سفر میتوانند مقدمه خوبی برای آشنایی ذهنی شما با مقصد سفرتان باشند. این راهنماها مطمئنا اطلاعات کامل از مقصد به شما نمی دهند اما به طور مختصر و مفید شهر یا کشور مقصد را معرفی می نمایند. خبرنگاران در...

15 مهر 1398

ایتالیا آماده ترمیم ارگ بم می گردد

خبرنگاران: وزیرفرهنگ و گردشگری ایتالیا با بیان اینکه ایتالیا آماده ترمیم ارگ بم می گردد گفت:زمینه همکاری برای حفظ میراث ماندگار جهانی ارگ بم بین ایران و ایتالیا به لحاظ اهمیت این موضوع برای حفاظت و مرمت ارگ تاریخی بم آماده هرگونه همکاری است.

14 مهر 1398

تمدن ها و حکومت های چینی

امپراطوران متعددی بر سرزمین چین حکمرانی نموده اند و هر یک با سلیقه و روحیه ای که داشتند سرنوشت ملت چین را رقم زده اند. در نظر داریم شما را با تمدن ها و حکومت هایی که بر این کشور سلطه داشتتند، آشنا شوید. پس در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

14 مهر 1398

سازمان میراث فرهنگی و وزارت نیرو تفاهم نامه همکاری امضا کردند

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: در حوزه آبی کشور ظرفیت های بی نظیری داریم که بعضی از آن ها مغفول مانده و این ظرفیت ها را می توان با برنامه ریزی های مناسب در خدمت گردشگری قرار داد.

14 مهر 1398

آب تنی روبه روی آرامستان رشت

مهسا طالبی - رشت-خبرنگار: ابتدای فعالیت شورای اسلامی شهر رشت در دوره چهارم بود که احداث مجموعه پارک آبی(گیل لند) با سرمایه گذاری بخش خصوصی تصویب شد؛ پروژه ای که مطالعات آن سال 95 صورت گرفته بود.

13 مهر 1398

سه اثر جدید سیستان و بلوچستان ثبت ملی شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: سه اثر طبیعی این استان پس از مطرح شدن در نشست شورای ثبت ملی در بندر انزلی در فهرست آثار ملی کشور ثبت شد.

11 مهر 1398

با پهناورترین بازی های ویدئویی دنیا باز در تاریخ آشنا شوید

عناوین دنیا باز با محیط نقشه گسترده خود و آزادی عملی که به گیمر می دهند یکی از محبوب ترین سبک های بازی به شمار می آیند.

5 مهر 1398

موزه موری ، موزه هنر دیجیتال توکیو ژاپن

کمتر کسی می تواند منکر خدمات بی پایانی که فضای دیجیتال به بشر کرده است، شود. دیجیتال این بار با هنر درآمیخته تا باری دیگر توانایی های خودش را به رخ بکشد. هرچند می توان گفت این دو به هم کمک کرده اند تا ویژگی های جذاب هر کدام بیشتر به نمایش درآید. ترکیب این...

5 مهر 1398

حسن معجونی به گورکن پیوست

بعد از حضور ویشکا آسایش در نقش اصلی فیلم سینمایی گورکن، محمدحسن معجونی نیز به عنوان بازیگر نقش اصلی مرد در این پروژه حضور خواهد داشت.

3 مهر 1398

گردشگری اردبیل از حالت فصلی خارج شده است

استاندار اردبیل گفت: گردشگری اردبیل با رویکرد جدید اتخاذ شده از حالت فصلی خارج شده است.

2 مهر 1398

برگزاری کلاس های آموزش توسعه گردشگری در استان بوشهر

کلاس های آموزش توسعه صنعت گردشگری توسط اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر در دو روز 9 و 10 دی ماه با حضور 24 دهیار استان بوشهر در محل سالن جلسات خانه معلم بوشهر برگزار گردید.

2 مهر 1398
تعداد: (60)