آنالیز و معرفی بازی Monster Hunter World

به گزارش کتاب ارزان، درانت ها بازی Monster Hunter World توانسته است انقلابی بزرگ در بازی های نقش آفرینی و MMO شرقی بپا نماید.

آنالیز و معرفی بازی Monster Hunter World

به گزارش خبرنگار ، غرق شدن در بازی های نقش آفرینی به خصوص یک بازی هیجان انگیز جزء دغدغه های سازندگان بازی های رایانه ای و گیمر هاست و شاید به جرأت بتوان گفت که بازی Monster Hunter World توانسته لقب یکی از بهترین بازی های نقش آفرینی را از آن خود نماید.

به همین دلیل میخواهد تا امروز به معرفی و آنالیز بازی Monster Hunter World بپردازد، پس پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید.

داستان بازی Monster Hunter World، حول یک Guild تحقیقاتی هیولا ها می چرخد و شما در نقش یک شکارچی به همراه گروهی تحقیقاتی باید روی گونه های مختلف هیولا ها تحقیق نموده و الدر دراگون ها و انرژی حاصل از آن ها را شناسایی کنید تا بهتر از قبل بتوانید دنیای جدید (New World) را بشناسید.

بازی Monster Hunter World یک اثر نقش آفرینی و MMO است که داستانش، صرفا مقدمه ای برای آغاز بازی است. با اینکه برای تمام کردن بخش داستانی باید بازی را 70 الی 80 ساعت تجربه کنید اما پس از داستان، با دنیای دیگری روبه رو خواهید شد که پایه و اساس بازی اصلی یعنی شکار هیولا ها را تشکیل می دهد.

به عبارتی ساختار بازی به خاطر MMO بودن آن به نحوی است که حتی پس از تمام کردن نیز همواره مأموریت هایی وجود دارند که شما را سرگرم نموده و در این راه داستان بازی به شکلی روایت می گردد که حتی اشخاصی که از دنیای Monster Hunter هیچ ایده ای ندارند، می توانند با آن ارتباط برقرار نموده و با سبک و سیاق بازی آشنا شوند. روایت داستانی Monster Hunter World ساده و شخصیت هایش دوست داشتنی هستند و نباید انتظار یک اثر داستان محور عمیق را داشت.

با این حال کپکام کار خود را در این بخش به خوبی انجام داده و سعی نموده در همان ابتدا به شما بگوید که Monster Hunter World شاید نسخه ای کاملاً متفاوت نسبت به نسخه های پیشین باشد اما هنوز سبک خود را دارد. برای نمونه می توان به صحبت نکردن شخصیت بازی یا سبک ارتباط نوشتاری شخصیت ها در برخی از مراحل به جای برقراری دیالوگ اشاره نمود که همگی از ویژگی های یک بازی شرقی و سری Monster Hunter است.

از حیث آنلاین یا آفلاین بودن بازی، Monster Hunter: Word در قدم اول یک بازی چهارنفره است اما می توانید به صورت آفلاین و تک نفره نیز آن را انجام دهید؛ با این حال این نکته را حتما به یاد داشته باشید که مانستر هانتر، شما را مجبور می نماید که به سمت کار گروهی بروید زیرا، هر ماموریت یک سری قوانین دارد که اگر آن ها را نقض کنید، ماموریت شما لغو خواهد شد.

قوانین بازی Monster Hunter World

یکی از قوانین بازی این است که ماموریت ها را در مدت زمانی کمتر از 50 دقیقه تمام کنید که اگر تنها باشید، به هیچ وجه نمی توانید این کار را انجام دهید یا اگر سه بار کشته شوید، ماموریت تان نیز لغو می گردد.

حال برای انجام ماموریت ها به صورت گروهی یا همراه یکی از دوستان تان، کیفیت سرور و سیستم Matchmaking، مهم ترین موردی است که تیم سازنده یک بازی نقش آفرینی و MMO باید آن را در نظر داشته باشد.

بازی Monster Hunter World در این بخش ایده جالبی را پیاده سازی نموده است؛ جدای از کیفیت خوب سرور ها و بازیکنان متعدد و بی شمار بازی که هیچ وقت شما را تنها نمی گذارند، در طول یک ماموریت گروهی اگر اینترنت شما قطع گردد، از مرحله مورد نظر قطع نمی شوید بلکه ماموریت را همچنان ادامه خواهید داد و بازی از حالت چندنفره، به حالت تک نفره سوئیچ پیدا می نماید.

به عبارتی اگر در مرحله ای قرار داشته باشید و هیولای مورد نظر در حال کشته شدن باشد، در حالت عادی با قطع شدن سرور تمامی پیشرفت شما در آن مرحله از بین خواهد رفت ولی در Monster Hunter World به صورت تک نفره می توانید سایر مرحله را انجام داده و هیولای مورد نظر را بکشید.

محتویات Monster Hunter World

از نظر محتویات نیز Monster Hunter World دارای بخش های متعددی است که می توانید به سراغ آن ها بروید.

از مراحل اصلی (Assignments) گرفته تا مراحل اختیاری (Optional) و مراحل تحقیقاتی که آن قدر زیاد هستند که بتوانید صد ها ساعت وقت خود را صرف آن ها کنید. Arena ها بخش دیگری از بازی هستند که در جریان شان شما در قالب شخصیت خود، ولی با لباس و تجهیزات از پیش مشخص شده، باید به مبارزه با هیولا های بازی در محیطی گلادیاتوری شکل بپردازید.

همچنین تیم سازنده رویداد هایی را برای بازیکنان در نظر گرفته که با انجام شان، آیتم و لباس های مخصوصی به دست می آورید.

در خصوص محیط بازی هر چقدر هم که تعریف کنیم کم است. دنیای بازی پر است از پوشش های گیاهی و همچنین هیولا های مختلف که کاملاً مانند دایناسور ها طراحی شده اند.

زیست بوم بازی به زیبایی و پویایی هر چه تمام تر کار شده و تمام هیولا ها و حیوانات بازی برای اهداف گوناگون خود کاملاً از آن بهره می برند.

برای مثال هیولا ها سعی می نمایند به زیر آب و یا حتی خاک رفته و از پایین و به طور ناگهانی به شما حمله نمایند. موجودات با یکدیگر ارتباط داشته و اگر دعوا و یا جدالی مشاهده نمایند، بعضاً خود نیز وارد آن می شوند تا شاید از این آشفته بازار نفعی ببرند.

موجودات کوچک تر معمولاً سعی می نمایند ضعف جثه خود را با حرکت کردن و جنگیدن به صورت گروهی جبران نمایند و هیولا های بزرگ بعضاً برای قدرت نمایی و نشان دادن آن که خود رئیس منطقه اند، به نزاع و دعوا با یکدیگر می پردازند.

در بازی بسیار پیش می آید که گیمر برای کشتن هیولایی بزرگ در تقلاست و به یک باره هیولای عظیم و قدرتمند دیگری نیز به دعوا با هیولای دیگر وارد شده و ناخودآگاه یاری حال بازیباز خواهد شد.

نبرد خونین و نفس گیری که میان دو غول قدرتمند شکل گرفته، به همراه انیمیشن های بسیار باکیفیت و خارق العاده طراحی شده برای آن، حس و حالی حماسی به بازی می دهد و نتیجه، به وجود آمدن صحنه هایی از جدال موجوداتی است که مشابه آن ها را بار ها در مستند های حیوانات دیده ایم و ما را به وجد آورده اند.

گرافیک و موسیقی Monster Hunter World

گرافیک بازی چه از دید هنری و چه از منظر فنی عالی کار شده است. بافت ها برای یک عنوان نقش آفرینی دنیا باز، کاملاً باکیفیت و قابل قبول اند. محیط بازی زیبا، زنده و پویاست.

در آن، فراوان از رنگ های شاد و همچنین نور زیاد استفاده شده است، تا بازی بسیار چشم نواز گردد.

نورپردازی و سایه زنی طبیعی و زیبا کار شده اند. طراحی هیولا ها و حیوانات دیگر نیز عالی از آب درآمده که این طراحی ها شدیداً الهام گرفته و یادآور دایناسور ها هستند.

در بازی باگ هایی نیز کم و بیش مشاهده می گردد که تعدادشان به حدی نیست که لذت بردن از بازی را تحت تأثیر خود قرار دهند و شاید با آپدیت های بعدی به طور کامل رفع شوند.

هاب اصلی بازی یعنی همان Astera بی نهایت زیبا و پویا و شاد طراحی شده و گشت و گذار در آن از بهترین لحظات بازی است.

انیمیشن هایی که در این دهکده زیبا طراحی شده از جمله صحنه پختن غذا توسط آشپز ها بسیار دیدنی است.

بازی Monster Hunter World زمانی به اوج دلچسبی خود می رسد که پای موسیقی و صداگذاری های بازی به وسط می آید.

تا به حال کم پیش آمده اثری شرقی را ببینیم که از صداپیشه های انگلیسی خوبی استفاده نموده و World، جزو همان دسته بازی هایی است که چه زبان انگلیسی و چه زبان ژاپنی بازی شدیداً دلچسب است و حتی زبان دیگری به نام Monster Hunter در بازی تعبیه شده که می توانید بازی را با زبان اختصاصی این سری تجربه کنید.

همچنین موسیقی های بازی نیز در سطح خوبی قرار دارند و در مبارزه ها حسابی آدرنالین خون شما را بالا برده و سرگرم تان می نمایند.

درانت ها بازی Monster Hunter World جدا از اینکه مجموعه مانستر هانتر را چندین سطح بالا برده است، انقلابی برای بازی های نقش آفرینی و MMO شرقی نیز به حساب می آید.

کمپانی کپکام با ساخت این بازی نشان داد که هنوز قابل اعتماد است و می تواند آثار مهیجی را خلق کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 129

به "آنالیز و معرفی بازی Monster Hunter World" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز و معرفی بازی Monster Hunter World"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید