پایکوبی مایکل جکسونی هوبره کاکل قرمز برای جلب توجه ماده

به گزارش کتاب ارزان، پایکوبی مایکل جکسونی هوبره کاکل قرمز برای جلب توجه ماده

پایکوبی مایکل جکسونی هوبره کاکل قرمز برای جلب توجه ماده

این پرنده نر برای اینکه قلب جفت ماده را به دست آورد، پایکوبیید، چرخید، جست و خیز کرد و آواز خواند. متأسفانه، این همه کار بی فایده بود، زیرا پرنده ماده به مقدار ما تحت تأثیر قرار نگرفت.

به گزارش خبرنگاران، آلن فوگارتی 69 ساله، یک راهنمای تور، این عشق پرشور و عمیق در حیات وحش را به تصویر کشید.

داستان با یک سافاری صبحگاهی پیروز آغاز می گردد که قبلاً به آلن و مهمانانش شیر سفید معروف به نام کاسپر و گروه او را هدیه داده بود. هنگامی که آن ها برای صرف صبحانه به سمت ساتارا برمی گشتند، صدای متمایز یک هوبره کاکل قرمز نر توجه آلن را به خود جلب کرد. او بدون معطلی روی منبع صدا قفل کرد و در چند متری این پرنده را کشف کرد.

آلن آغاز به فیلمبرداری از چیزی کرد که شبیه یک نمایش معمولی به نظر می رسید، اما او به سرعت متوجه شد که چیز های بیشتری در آن وجود دارد. اقدامات هوبره کاکل قرمز نر فراتر از حد معمول بود. انرژی او در سطح دیگری بود، پرهایش از هیجان بالا رفته بود. اما شگفتی واقعی زمانی رخ داد که یک هوبره کاکل قرمز ماده از زیر درختان بیرون آمد و توجه نر را به خود جلب کرد.

پرنده برای تحت تاثیر قرار دادن شریک زندگی می پایکوبید، اما وقتی او علاقه ای نشان نمی دهد شکست می خورد.

به گفته آلن، روال پایکوبی پرنده نر تلفیقی از اجرای مایکل جکسون و یک رهبر نظامی غیور بود که کنترل خود را از دست می داد. این صحنه مانند یک عاشقانه خنده دار پخش شد، زیرا پرنده نر تمام کوشش خود را کرد تا ماده به ظاهر بی علاقه را تحت تأثیر قرار دهد.

برای آلن، این یک چشم انداز استثنایی نادر بود. او گفته من قبلاً شاهد نمایش استاندارد پرواز عمودی هوبره کاکل قرمز بودم، اما این روال پایکوبی پیچیده و هوبره کاکل قرمز نر پر جنب و جوش تجربیات کاملاً نو و هیجان انگیزی بود.

آلن که سال های زیادی را صرف مشاهده حیات وحش نموده است، بر اهمیت صبر و احترام در حین سافاری تاکید می نماید. خودروی خود را خاموش کنید، ساکت بمانید و اجازه دهید صدا های محیط شما را در بر بگیرد. خودخواه نباشید؛ مشاهده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید، و با لحظات خاصی مانند این پاداش خواهید گرفت.

منبع: فرارو
انتشار: 27 مرداد 1402 بروزرسانی: 27 مرداد 1402 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2311

به "پایکوبی مایکل جکسونی هوبره کاکل قرمز برای جلب توجه ماده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایکوبی مایکل جکسونی هوبره کاکل قرمز برای جلب توجه ماده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید