آشنایی با روش های تمیز کردن خودرو : از استفاده از نرم کننده مو تا جوش شیرین

به گزارش کتاب ارزان، در این گزارش با روش های تمیز کردن خودرو آشنا شوید روش هایی که شامل استفاده از نرم کننده مو و جوش شیرین نیز می گردد.

آشنایی با روش های تمیز کردن خودرو : از استفاده از نرم کننده مو تا جوش شیرین

خبرنگاران - درصورتیکه با رفتن به کارواش مشکل دارید کافی است روش هایی را بدانید تا همیشه و همیشه، خودرویی تمیز و درخشان داشته باشید.

بردن خودرو به کارواش یکی از راحت ترین و ساده ترین راه ها برای تمیز کردن آن است. کافی است دست به جیب شوید، قبض بگیرید و نیم ساعتی منتظر بمانید……

بعد از نیم ساعت خودرویی براق و درخشان تحویل می گیرید و حداقل 2 هفته ای از تمیزی آن لذت می برید، اما این لذت خوشایند، همیشگی نیست.

کافی است هوا کمی تغییر کند تا صبح روز بعد از کارواش خودرویی پر از لک داشته باشید و آن درخشندگی از دست برود. بهتر است راه هایی را بدانید تا همیشه و همیشه، خودرویی تمیز و درخشان داشته باشید.

1- نرم نماینده مو برای برق انداختن خودرو

خودرو خود را با نرم نماینده مویی که لانولین دارد بشویید. این ماده باعث درخشش زیاد بدنه خودرو می گردد و جالب اینجاست که باران را دفع می نماید و آب باران روی آن لکه ایجاد نمی نماید.

2- پاک کردن شیشه جلوی خودرو با نوشابه

وقتی باران شدید می بارد، شیشه جلوی خودرو به یک درد سر واقعی تبدیل می گردد. برای شستن و تمیز کردن لکه های این شیشه می توانید از نوشابه مشکی یاری بگیرید.

برای اینکه رنگ کابوت از بین نرود. یک حوله بین مرز کاپوت و شیشه قرار دهیدتا نوشابه پایین نرود. حباب های نوشابه باعث از بین رفتن میکروب ها می گردد.

پس از این کار نیز به طور کامل نوشابه چسبناک را از روی شیشه پاک کنید در غیر این صورت گرد و غبار و آلودگی ها بسیار سریع تر از پیش روی شیشه جا خوش می نمایند.

بعد از باران لاستیک ها و پوشش های اطراف شیشه های خودرو کثیف و پرلک می شوند.

این لک ها را با نوشابه بشویید. مقداری نوشابه روی دستمال بریزید و روی لاستیک ها بکشید، حواستان باشد نوشابه روی بدنه خودرو نریزدچون رنگ آن را از بین می برد.

نتیجه، بی نظیر است و لاستیک های حاشیه شیشه ها برق می زنند.

3- مخزن شیشه شور خودرو

مخزن شیشه شور خودرو را با مخلوطی از الکل و مایع ظرفشویی پر کنید تا موقع باران، شیشه ها گلی و پر لک نشوند. 4 پیمانه الکل و 2 قاشق چایخوری مایع ظرفشویی ترکیب ایده آلی است.

4- شست و شوی چراغ های خودرو

آشنایی با روش های تمیز کردن خودرو

با مایع تمیزنماینده شیشه و جوراب پلاستیکی چراغ های جلوی خودرو را تمیز و امنیت خود را تضمین کنید.

5- پاک کردن شیشه در یک مرحله

آشنایی با روش های تمیز کردن خودرو

شیشه های خودرو را با دستمال های مرطوب آرایشی تمیز کنید. نتیجه بی نظیر و باور نکردنی است که به دست آوردن چنین تمیزی، آنقدر ساده باشد. هم چنین با حوله خشک کن بچه ها که نرم و لطیف است شیشه های خودرو را به راحتی تمیز کنید.

6- شما نمی توانید باران ناگهانی را پیش بینی کنید

یک چهارم فنجان آمونیاک خانگی را با یک لیتر آب مخلوط کنید و در یک بطری پلاستیکی بریزید و در خودرو نگه دارید. به محض بارش باران و لک شدن شیشه های خودرو محتوی این بطری را روی شیشه ها بریزید و با دستمال کاغذی پاک کنید.

7- یک چهارم پیمانه جوش شیرین

یک چهارم پیمانه جوش شیرین را با یک چهارم پیمانه مایع ظرفشویی در گالن یک لیتری بریزید و در مقدار متناسبی آب حل کنید. در گالن را ببندید. وقتی زمان شستشوی خودرو رسید گالن را خوب تکان دهید و به آن 2 لیتر آب اضافه کنید. خودرو تان را با این محلول بشویید و از درخشندگی بدنه اش لذت ببرید.

8- دوده ها، روغن های چرب

گاهی دوده ها، روغن های چرب که از رفت و آمد به پمپ بنزین و مکانیکی روی بدنه خودرو مانده، لکه های چرب و پرزحمتی را می سازند. این لکه ها معمولا خشک نمی شوند، اما پاک کردن آن ها با یک دستمال خشک هم راهکار خوبی نیست، چون آثارش باقی می ماند و به مرور رنگ بدنه را کدر می نمایند بنابراین با یک دستمال لکه را پاک کنید و بعد با آب و صابون آن را دقیق بشویید تا رنگ خودرو کدر نگردد.

9- تمیز کردن برف پاک کن ها

اگر لبه های برف پاک کن شیشه خودرو کثیف گردد به جای تمیز کردن شیشه باعث آلودگی بیشتر آن می شوند. برای تمیز کردن ان ها 1/4 پیمانه آمونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید. خیلی آرام لبه های برف پاک کن را بلند کنید و هر دو طف آن را با دستمال حوله ای یا پارچه نرم به این محلول آغشته کنید. سپس آن ها را با یک پارچه خشک و تمیز پاک کنید و دوباره سرجایشان قرار دهید.

10- برق انداختن شیشه جلو

1/4 پیمانه امونیاک خانگی را در یک چهارم پیمانه آب سرد حل کنید، آن را داخل بطری پلاستیکی که درب محکمی دارد بریزید. آن را برای پاک کردن شیشه ها و پنجره های خودرو در خودرو نگه دارید. هر زمان که شیشه ها آلوده شدند، محلول را روی اسفنج بریزید و پنجره را پاک کنید سپس با دستمال خشک و نرم آن را خشک کنید.

11- جوش شیرین پاک نماینده خودرو

1/4 پیمانه جوش شیرین را درون یک گالن بریزید، سپس 1/4 پیمانه مایع ظرفشویی به آن اضافه کنید و گالن را لب به لب پر آب کنید. در گالن را ببندید و حسابی به هم بزنید و ان را برای استفاده های بعدی نگه دارید. هنگام شست و شو خودرو گالن را به خوبی هم بزنید و یک پیمانه از ان را با دو گالن آب گرم ترکیب کنید؛ و سپس از آن برای تمیز کردن بدنه خودرو بهره ببرید.

12- پاک کردن گل خودرو

در مکان های که گل و لای زیاد وجود دارد شیشه و بدنه خودرو چرب و کثیف می گردد. برای رفع کردن این آلودگی ها از کرم پتاسیم بی تارترات برای شیشه جلوی خودرو بهره ببرید. سپس شیشه را با آب و صابون رقیق بشویید و سپس به خوبی آبکشی و خشک کنید.

13- بدون آبکشی و واکس

یک پیمانه نفت سفید را داخل سطلی با گنجایش 3 گالن آب بریزید و با اسفنج این محلول را روی بدنه خودرو بکشید. با این محلول نیازی نیست پیش از شست و شو خودرو را خیس کنید یا حتی پس از آن نیز به آبکشی یا واکس زدن خودرو نیازی نیست. پس از این کار هر باری که باران ببارد، دانه های باران از روی سطح بدنه لیز می خورند و باعث کثیفی آن نمی شوند.

14- مراقب گرما باشید

خودرو خود را زمانی که داغ است - یعنی درست پس از راندن خودرو که هنوز خنک نشده است یا هنگامی که مستقیم زیر نور آفتاب قرار گرفته است و بدنه آن حسابی گرم است - نشویید، زیرا رد اسفنج روی آن می ماند و آلودگی رو یان رسوب می نماید.

15- اجازه ندهید خودش خشک گردد

اگر اجازه دهید خودرو خودش در معرض هوا خشک گردد، لکه های آب روی بدنه آن باقی می مانند و همه زحمت هایتان هدر می رود. با استفاده از حوله یا دستمال نرم و خشک آب اضافی حاصل از شست و شو را پاک کنید.

خودرو را در روز های گرم بشویید تا سریع تر خشک گردد و لکه های آب روی بدنش نماند. کارشناسان توصیه می نمایند زمانی که هنوز موتور خودرو داغ است، شستشو را آغاز کنید.

16- کیسه های زباله مخصوص خودرو

مهم ترین خاصیت شان این است که آشغال ها را در آن ها می ریزید ظاهر خودرو با برگه های کاغذ، دستمال کاغذی و …… کثیف نمی گردد.

17- دانه های قهوه

دانه های قهوه آسیاب نشده را در یک توری بریزید و روی دانه ها عطر و ادکلن مورد علاقه خود را بپاشید. ترکیب عطر قهوه و عطر محبوب خودتان بهترین بوگیر برای خودرو است. اگر عطرتان روغنی باشد، نتیجه بهتری می گیرید.

منبع: بیت ران
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1708

به "آشنایی با روش های تمیز کردن خودرو : از استفاده از نرم کننده مو تا جوش شیرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با روش های تمیز کردن خودرو : از استفاده از نرم کننده مو تا جوش شیرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید