ابلاغ دستورالعمل ایمنی سه شنبه آخر سال به ستادهای بحران مناطق تهران

به گزارش کتاب ارزان، دستورالعمل ایمنی پیشگیری از حوادث احتمالی و تامین ایمنی مراسم سه شنبه آخر سال، با هدف آمادگی و تمهیدات لازم به ستادهای مدیریت بحران مناطق 22 گانه تهران ابلاغ شد.

ابلاغ دستورالعمل ایمنی سه شنبه آخر سال به ستادهای بحران مناطق تهران

به گزارش کتاب ارزان، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ابلاغ کرد که بر اساس تمهیدات پیش بینی شده سامانه فرماندهی حادثه (lCS) ستادهای مدیریت بحران مناطق با هدف ایجاد وحدت فرماندهی فعال شود تا راهنمایی عملیات در سطح منطقه را در ایام چهارشنبه سوری انجام دهند.

همچنین آمادگی مرکز پیغام (اتاق بی سیم) منطقه جهت دریافت مأموریت ها و اعلام سریع کلیه اتفاقات به ستاد مدیریت بحران منطقه و گزارش اطلاعات حوادث رخداده به مرکز فرماندهی و کنترل سازمان بخش دیگر از موارد پیش بینی شده در این دستورالعمل است.

بر اساس این دستورالعمل ستادهای مدیریت بحران مناطق موظفند قبل از فرا رسیدن سه شنبه آخر سال در راستای کاهش حوادث احتاقتصادی نسبت به تهیه و توزیع و نصب بنر، پلاکارد، بروشور و CD های آموزشی در سطح مدارس و مسیرهای پر رفت و آمد اقدام نمایند. در این دستورالعمل همچنین تاکید شده است که ستادهای مدیریت بحران نواحی فعال شوند و آمادگی لازم جهت بهره گیری از تجهیزات ذخیره شده در پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران احراز شود. ستادهای مدیریت بحران مناطق همچنین موظف شده اند بلافاصله پس از خاتمه مراسم در صورت وجود خسارات جانی و اقتصادی، نتایج را بر اساس فرم پیوست به مرکز فرماندهی و کنترل سازمان گزارش نمایند.

ستادهای مدیریت بحران مناطق نیز بر اساس تجارب و سوابق سنوات گذشته، ضمن توجه ویژه به محل های حادثه خیز در این مراسم، اماکن حساس و خطر آفرین سطح منطقه از قبیل پمپ بنزین ها، انبارهای سوخت و محل های نگهداری مواد شیمیایی را شناسایی و با همکاری سازمان آتش نشانی و نیروی انتظامی اقدامات کنترلی و نظارتی ویژه برای جلوگیری از بروز حوادث احتاقتصادی را در این مکان ها اعمال خواهند کرد.

هماهنگی با سازمان آتش نشانی و اورژانس منطقه، هماهنگی برای جمع آوری مواد قابل اشتغال از جمله شاخه های خشک شده، لاستیک های کهنه و فرسوده، مخازن پلاستیکی و خودروهای اسقاطی در سطح منطقه و پاکسازی ایمن محل هائی که مراسم در آن برگزار شده از دیگر موارد پیش بینی در این ساز و کار ابلاغی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 154

به "ابلاغ دستورالعمل ایمنی سه شنبه آخر سال به ستادهای بحران مناطق تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابلاغ دستورالعمل ایمنی سه شنبه آخر سال به ستادهای بحران مناطق تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید