اعلام آمادگی عراق برای از سرگیری محدود سفرهای زیارتی

به گزارش کتاب ارزان، تهران (پانا) - سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه کشورمان با وزیر فرهنگ عراق دیدار و رایزنی کرد.

اعلام آمادگی عراق برای از سرگیری محدود سفرهای زیارتی

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سفرنامه کیش بیشتر بدانید.

در این ملاقات که معاونان وزیر فرهنگ عراق هم حضور داشتند در خصوص ارتقای روابط فرهنگی دو کشور، چگونگی از سرگیری سفرهای زیارتی و زمینه های مشخص همکاری های دوجانبه در حوزه فرهنگی، هنری و تمدنی میان دو کشور گفت وگو و تبادل نظر شد.

در این ملاقات رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت خارجه کشورمان، ظرفیت روابط فرهنگی دو کشور را فراتر از سطح فعلی دانست و بر ضرورت برنامه ریزی دقیق برای ارتقای روابط بویژه با تمرکز بر جنبه های تمدنی، فرهنگی و هنری از جمله هنرهای بصری، نمایشی، تجسمی، شعر و موسیقی و گردشگری تاکید کرد.

حسین ناظم وزیر فرهنگ عراق هم با مرور زمینه های فراوان همکاری ها، از آمادگی بغداد برای از سرگیری محدود سفرهای زیارتی در چارچوب بهداشتی مورد توافق دو طرف خبر داد و بر ضرورت توسعه همکاری های فی مابین به موضوعات فرهنگی و هنری مورد علاقه دو طرف تاکید کرد.

وی همچنین پیشنهاد برگزاری مشترک هفته فرهنگ ایران و عراق پس از اطمینان از شرایط بهداشتی دو کشور را مطرح کرد که مورد استقبال خطیب زاده قرار گرفت.

پس از این ملاقات، سخنگوی وزارت امور خارجه با رئیس سازمان اطلاع رسانی عراق ملاقات و در خصوص همکاری های رسانه ای گفت وگو کرد.

خطیب زاده در پایان ملاقات با رئیس سازمان اطلاع رسانی عراق هم با حضور در استودیوی شبکه خبری العراقیه به سوالات مجری این شبکه پاسخ گفت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1754

به "اعلام آمادگی عراق برای از سرگیری محدود سفرهای زیارتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام آمادگی عراق برای از سرگیری محدود سفرهای زیارتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید