اخبار سیاسی

انتقاد شدید چین از اقدام کانادا به بهانه قانون امنیت ملی هنگ کنگ

سفارت چین در اُتاوا، اعتراض کانادا به قانون امنیت ملی هنگ کنگ را دخالت در امور داخلی خود توصیف نموده و به شدت از اقدامات این کشور انتقاد کرد.

22 مرداد 1399

آتش سوزی مراتع به پشت میزنشینی جنگلبان ها گره خورده است، لزوم ایجاد کمیسیون تحول ساختار اداری در مجلس

نماینده مردم شیراز با بیان اینکه با اصلاح ساختار اداری کشور، آسیب هایی که اکنون شاهد آن هستیم کاهش می یابد گفت:علت آتش سوزی های اخیر این دلیل است که در گذشته نیروهای جنگلبانی به صورت حضوری و فعال در جنگل ها بودند اما اکنون به کادر اداری و پشت میزنشین تبدیل...

22 مرداد 1399

خبرنگاران اولیانوف: ایران دسترسی بازرسان آژانس را رد نمی کند

تهران- خبرنگاران- دیپلمات بلندپایه روسیه در وین گفت که ایران دسترسی آژانس بین المللی انرژی اتمی را به تاسیسات هسته ای خود رد نمی کند.

18 مرداد 1399

خبرنگاران حاجی میرزایی: تحولات نوینی در ⁧فناوری آموزشی⁩ در راه است

تهران- خبرنگاران- محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در توئیتی بیان کرد که تحولات نوینی در ⁧فناوری آموزشی⁩ برای نزدیک تر شدن به ⁧عدالت آموزش⁩ در راه است.

16 مرداد 1399

فرمان جدید ترامپ درباره آلمان

فارس نوشت: رئیس جمهور آمریکا به پنتاگون دستور داده شمار نیروهای این کشور در آلمان کاهش یابند.

13 مرداد 1399

جلوگیری از وقوع موج دوم کرونا با آنالیز توالی ژنوم ویروس

دانشمندان در کشورهای نیوزیلند، ایالات متحده، انگلستان و بعضی دیگر از کشورها با ردیابی عفونت های جدید محدودیت های خانه نشینی را کاهش دادند و برای جلوگیری از وقوع موج دوم کرونا توالی ژنوم کروناویروس را آنالیز می نمایند.

13 مرداد 1399

زدن ماسک در هنگام استفاده از مترو الزامی است

نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: با توجه به آغاز به کار مجدد ادارات و استفاده بیشتر شهروندان ازمترو برای سفر های درون شهری زدن ماسک در شبکه مترو الزامی است.

11 مرداد 1399

تقسیمات استانی آب را به روی روستائیان لات قزوین بست ، بازدید مسئولان نمایشی بود؟!

روستای لات یا همان احمدآباد، در قزوین با روستای نوده از توابع عمارلوی گیلان هم مرز هستند این دو روستا مدتی است که به خاطر انتقال آب دچار مشکل شده اند.

11 مرداد 1399

طرح ساخت مسکن 25 متری یعنی تشویق جوانان به تجردگرایی، دولت با اختصاص زمین به انبوه سازان جلوی نوسانات قیمت خانه را بگیرد

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه طرح واگذاری مسکن 25 متری در راستای تشویق جوانان به تجردگرایی است، گفت: ارائه تسهیلات ارزان قیمت، تأمین مصالح ارزان و در اختیار گذاشتن زمین از سوی دولت به انبوه سازان از جمله اقداماتی است که می تواند جلوی نوسانات...

7 مرداد 1399

زمین گیر شدن مرد شماره یک چچن و متحد پوتین با کرونا

رمضان قدیروف، مرد شماره یک جمهوری خودمختار چچن و متحد نزدیک رئیس جمهوری روسیه مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا و در یک بیمارستان در مسکو بستری است.

5 مرداد 1399

خبرنگاران تنگناهای مالی، دغدغه کرونایی جامعه ورزشی اصفهان

اصفهان - خبرنگاران - متولیان و کارشناسان، تنگناهای مالی و مالی را چالش اصلی جامعه ورزشی اصفهان می دانند زیرا از زمان شیوع ویروس کرونا تا به امروز، فعالیت آنان بصورت نسبی متوقف شده که البته با اتخاذ راهکارهایی همچون بسته های حمایتی می توان از ضرر و زیان...

4 مرداد 1399

بازگشایی مجدد مرزهای سنگاپور

سنگاپور به تدریج مرزهای خود را به روی کشورهای دیگر باز می کنددر نشستی خبری وزیر بهداشت سنگاپور از باز شدن مرزهای این کشور خبر داد. این کشور قصد دارد به تدریج مرزهای خود را باز کند و در نظر دارد تا سفرهای ضروری میان این کشور و کشورهایی که دارای نرخ پایینی...

3 مرداد 1399

توضیحات سخنگوی وزارت خارجه درباره کشتی های ایرانی راهی ونزوئلا ، توصیه لازم را به آمریکایی ها کردیم ، اقدام آنها با واکنش ما روبرو می گردد

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: کشتی های حامل محوله های سوختی راهی ونزوئلا هستند و امیدواریم آمریکایی اقدام احمقانه نکنند.

1 مرداد 1399

افغانستان، توافق سیاسی اشرف غنی و عبدالله امضا شد

سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام نمود که توافق سیاسی بین اشرف غنی و عبدالله دقایقی پیش به امضا رسید.

1 مرداد 1399

خبرنگاران بدون فردوسی و شاهنامه سرنوشت زبان فارسی مبهم و نامعلوم بود

مشهد- خبرنگاران- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شاهنامه اثر جاودانه حکیم فردوسی، در مانایی و پویایی زبان فارسی نقشی بی مانند داشت و بدون فردوسی و شاهنامه سرنوشت این زبان مبهم و نامعلوم بود.

20 تیر 1399

خیر برجام چیست؟برکت آن کجاست؟

دو سال از خروج آمریکا از برجام می گذرد. 5 سال از کوشش های دولت برای بر سر عقل آوردن حکام کاخ سفید و امضای قرارداد برجام می گذرد.

19 تیر 1399

معافیت 35هزار هنرمند از پرداخت بیمه در 3 ماه اول سال

به پیشنهاد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با موافقت دولت، 35هزار هنرمند از پرداخت حق بیمه خود در ایام کرونا در سه ماهه اول سال معاف شدند.

16 تیر 1399

چین 4.7 میلیارد ماسک به آمریکا صادر کرد

سفیر چین در آمریکا گفت که پکن حدود 5 میلیارد ماسک به آمریکا صادر نموده و 15 تا 16 ماسک چینی به ازای هر شهروند وجود دارد.

14 تیر 1399

خبرنگاران 25 پروژه گردشگری در اردبیل تکمیل می گردد

اردبیل - خبرنگاران - مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل مجموع سال جاری 25 پروژه در بخش های مختلف در این استان به بهره برداری خواهد رسید که عملیات عمرانی در این طرح ها در حال اجراست.

12 تیر 1399

نیمی از جمعیت کلانشهرها اجاره نشین هستند، پی گیری تصویب لایحه قانونمند کردن بازار مسکن و اجاره بها

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اگر برای دهک های 4 تا 7 اقدامی در مورد تامین مسکن انجام نشود، دچار مسائل جدی برای تامین مسکن و پرداخت اجاره بها می شوند، گفت: در کلانشهرها نزدیک به 50 درصد جمعیت شهر را اجاره نشین ها به خود اختصاص داده اند. ...

12 تیر 1399
تعداد: (289)