اخبار سیاسی

تظاهرات مخالفان تایلند دو روز پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی

خبرنگاران: هواداران حزب مخالف تایلند در حالی که تنها دو روز به برگزاری انتخابات این کشور باقی نمانده است، امروز بار دیگر در اعتراض به سیاست های دولت در پایتخت دست به تظاهرات و راهپیمایی زدند.

29 مهر 1398

بیانیه وزارت خارجه در رد و محکومیت بیانیه سران سه کشور اروپایی

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در رد و محکومیت بیانیه سران سه کشور اروپایی بیانیه ای صادر کرد.

28 مهر 1398

یاری اقتصادی اتحادیه اروپا به برگزاری انتخابات در افغانستان

سفیر اتحادیه اروپا در کابل اعلام نمود: 8 میلیون یورو برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در اختیار دولت این کشور قرار خواهیم داد.

28 مهر 1398

به مناسبت بیستمین و یکمین سالگرد مرگ پرنسس دایانا - کتاب دایانا (غریبه ای در دربار انگلیس)

دایانا -شاهدخت ولز- (دایانا فرانسس اسپنسر)، همسر اول چارلز، شاهزاده ولز، بود.

27 مهر 1398

نگاه ایران به دسترسی آزاد به اطلاعات می تواند در یونسکو الگو گردد

به گزارش خبرنگاران، جلسه کمیته ملی اطلاعات برای همه با حضور سعیدرضا عاملی در محل کمیسیون ملی یونسکو در ایران برگزار گردید.

26 مهر 1398

آشنایی با جاذبه های گردشگری ایران و برنده شدن 6 اسپانیایی برای سفر رایگان

در حاشیه برگزاری سی و نهمین نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا، با هدف معرفی هرچه بهتر جاذبه های گردشگری ایران، برنامه ای جذاب با حضور تعدادی از مدیران سازمان میراث فرهنگی کشورمان در مادرید برگزار گردید.

26 مهر 1398

مجلس کانادا قانون محکومیت اسلام هراسی را تصویب کرد

مجلس عوام کانادا قانونی را تصویب کرد که به موجب آن اسلام هراسی و همه شکل های نژادپرستی و تبعیض مذهبی سازمان یافته در این کشور محکوم و منع شده است.

25 مهر 1398

ترامپ امروز با نخست وزیر کانادا دیدار خواهد نمود

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با انتشار یک پیغام توئیتری اظهار داشت که امروز با نخست وزیر کانادا دیدار خواهد نمود.

25 مهر 1398

آتش سوزی کانادا بهای جهانی نفت را افزایش داد

آتش سوزی در کانادا، فراوری نفت آن کشور را کاهش داد و سبب افزایش حدود دو درصدی بهای جهانی نفت شد.

25 مهر 1398

رهبران مکزیک و کانادا بر اهمیت نفتا تاکید کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، انریکه پنیا نیتو رئیس جمهوری مکزیک و جاستین ترودو نخست وزیر کانادا در تماسی تلفنی برای تداوم نزدیکی و تسریع همکاری در راستای گسترش روابط دو کشور، به توافق رسیدند.

25 مهر 1398

نخست وزیر تایلند پس از 5 روز به دفتر خود بازگشت

خبرنگاران: نخست وزیر تایلند امروز پس از 5 روز به دفتر کار خود بازگشت اما کوشش وی برای عادی نشان دادن اوضاع کشور پس از روزها تظاهرات خشونت آمیز با راهپیمایی مخالفان در مقابل مقر پلیس در پایتخت بی نتیجه ماند.

23 مهر 1398

تماس تلفنی وزیر خارجه انگلیس و اندونزی با ظریف

وزیر امور خارجه انگلیس و وزیر امور خارجه اندونزی در تماس های جداگانه تلفنی با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مورد تحولات جدید منطقه مصاحبه کردند.

22 مهر 1398

ترامپ: با نخست وزیران هند و پاکستان ملاقات خواهم داشت

پس از اوج گیری بحران کشمیر و افزایش تنش در منطقه جنوب آسیا، رئیس جمهور آمریکا از دیدار قریب الوقوعش با نخست وزیران هند و پاکستان اطلاع داد.

22 مهر 1398

سفر قائم مقام وزیر خارجه هند به تهران

قائم مقام وزیر خارجه هند در جریان سفر به تهران با وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و رایزنی می نماید.

22 مهر 1398

بی توجهی بمب افکن های آمریکایی به قوانین جدید هوایی چین

خبرنگاران: وزارت دفاع چین بیان کرد، کلیه تحولات مربوط به پرواز دو فروند بمب افکن بی-52 آمریکا بر فراز جزایر مورد اختلاف با ژاپن را زیر نظر داشته است.

21 مهر 1398

مالزی میراث دار فرهنگ اسلام، چین و غرب

با توجه به گرایش بسیاری از کشورهای آسیایی به صنعت گردشگری مالزی نیز این روزها روی معرفی فرهنگ و میراث این کشور به عنوان یک محصول جدید برای رونق گردشگری متمرکز شده است.

20 مهر 1398

شما که رفتید، سران ما مهمان دارالضیافه فهد شدند

سیدمهدی شجاعی در یادداشتی به مناسبت سالروز شهادت سیدمرتضی آوینی می گوید: شما که رفتید سران ما بر سفره فهد نشستند، مهمان دارالضیافه فهد شدند، در فصل حج به طواف او پرداختند و او را همسنگ ایران بالی برای اسلام شمردند.

19 مهر 1398

برترین جاذبه های گردشگری چین ، در سفر به چین به کجاها برویم؟

از زمانی که دنیا، چین را به وسیله نوشته های ماجراجویی مارکوپولو و سفر به چین او، حدود 700 سال پیش کشف کرد، می گذرد. امروز ما آمده ایم تا این شهر بزرگ آسیایی را به عنوان مظهری از عناصر مرموز و عجیب ، محترم بشماریم. حتی هم اکنون، بعد از دهه ها رشد مالی این کشور...

19 مهر 1398

10 کشوری که بیشترین آمار مهاجرت به انگلستان را دارند

سیر مهاجرت فزاینده به کشور انگلستان پس از جنگ جهانی دوم مزایای بسیار چشمگیری برای این کشور به ارمغان آورد و آمیزش با فرهنگ ها و سنت های فرامرزی رنگ و لعاب تازه ای به فرهنگ آن بخشید. باوجود این که تاکنون پدیده مهاجرت فرامرزی برای بریتانیا منفعت سرشاری...

19 مهر 1398

نسخه چینی پاریس

نسخه چینی پاریسدر سواحل شرقی کشور چین با فصله حدود 10000 کیلومتری از شهر نورها برج ایفل در ارتفاع 110 متر افق دیده می گردد. این مجموعه را به عنوان پاریس مشرق زمین نیز می شناسند. توسعه املاک لوکس در استان به منظوربه دست آوردن جذابیت های اروپایی کلاسیک صورت...

18 مهر 1398
تعداد: (95)