جزئیات ورود سیل به امامزاده داوود (ع)

به گزارش کتاب ارزان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران به تشریح جزئیات ورود سیل به امامزاده داوود (ع) پرداخت و گفت: یکی از فعالیت های مهم خادمین آستان مقدس امامزاده داوود (ع) که پیش از وقوع سیل انجام شد، بستن درب های آستان و تخلیه سریع زائرین و انتقال آن ها به مکانی امن بود که اگر این کار انجام نمی گرفت، آمار مفقودین حادثه به صد ها نفر می رسید.

جزئیات ورود سیل به امامزاده داوود (ع)

به گزارش ایسنا، سیدحسن میرکریمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان تهران درباره خدمت رسانی این اداره کل به سیل زدگان در امامزاده داوود (ع) اظهار کرد: براساس گزارش ها و اظهارات عوامل اجرایی و مدیر آستان مقدس امامزاده داوود (ع)، این سیل پس از بارش سنگین باران در دقایق خاتمهیی پنجم مرداد ماه به راه افتاد و از سمت شمال امامزاده داوود (ع) و از طرف بازارچه قدیم با عبور از رستوران ها و مغازه های مختلف به درب بسته امامزاده برخورد کرد که با شکستن درب آستان، سیل با هرچه بر سر راه خود داشت اعم از اجناس رستوران ها و مغازه ها و وسایل سنگین و سبک وارد صحن امام حسین (ع) آستان مقدس شد.

وی با تاکید بر اینکه براساس اظهارات عوامل اجرایی، دلیل انسداد جهت رودخانه و طغیان سیل، فعالیت های بخش خصوصی بوده است، یادآور شد: وسایل و تجهیزات داخل امامزاده پس از این سیلاب از بین رفته اند؛ براساس گزارش های واصله، با ورود سیل به حرم مطهر، پس از مدت کوتاهی دیوار حرم شکسته و سیل با شدت وارد سرداب شد؛ با ورود سیل به حرم، فرش و تجهیزات داخل حرم نیز در امان نماندند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه تهران با بیان اینکه فعالیت مسئولان آستان مقدس امامزاده داوود (ع) به نمایندگی از سازمان اوقاف و امور خیریه پیش از وقوع این حادثه شروع شد، تاکید کرد: در شب حادثه که امکان کمک رسانی بسیار محدود بود، خادمین و مسئولان آستان مقدس امامزاده داوود (ع) به صورت جهادی پای کار آمدند.

میرکریمی با تشکر از زحمات تمامی نهاد ها و مسئولان ذیربط به دلیل کمک رسانی به موقع به سیل زدگان، گفت: مسئولان آستان مقدس امامزاده داوود (ع) و عوامل اجرایی در اطلاع رسانی به مراجع ذیربط از جمله آتش نشانی، اورژانس، نیروی انتظامی، هلال احمر و ... برای کمک به سیل زدگان سریع عمل کردند؛ همچنین مسئولان اوقاف در جلسات مدیریت بحران که به ریاست وزیر کشور در سالن جلسات امامزاده داوود (ع) برگزار گشت، حضور فعال داشتند.

وی با اشاره به اینکه از همان شروع سیل در امامزاده داوود (ع) تا به امروز چندین جلسه مدیریت بحران در اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران برگزار گشته است، افزود: براساس گزارش های واصله صبح ششم مرداد ماه تمامی ارگان ها و دستگاه های مختلف تحت فرماندهی وزیر کشور شروع به جستجوی مفقودین کردند که پیکر بی جان تعدادی از هموطنانمان در بازارچه و در جهت سیلاب پیدا شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه تهران شرح داد: یکی از فعالیت های مهم خادمین آستان مقدس امامزاده داوود (ع) که پیش از وقوع سیل انجام شد، بستن درب های آستان و تخلیه سریع زائرین و انتقال آن ها به مکانی امن بود که اگر این کار انجام نمی گرفت، آمار مفقودین حادثه به صد ها نفر می رسید؛ در واقع باید گفت که اقدام به موقع خادمین آستان مقدس امامزاده داوود (ع) مانع افزایش مفقودین حادثه شد.

میرکریمی در خاتمه گفت: براساس گزارش ها اندازه خسارت به آستان مقدس امامزاده داوود (ع) در دو بخش باید بررسی شود؛ نخست بخش عمرانی و تخریب آستان مقدس است و در بخش دوم باید خسارت به تجهیزات و وسایل داخل حرم و سرداب مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2141

به "جزئیات ورود سیل به امامزاده داوود (ع)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات ورود سیل به امامزاده داوود (ع)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید