باباآدم، گیاهی موثر در درمان دیابت

به گزارش کتاب ارزان، در مطالعات آزمایشگاهی صورت گرفته در پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی و تجویز عصاره ریشه گیاه دارویی باباآدم به موش های آزمایشگاهی به طور قابل توجهی موجب کاهش قند خون و افزایش سطح انسولین در موش های دیابتی شده است.

باباآدم، گیاهی موثر در درمان دیابت

از پروفایل ما bestcanadatours دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، در مطالعات آزمایشگاهی اجرا شده در پژوهشکده گیاهان دارویی، اثرات ضد دیابتی عصاره ریشه گیاه دارویی باباآدم در موش های آزمایشگاهی نشان داد در ریشه گیاه ترکیبات متعددی از جمله تری ترپن ها، اسیدهای چرب، پلی ساکاریدها، پلی فنول ها و لیگنان ها وجود دارد.

دکتر حسن فلاح حسینی مدیر گروه فارماکولوژی و طب کاربردی و عضو هیات علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاددانشگاهی با اشاره به نتایج این تحقیق اعلام کرد: تجویز عصاره ریشه گیاه دارویی باباآدم به موش های آزمایشگاهی به طور قابل توجهی موجب کاهش قند خون و افزایش سطح انسولین در موش های دیابتی شده است.

وی توضیح داد: مصرف خوراکی عصاره ریشه این گیاه باعث کاهش معنی دار اوره و کراتینین سرم و محتوای گلیکوژن در بافت کبد می گردد، که این نشان دهنده بهبود شرایط دیابت است.

مدیر گروه فارماکولوژی پژوهشکده گیاهان دارویی در مورد تداخلات این گیاه با دارو و عوارض جانبی آن گفت: دم نموده ریشه گیاه باباآدم به مقدار شش گرم و یا میوه آن به مقدار 12 گرم در روز به مدت 28 روز روی انسان بدون عوارض جانبی آزمایش شده است و مصرف باباآدم همراه با داروهای ضد انعقاد مانند آسپیرین، پلویکس، ایبوپروفن، ناپروکسن، دیکلوفناک و ... ممکن است موجب کبودی و خونریزی گردد.

وی درخصوص مصرف این گیاه در دوران بارداری و شیردهی تاکید نمود که باباآدم در مدل حیوانی موجب تحریک رحم می گردد، بنابراین با توجه به این اثر و عدم وجود داده های ایمنی، استفاده از باباآدم در دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1209

به "باباآدم، گیاهی موثر در درمان دیابت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باباآدم، گیاهی موثر در درمان دیابت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید