بهترین شهرهای دنیا برای علاقه مندان به هنر

به گزارش کتاب ارزان، اگر از علاقه مندان به هنر هستید مطمئنا از سفر به شهرهایی که گالری های هنری و موزه های فراوانی دارند لذت می برید. در ادامه با بهترین شهرهای هنری دنیا آشنا می شوید.

بهترین شهرهای دنیا برای علاقه مندان به هنر

شهرهایی که در ادامه معرفی می کنیم برترین مقصدهای هنری جهان هستند. می توانید آثار هنری را در هر گوشه و کنار این شهرها پیدا کنید؛ فرقی نمی کند که تندیس هایی در میدان های عمومی شهر باشد یا گالری های هنری و حتی هنرهای خیابان بی نظیر و چشم نواز.

در ادامه این مطلب از خبرنگاران با این چند مقصد برای تماشا مجذوب کننده ترین و سرزنده ترین رویدادها و آثار هنری آشنا می شوید؛ از پاریس گرفته که برای همه به عنوان یک شهر هنری، شناخته شده است تا میکزوکو سیتی و لاگوس.

پاریس، فرانسه

با وجود بیش از 1000 گالری هنری که در سراسر این شهر پراکنده شده اند، پاریس مقصدی عالی برای دوستداران هنر است. از موزه های نمادین هنری مثل لوور گرفته تا گالری های مشهوری که در سراسر شهر قرار دارند. از مهم ترین آثار هنری جهان که همه مردم جهان آن را می شناسند و در موزه لوور قرار گرفته است، می توان به تابلوی مونا لیزای لئوناردو داوینچی اشاره کرد. در محله بلوی در پاریس می توانید شاهد زیباترین هنر خیابانی شهر باشید. در هر گوشه از شهر نور که نگاه بیندازید، هنر و آثار هنری را خواهید دید.

موزه لوور یکی از بزرگ ترین موزه های جهان و مشهورترین مقصد گردشگری در فرانسه است.

همیشه می توانید برترین آفرهای تور فرانسه را در خبرنگاران پیدا کنید. تنوع فروشنده ها و پکیج های تور عرضه شده، به شما این اطمینان را می دهد تا بتوانید سفرتان را ارزان تر از همه جا برنامه ریزی کنید.

نیویورک سیتی، ایالات متحده آمریکا

محله منهتن در نیویورک سیتی به تنهایی برای اینکه علاقه مندان به هنر را برای چند روز مشغول نگه دارد، کافی است. در این منطقه موزه های مشهوری چون موزه متروپولیتن و موزه گوگنهایم وجود دارد. با اینکه این منطقه غنی از آثار، گالری ها و موزه های هنری است؛ ولی صرف نظر کردن از سایر محله های این شهر، گناهی نابخشودنی برای دوستداران هنر است.

در محله بوشوک بروکلین می توانید زیباترین آثار هنر خیابانی را ببینید و از گالری های مدرن و امروزی تماشا کنید که نمایانگر استعدادهای نوظهور هستند.

تالار چارلز انگلارد در موزه هنری متروپولیتن؛ موزه ای که حتما در سفر به نیویورک باید از آن تماشا کنید.

توکیو، ژاپن

در حالی که ممکن است در بسیاری از شهرهای جهان، کم و بیش برخی از محله ها میزبان بیشترین گالری های هنری و موزه های شهر باشند و به عنوان محله هنری شناخته شوند؛ ولی در توکیو، این کلان شهر زیبای ژاپن، آثار و گالری های هنری در سراسر شهر پراکنده شده اند؛ ولی مطمئنا سر زدن به آن ها ارزش رفت و آمد و گشت وگذار در شهر را دارد. برترین جا برای شروع گشت وگذار هنری در توکیو محله راپونگی است؛ جایی که موزه هنری موری (Mori Art Museum) و مرکز ملی هنر (National Art Center) در آن قرار گرفته است.

سائو پائولو، برزیل

این شهر به اداره پاریس و نیویورک نمی تواند در زمینه هنری مدعی باشد؛ ولی این کلان شهر پر زرق و برق و شلوغ برزیل، مرکز هنری آمریکای لاتین است. علاوه بر رویداد هنری دوسالانه سائو پائولو که دومین دوسالانه مهم جهان بعد از ونیز است، این شهر میزبان موزه هنرهای مدرن است که در آن بازتماشامایندگان می توانند هنر برزیلی مدرن و معاصر را تماشا کنند. این مجموعه یک باغ هم دارد که 30 اثر مجسمه سازی فوق العاده در آن نگهداری می شود و به نمایش درآمده است. غیر از این موزه، چندین گالری هنری هم در این شهر وجود دارد که میزبان آثار هنری هنرمندان و استعدادهای تازه شهر است.

لندن، بریتانیا

فرقی نمی کند که به کدام سبک هنری علاقه داشته باشید؛ کلاسیک، مدرن، معاصر یا هر سبک دیگر. لندن برای هرکدام از آن ها گالری ویژه ای دارد. گالری ملی برترین جا برای تماشا آثار هنری نمادین و مشهوری چون گل های آفتابگردان ون گوگ و گاری علوفه جان کانستبل است. برای تماشا آثار هنری مدرن از نقاشانی چون پیکاسو، هاکنی و وارهول به گالری تیت مدرن (Tate Modern) سر بزنید.

تیت مدرن پربازدیدترین موزه هنرهای مدرن در جهان با بیش از 4.7 میلیون بازتماشاماینده در سال است.

مکزیکو سیتی، مکزیک

ممکن است سائو پائولو مرکز هنری آمریکای لاتین باشد؛ ولی شهرهای هنری دیگری چون مکزیکو سیتی نیز می توانند در سطح جهانی ادعا داشته باشند. از سال 2014 این شهر میزبان جشنواره هنرهای معاصر اختصاصی خود است که با نام Material Art Fair شناخته می شود. گالری های هنری تازه هم روز به روز در این شهر توسعه پیدا می کنند. در کاخ ملی (Palacio Nacional) می توانید نقاشی دیواری چشمگر و مجذوب کننده دیه گو ریورا با نام El mundo de hoy y de mañana را ببینید.

فلورانس، ایتالیا

برای تماشا هنر رنسانس هیچ جایی در جهان بهتر از فلورانس نیست. این شهر میزبان تعدادی از برترین آثار میکل آنژ است؛ از جمله تندیس داوود. گالری اوفیتزی یکی از جاهایی است که حتما باید برای تماشا آن وقت بگذارید و در آن از تماشا آثار مشهور و ارزشمندی چون زایش ونوس اثر بوتیچلی و مدونای گلدفینچ اثر رافائل لذت ببرید. از دیگر گالری ها و موزه های ارزشمندی که در فلورانس حتما باید از آن تماشا کنید، گالری آکادمیا است. غیر از هنر رنسانس، طرفداران هنر معاصر نیز در فلورانس بی نصیب نمی مانند.

لاگوس، نیجریه

بزرگ ترین شهر نیجریه، یعنی شهر لاگوس، از نظر فرهنگی و هنری بسیار غنی و تماشای است و در آینده ای نزدیک به یکی از برترین مقصدهای هنری جهان تبدیل می شود. مرکز هنرهای معاصر (Centre for Contemporary Art) و بنیاد هنرمندان آفریقایی (African Artists Foundation) هر دو در سال 2007 پایه گذاری شده اند. رقابت ملی هنر و فستیوال عکس لاگوس در این دو مجموعه هنری هر سال برگزار می شود. بسیاری از گالری های شهر روی ارائه آثار هنرمندان معاصر نیجریه تمرکز دارند.

سنگاپور

سنگاپور را بیشتر از هر چیز به عنوان یکی از مراکز اقتصادی پیشرو در کل جهان می شناسند؛ ولی از نظر هنری هم بسیار چشمگیر است؛ از موزه هنر سنگاپور (سنگاپور Art Museum) گرفته تا گالری ملی سنگاپور (National Gallery سنگاپور) که تازها افتتاح شده است. در این شهر می توانید از بزرگ ترین مجموعه آثار هنری سنگاپوری و جنوب شرقی آسیا تماشا کنید و لذت ببرید. در این شهر حتی در بسیاری از خیابان ها، می توانید آثار مجسمه سازی را تماشا کنید.

برلین، آلمان

برلین یکی از متنوع ترین هرهای هنری جهان است. از آثار کلاسیک قرن سیزدهم تا نوزدهم گرفته تا گالری های آثار قرن بیستم و هنر معاصر را به تصویر می کشند، در این شهر پیدا می شود. غیر از موزه ها و گالری های هنری در برلین می توانید نقاشی های دیواری را تماشا کنید که روی دیوار برلین کشیده شده اند. راستا خود را در کنار رود ادامه دهید تا تندیس های ساخت جاناتان بروفسکی را ببینید.

شیکاگو، ایالات متحده آمریکا

این شهر میزبان موزه ها و گالری های هنری مهمی چون موسسه هنر شیکاگو است. با وجود این، برای تماشا آثار هنری در شیکاگو لازم نیست حتما وارد موزه ها و گالری ها شوید. در محله شیکاگو لوپ می توانید آثار هنری عمومی را تماشا کنید. در پارک میلنیوم نیز تعدادی تندیس از هنرمندان مشهوری چون خوان میرو و آنیش کاپور وجود دارد. منطقه ریور نورث یکی دیگر از منطقه ها شهر است که در آن می توانید از بیش از 100 گالری هنری تماشا کنید. خارج از نیویورک، بیشترین تعداد گالری های هنری را در شیکاگو پیدا خواهید کرد.

بوگوتا، کلمبیا

مرکز کلمبیا یعنی شهر بوگوتا مثل مکزیکو سیتی در حال تبدیل شدن به یک مقصد هنری عالی در آمریکای لاتین است و در سال های اخیر خودش را به عنوان یکی از برترین مقصدهای هنری جهان برای لذت بردن از هنر خیابانی معرفی کرده است. کافی است در خیابان های این شهر قدم بزنید تا آثار هنری خلق شده از طریق هنرمندان مشهور هنر خیابانی را تماشا کنید. برخی از آن ها اهل همین شهر بوده اند و برخی دیگر هنرمندان بین المللی هستند. موزه هنر مدرن بوگوتا (Museo de Arte Moderna de Bogotá) و موزه بوترو (Museo Botero) میزبان بیش از صد اثر هنری از هنرمندان کلمبیایی هستند که بازدید از آن ها خالی از لطف نیست و ارزش وقت گذاشتن دارد.

بارسلون، اسپانیا

بازدید از موزه پیکاسو یکی از مهم ترین جاذبه های بارسلون برای مسافرانی این شهر است که به هنر علاقه دارند. در این موزه بزرگ ترین مجموعه از آثار پیکاسو نگهداری می شود. موزه ملی هنری کاتالونیا ( Museu Nacional dArt de Catalunya) جزو جاذبه هایی است که نباید بازدید از آن را از دست بدهید. در این موزه آثار هنری باروک، گوتیک و رمانسک نگهداری می شود. البته در بارسلون بیشتر معماری را مشاهده خواهید کرد تا سایر انواع هنر. به همین دلیل در سفر به این شهر نباید فرصت بازدید از مهم ترین آثار آنتونی گائودی، معمار مشهور اسپانیایی را از دست بدهید. از جمله آثار او می توان به کلیسای ساگرادا فامیلیا و پارک گوئل اشاره کرد که جزو برترین نمونه های آثار او است.

کلیسای ساگرادا فامیلیا کلیسایی باشکوه و تماشای و یکی از مهم ترین آثار معماری بارسلون است که از طریق گائودی طراحی شده است.

ملبورن، استرالیا

از انستیتوهای بزرگ مثل گالری ملی ویکتوریا که قدیمی ترین موزه هنری عمومی استرالیا است گرفته تا مرکز استرالیایی هنرهای معاصر ( Australian Centre for Contemporary Art) ، در این شهر از نظر هنری هیچ کم و کسری نخواهید داشت. البته غیر از گالری ها و موزه ها، در ملبورن در خیابان ها هم می توانید آثار هنری را مشاهده کنید. مثلا تندیس های ساخته شده از طریق مجسمه سازی بریتانیایی سیمون پری.

سانفرانسیسکو، ایالات متحده آمریکا

بازگشایی موزه هنر مدرن سانفرانسیسکو در سال 1935 که به اختصار SFMOMA نامیده می شود و اولین موزه منطقه West Coast است که به هنر مدرن و معاصر اختصاص داده شده است، باعث شد که سانفرانسیسکو به عنوان برترین شهر هنری کالیفرنیا معرفی شود؛ ولی برای علاقه مندان به هنرهای زیبا موزه De Young یکی از مهم ترین تماشای های شهر است که نباید از دست بدهید. در این موزه یکی از برترین مجموعه های نقاشی های آمریکایی در کل کشور نگهداری می شود. برای اینکه جایگزین دیگری برای این موزه داشته باشید حتما به محله Mission District سر بزنید و از تماشا نقاشی های دیواری آن که شبیه به یک گالری هنری روباز است، لذت ببرید.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 2008

به "بهترین شهرهای دنیا برای علاقه مندان به هنر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین شهرهای دنیا برای علاقه مندان به هنر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید