تایر گران می شود

به گزارش کتاب ارزان، خبرنگاران : سخنگوی انجمن صنعت تایر کشور درباره نحوه فروش لاستیک در بورس کالا توضیحاتی داد.

تایر گران می شود

به گزارش ، مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنعت تایر کشور در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به فروش تایر در کالا، گفت: به تازگی برای شفاف سازی قیمت تایر، طرح عرضه لاستیک در را مطرح کرده اند و در حال حاضر یکی از شرکت ها اقدام به عرضه لاستیک در بورس کرده است که اگر نتیجه دهد این فرایند را برای سایر شرکت ها ادامه خواهیم داد.

سخنگوی انجمن صنعت تایر کشور بیان کرد: با توجه به ظرفیتی که بورس کالا دارد، باید دید چه میزان کالا را می توان در آن عرضه کرد. اکنون نحوه عرضه تایر این گونه است که لاستیک را به نمایندگی ها می فروشیم و نمایندگی ها وظیفه دارند آن را از طریق سامانه ثبت و به فروش برسانند.

تنها با بیان اینکه میزان تولید لاستیک نسبت به گذشته افزایش داشته است، بیان کرد: اکنون در شرایط تحریم هستیم و این موضوع پوشیده نیست، اما تمام تولید کنندگان در پی دور زدن تحریم ها بودند و توانستند میزان تولید را افزایش دهند.

سخنگوی انجمن صنعت تایر کشور با بیان اینکه افزایش قیمت برای لاستیک در آینده خواهیم داشت، تشریح کرد: با توجه به اینکه بسیاری از عوامل در افزایش قیمت هر کالایی تاثیرگذار است، اکنون افزایش قیمت برای لاستیک خارج از قاعده نیست. با توجه به اینکه هزینه بسیاری از عوامل مانند دستمزد، بیمه، هزینه آب، برق و ... افزایش داشته است، در قیمت نهایی یک کالا تاثیر گذار خواهد بود و در نتیجه در آینده قیمت لاستیک هم افزایش خواهد یافت.

او با بیان اینکه در آینده نزدیک با اجرای برخی طرح ها در حوزه خرید ماشین آلات و تجهیزات نو، افزایش بهره وری و تنو نظر در فرایند تولید در تعدادی از کارخانه ها خواهیم داشت، گفت: تمامی شرکت ها در پی این هستند که تولید تایر را افزایش دهند و می توان گفت که در آینده ای نزدیک شاهد تحولات قابل توجهی در تولید و توسعه صنعت تایر در کشور خواهیم بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1758

به "تایر گران می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایر گران می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید