اخبار صنعت

تعطیلی پنج شنبه ها موثر بر توسعه مراودات مثلث طلایی گردشگری

استاندار فارس تاثیر تعطیلی پنج شنبه ها در توسعه گردشگری داخلی را قطعی خواند و گفت: این تصمیم می تواند قسمتی از هزینه های تحمیل شده بر اقتصاد و صنعت گردشگری از جانب بحران کرونا را جبران و منجر به رونق و دمیدن روح تازه ای به این صنعت گردد.

11 تیر 1399

ابراز آمادگی عربستان برای اقدام به منظور ثبات بازار نفت

کابینه عربستان بیان کرد: عربستان آماده است تا هرگونه اقدام اضافی با دیگر اعضای اوپک پلاس و تولیدکنندگان نفت برای رساندن بازار نفت به ثبات انجام دهد.

9 تیر 1399

قیمت شیرخشک بچه ها گران می شود؟

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد درباره آخرین شرایط شیرخشک در شرایط کرونا به خبرنگاران گفت: فعالان صنعت شیرخشک بچه ها مطالبتشان را مبنی بر افزایش 20 درصدی قیمت شیرخشک به سازمان غذا و دارو ارائه دادند، حالا منتظر نظر نهایی مقامات دولتی هستیم. متاسفانه...

1 تیر 1399

بانک جهانی پیش بینی خود از قیمت نفت را کاهش داد

بانک جهانی پیش بینی خود از قیمت نفت برای سال 2020 را کاهش داد و بیان نمود: انتظار می رود هر بشکه نفت در ماه اکتبر 35 دلار خرید و فروش شود.

29 خرداد 1399

گفت وگوی پوتین و مرکل درباره مقابله با کرونا

کرملین از تماس تلفنی رئیس جمهوری روسیه و صدراعظم آلمان و تأکید طرفین بر لزوم هماهنگی کوشش ها برای مقابله با کرونا اطلاع داد.

28 خرداد 1399

تضاد اقتصادی-سیاسی چین و ایران!

همه گیری بیماری دنیا 2020 را گویی به صفحه ای از تاریخ سال هایی دور بازگردانده است؛ سال هایی که بیماری ها همه چیز را تحت الشعاع قرار می داد، از اندام انسان ها تا تاریخ و علم شان را. اگرچه دنیا کوشش دارد با ابزار های جدید به مبارزه با بیماری کووید 19 بپردازد....

27 خرداد 1399

گفت و گو با قطبی: داستان 52 روز قرنطینه کرونایی

من معتقدم لیگ فوتبال ایران می تواند فصل را با یک برنامه تنظیم شده کامل کند، بخصوص وقتی علم پزشکی می تواند بیماران را ترخیص کند.

26 خرداد 1399

تولید زغال زیستی از پوسته بادام زمینی

به منظور جبران کمبود کشور برای تامین سوخت های زیستی، گروهی از محققان واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد با استفاده از منابع چوبی زغال های زیستی را عرضه کردند.

22 خرداد 1399

طراحی دکور خانه 30 متر مربعی

همه ما می دانیم که یک فضای 30 مترمربعی، فضای بزرگی نیست و به احتمال زیاد جای کافی برای همه امکانات و لوازم ضروری زندگی روزمره را ندارد. اما برخی اوقات ما انسان ها دوست داریم خلاف حرف خودمان را ثابت کنیم، و به همین دلیل بود که ما این آپارتمان کوچک و جمع و...

20 خرداد 1399

علت عقب نشینی ترامپ از سیاست مالی در قبال همسایگان شمالی

جفری لفور معتقد است که احتمالا رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا به این نتیجه رسیده است که تنبیه بدون دلیل همسایگان شمالی امنیت ملی آمریکا را تضعیف می نماید.

15 خرداد 1399

توصیه هایی برای جلوگیری از آسیب های پوستی ناشی از ماسک

با شیوع کروناویروس کادر درمانی و بسیاری از افراد دیگر مجبور هستند بیشتر روز را از ماسک استفاده نمایند که این امر منجر به ایجاد ناراحتی و آسیب های پوستی برای این افراد می گردد.

13 خرداد 1399

پروفسور حیدری پدر علم فنون مذاکره ایران درگذشت

پروفسور مسعود حیدری عضو هیأت علمی سازمان مدیریت صنعتی و پدر اصول، فنون و هنر مذاکره ایران امروز در 84 سالگی به دیار باقی شتافت.

31 اردیبهشت 1399

کرونا ساز جدایی ها در اروپا را کوک کرد

ویروس کرونا بعد از تأثیرات مخربی که بر سلامت و اقتصاد دنیا داشته است، هر روز بیش از روز قبل آثار خود را بر عرصه کلان سیاسی دنیا به نمایش می گذارد .

29 اردیبهشت 1399

باید خود را برای دوران پساکرونا آماده کنیم

به گزارش تجارت نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور امروز یکشنبه در جلسه هیات دولت، حفظ سلامت و امنیت و تداوم چرخه فراوری را از جمله اصولی دانست که تصمیمات بر اساس آنها اتخاذ می گردد.

27 اردیبهشت 1399

تابلویی زیبا از شکل گیری ستارگان

در این صحنه خیره کننده، علاوه بر ابری متشکل از گاز و غبار، ستارگان جوان و عظیمی را می بینیم که آن را احاطه نموده اند و می توانند منبع خوبی برای آنالیز ستارگان عظیم باشند.

22 اردیبهشت 1399

روسیه: تحریم های آمریکا این کشور را بی اعتبار کرده است

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین از اعمال تحریم های ضدانسانی و یکجانبه آمریکا علیه ایران به شدت انتقاد کرد.

18 اردیبهشت 1399

هوشمندی و تاب آوری دو مولفه کلیدی شهرهای فردا

به گزارش خبرنگاران، حسین محمدپور زرندی در نخستین همایش ملی بهبود در سیستم های مدیریت شهری که امروز در حال برگزاری است در سخنرانی علمی با عنوان رهبری تغییر و بازطراحی فرایندها در مدیریت شهری با بیان اینکه امروز در عصر دگرگونی به سر می بریم و دنیا، تغییرات...

15 اردیبهشت 1399

تصاویر ، اینجا کسی کرونا را نمی شناسد

حدود یک ماه است که ایران درگیر شیوع ویروس کرونا شده و در تمام استان ها مواردی از بیماران مبتلا به این ویروس شناسایی و اعلام شده است. در برخی نقاط شهر کرمان به خصوص مناطق حاشیه نشین، نه آموزشی وجود دارد و نه این هشدارها جدی گرفته می شود.

14 اردیبهشت 1399

الکل صنعتی؛ سمی که حتی از پوست نفوذ می کند ، متانول را با اتانول اشتباه نگیرید

مشاور اداره کل فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو با تبهکار خواندن سودجویانی که با شیوع کرونا، الکل صنعتی را به جای الکل طبی عرضه می کنند، از عوارض استفاده از آن به عنوان ماده ضدعفونی کننده سخن گفت.

9 اردیبهشت 1399

قیمت نفت به زیر 20 دلار می رسد؟

خبرنگاران: بانک سرمایه گذاری گلدمن ساچز هشدار داد جنگ قیمتی که به راه افتاده، می تواند قیمت نفت را تا بین 20 تا 30 دلار در هر بشکه پایین بیاورد.

7 اردیبهشت 1399
تعداد: (157)