راه های ارتباطی قاره سبز در تورهای مسافرتی اروپا

به گزارش کتاب ارزان، در تور اروپا به راحتی می توانید به تمامی نقاط این قاره سبز سفر کنید، به طور مثال تنها با داشتن ویزای یکی از کشورهای عضو شینگن می توانید به راحتی به سایر کشورهای این حوزه نیز سفر کنید. کوچکی قاره اروپا نیز دلیل دیگری بر سادگی گردش در سراسر این قاره است. این کوچکی در کنار توسعه مسیرهای ارتباطی بین کشورهای اروپایی باعث کاهش فاصله زمانی بین شهرها مختلف قاره اروپا شد. این موضوع سبب شد تا علاوه بر رونق تورهای اروپایی بکری مثل تور مجارستان، تورهایی با عنوان تورهای ترکیبی اروپا نیز ارائه و با استقبال چشمگیر علاقه مندان به تورهای اروپا روبرو شوند. تورهایی از جمله تور ترکیبی مجارستان + ایتالیا + فرانسه یا تور ترکیبی فرانسه + اسپانیا + ایتالیا از جمله همین تورهای ترکیبی هستند.

راه های ارتباطی قاره سبز در تورهای مسافرتی اروپا

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

سهولت جابجایی در توهای ترکیبی

نکته حائز اهمیت در تورهای ترکیبی همین سادگی دسترسی از شهری در یک کشور به شهری دیگر در کشوری دیگر است، این سفرها حتی گاها ساده تر و سریع تر از اغلب سفرهای داخلی کشور خودمان هستند. به طور مثال کافی است در پاریس سوار بر قطار سراسری اروپا شده و 3 ساعت بعد در ایستگاه راه آهن شهر آمستردام هلند پیاده شوید و یا با پروازی حدبیشتر 3 ساعته خود را از غربی ترین نقطه اروپا به شرقی ترین نقطه آن برسانید. تنوع راه های ارتباطی جاده ای، دریایی، ریلی و هوایی، بین کشورهای مختلف اروپایی یکی از نقاط قوت تور اروپا است. نکته قابل تامل این است که سهم حمل و نقل هوایی در حمل و نقل بین شهری در اروپا کمتر از 0.5 درصد بوده و بیش از نیمی از حمل و نقل ها در اروپا جاده ای ایست.

راه های جاده ای و اتوبوس های بین شهری (Coach)

این اتوبوس ها همان اتوبوس های بین شهری خودمان هستند با این تفاوت کمی از نظر مدرن تر و لوکس تر می باشند. سفر با این اتوبوس ها اگرچه طولانی تر و کندتر از سفر با قطارهای تندرو است اما با این حال ارزانترین روش حمل و نقل در اروپا نیز محسوب شده و شرکت های بسیاری نیز، خدمات سفر با این اتوبوس ها را ارائه می دهند. این اتوبوس ها از نظر امکانات رفاهی و آسودگی سفر، هم ردیف قطار بوده و امکاناتی نظیر توالت، برق کشی و اینترنت رایگان دارند.

این اتوبوس ها مخصوص سفرهای تقریبا طولانی مدت و تورهای یک روزه ای مثل گشت شهری تور ایتالیا هستند. طراحی آن ها به شکلی است که کمترین میزان خستگی را برای مسافر به همراه داشه باشند. بعضی از آن ها که به sleeper bus معروف اند دارای فضایی جداگانه برای خواب مسافرین می باشند. شرکت های بسیاری نیز در زمینه ارائه خدمات اتوبوس های بین شهری اروپا فعالیت دارند که از جمله آن ها می توان به آلسا (Alsa International)، فلیکس باس (Flixbus)، رگیوجت (Regiojet) و اویباس (Ouibus) اشاره نمود. به طور مثال شرکت فلیکس باس، برای سفر به مادرید در تمام پایانه ها شهری پاریس اتوبوس دارد.

شبکه حمل ونقل ریلی اروپا

راه آهن اروپا سال هاست که به عنوان جایگزینی برای سفر هوای محسوب می گردد. اتحادیه اروپا اقدامات زیادی برای تمایز این خطوط ریلی با سایر خطوط داخلی کشورهای اروپایی انجام داده است. اما این خطوط ریلی در بخش غربی و مرکزی اروپا توسعه بیشتری داشته و زیرساخت بهتری نسبت به خطوط ریلی بخش های شمالی و شرقی این قاره دارد. در اروپا احتمالا با خطوط ریلی اروپا سفر خواهید کرد. پس بهتر است در خصوص حمل و نقل ریلی در اروپا اطلاعاتی را داشته باشید.

قطارهای اروپایی

به طور کلی دو نوع خطوط ریلی و دو نوع قطار در اروپا وجود دارد، قطار داخلی که عمدتا از نوع معمولی بوده، متوسط سرعتی بین 150 تا 200 کیلومتر داشته و در راستاهای کوتاه داخل شهری و بین شهرها و روستاهای اروپایی تردد دارند. اما قطارهای بین المللی عمدتا از نوع سریع السیر بوده و ارتباط زمینی سریع و ساده بین کشورهای مختلف اروپایی را برقرار می نمایند.

قطارهای تندرو (High Speed Trains)

میانگین سرعت این قطارها 300 کیلومتر در ساعت بوده و بیشتر برای مسافت های طولانی استفاده می شوند. این قطارها هم داخلی و هم بین کشوری بوده و جایگاه های آن ها از نوع اتوبوسی می باشند. در بیشتر قطارهای اکسپرس WIFI نیز در دسترس است. قطارهای سریع الـسیر بین کشوری که در راستا کشورهای حوزه شینگن تردد دارند، دارای مراحل کنـترل پاسپورت و یا کنترل بار نیستند. در بیشتر تورهای ترکیبی اروپا، جابجایی ها از طریق هواپیما انجام می گردد، اما بعضی از آن ها مانند تور ترکیبی مجارستان اتریش، ایتالیا، فرانسه، گاها قطار تندرو اروپا انجام می گردد.

بعضی از راستاهای قطار تندرو اروپا

· فرانسه - سوئیس

· فرانسه - آلمان

· آلمان - ایتالیا

· برلین - ورشو

· فرانسه - ایتالیا

· بروکسل - فرانسه

· فرانسه - اسپانیا

· پاریس - لوکزانبوگ

· اتریش - مجارستان - آلمان

· فرانسه - بلژیک - هلند - آلمان

· انگلستان - فرانسه - بلژیک

· هلسینکی - سنت پترزبورگ

قطارهای اکسپرس شب رو (Night Trains)

قطارهای شب رو برای مسـافت های طولانی مثل راستاهای پاریس - میلان یا پراگ - زوریخ بهترین گزینه هستند. خوبی سفر با این قطارها این است که شما یک شب را در قطار اقامت داشته و در نتیجه از پرداخت هزینه یک شب اقامت در هتل معاف خواهید شد. این قطارها که به هتل قطار نیز معروفند، دارای کوپه های 1 تا 6 تخته بوده و صبحانه و شام نیز در آن ها سرو می گردد. جالب تر اینکه کوپه های 1 تخته و 2 تخته دارای حمام و دستشویی اختصاصی نیز هستند.

مهمترین قطارهای شب رو اروپا

· قطار شب رو مادرید به لیسبون

· قطار شب رو مونیخ به زاگرب

· قطار شب رو پاریس به مسکو

· قطار پاریس - میلان - ونیز

· قطار مسکو - هلسینکی

قطارهای طبیعت گرد (Scenic Trains)

قطارهای طبیعت گرد یا پانورامیک پنجره هایی بسیار عظیم داشته و با عبور از میان کوه های برفی، دریاچه های آرام و دره های سرسبز، چشم اندازهای رویایی طبیعت سوئیس را در معرض دید مسافرین تور سوئیس قرار می دهند. قطارهایی چون قطار یخی تندرو (Glaccier Express)، قطار شکلاتی سوئیس (Swiss Chocolate Train) یا قطار سریع السیر برنینا (Bernina Express) ازجمله قطارهای طبیعت گرد اروپا می باشند.

انواع بلیت های سیستم ریلی اروپا

بلیط قطارهای بین المللی در اروپا به دو صورت بلیط تک سفره و بلیط اعتباری تقسیم می شوند. بلیت های یک سفره برای سفر به مقصدی تعیین استفاده می شوند. به غیر از بلیت بعضی راستاها، بلیت های تک سفره تاریخ انقضا دارند.

تفاوت بلیط اعتباری یوروریل با بلیط اعتباری مترو خودمان در این است که اعتبار زمانی داشته و با استفاده از آن می توانید در بازه زمانی تعیین و به صورت نامحدود در کشور یا کشورهای مورد نظرتان سفر کنید. بطور مثال اگر تور مجارستان شما 9 روز طول بکشد و در این تور، قصد سفر به ایتالیا و فرانسه را هم داشته باشید، بلیت اعتباری بهترین و ارزانترین گزینه است.

انواع بلیط های اعتباری یوریل

· بلیط گلوبال: معتبر در 22 کشور اروپایی

· بلیط منطقه ای: معتبر در 2 کشور هم مرز

· بلیط اروپای شرقی: معتبر در اتریش، چک، مجارستان، لهستان و اسلواکی

· بلیط انتخابی: معتبر در 3 - 4 یا 5 کشور که با هم مرز مشترک آبی و خاکی دارند

· بلیط مثلثی اروپا: معتبر در راستا وین، پراگ، بوداپست و راستا وین، پراگ، سالزبورگ

· بلیط بالکان: معتبر در بوسنی، بلغارستان، یونان، رومانی، مونتنگرو، صربستان و ترکیه

دسترسی به قطارهای اروپا

خرید بلیت راستاهای ریلی اروپا به صورت آنلاین بوده و به راحتی می توانید بلیت خود را تهیه کنید. پس از تهیه بلیط هم می توانید آن پرینت آن را در خانه یا در ایستگاه های قطار و از طریق کیسوک های مخصوص چاپ بلیط تهیه کنید.

به طور کلی می توان حمل و نقل جاده ای را ارزان ترین و حمل نقل ریلی را دلچسب ترین راه سفر در قاره اروپا دانست. در راستاهای کوتاه، مثل سفر از مرکز اروپا به غرب اروپا، حمل ونقل هوایی و ریلی تفاوت زمانی چندانی نداشته و حتی در بعضی موارد سفر با قطار پرهزینه تر هم خواهد بود. اینکه ترانسفر شما در تورهای ترکیبی با قطار باشد یا با هواپیما، تفاوت چندانی در هزینه تور شما ندارد. اما اگر به صورت انفرادی به اروپا سفر نموده اید. توصیه می کنم حتما با سفر با قطار به ویژه قطارهای طبیعت گردی اروپا را تجربه کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 7 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 946

به "راه های ارتباطی قاره سبز در تورهای مسافرتی اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه های ارتباطی قاره سبز در تورهای مسافرتی اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید