ساخت کاردستی با مقوا و کارتن های دور ریختنی

به گزارش کتاب ارزان، ساخت کاردستی با مقوا می تواند یک سرگرمی جذاب برای ایده پردازی و رشد خلاقیت بچه ها باشد. در اینجا دو کاردستی مدل فوتبال دستی و دریا با جعبه های مقوایی یاد داده شده است که علاوه بر شکوفایی استعداد هنری به صرفه جویی و بازیافت مواد دور ریختنی نیز یاری می نماید.

ساخت کاردستی با مقوا و کارتن های دور ریختنی

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ هیچکس بیشتر بدانید.

خبرنگاران | سرویس خانه داری - برای درست کردن کاردستی با مقوا می توانید از انواع مقواهای دور ریختنی مثل کارتن و جعبه های مقوایی محصولات مختلف بهره ببرید. همان طور که می دانید اغلب کارتن های مقوایی از جنس ضخیم و محکمی درست می شوند. با استفاده از آنها می توانید با کمترین هزینه، کاردستی های زیبا با مقاومت بالا درست کنید.

در این آموزش یاد می گیرید چگونه با جعبه کفش های خود کاردستی های مهیج و زیبا درست کنید. در پایان نیز نمونه های مختلفی از کاردستی با مقوا های دور ریختنی قرار داده شده است.

1- روش درست کردن کاردستی فوتبال دستی با مقوا

وسایل لازم:

 • جعبه کفش
 • سیخ چوبی
 • خمیر گلسازی
 • نوار چسب
 • کاغذ سبز
 • قلم سفید
 • موکت بر
 • خط کش
 • توپ تنیس روی میز
 • 10 عدد گیره چوبی لباس
 • چسب و تفنگ چسب حرارتی
 • دو عدد لاک

روش درست کردن کاردستی با مقوا مدل فوتبال دستی

برای درست کردن این کاردستی با مقوا به یک جعبه کفش مستطیلی احتیاج دارید. عرض جعبه کفش باید حدود هشت سانتی متر از طول سیخ چوبی کمتر باشد. با نوار چسب پهن دور تا دور جعبه کفش را بپوشانید تا استحکام پیدا کند.

حال یک کاغذ رنگی سبز را به اندازه کف جعبه ببرید و با استفاده از رنگ سفید روی آن خطوط زمین فوتبال را رسم کنید.

کاغذ سبز را کف جعبه بچسبانید. بعد در دو طرفه دیواره عرضی جعبه باید دو مستطیل هم اندازه بکشید و سپس با استفاده از خط کش و موکت بر، روی خط ها را بریده و دروازه فوتبال دستی را درست کنید.

گیره های چوبی لباس را برداشته و بالای هر پنج عدد آن ها را با یک لاک رنگ کنید. یعنی پنج گیره برای بازیکنان یک طرف زمین قرمز گردد و بقیه گیره ها برای بازیکنان سمت دیگر آبی رنگ گردد.

اکنون باید سیخ های چوبی را روی جعبه نصب کنید. برای این کار باید فاصله سوراخ هایی که روی جعبه درست می کنید از کف آن به اندازه ای باشد که با حرکت سیخ گیره ها کف جعبه گیر نکنند. همچنین فاصله سیخ های چوبی از هم نیز باید با توجه به ارتفاع گیره معین گردد. در هر طرف زمین باید 2 عدد سیخ چوبی قرار دهید. ابتدا محل دقیق سورخ را روی جعبه معین کنید و سپس آن را ایجاد نمایید. سعی کنید سوراخ به اندازه قطر سیخ چوبی باشد و بیشتر نگردد.

سیخ های چوبی را درون سوراخ های جعبه قرار دهید. سپس گیره های هر سمت زمین را روی سیخ های چوبی ببندید. گیره ها در هر طرف زمین باید به صورت یکی در میان روی سیخ ها قرار گیرند.

یک طرف هر سیخ چوبی باید حالت دسته بگردد. برای این کار می توانید از خمیر گلسازی و یا گل مخصوص یا هر ایده دیگری که به ذهنتان می رسد بهره ببرید. سمت دیگر سیخ را با چسب نواری ضخیم یا چسب برق بپوشانید که سیخ از داخل جعبه بیرون نیاید.

در پایانی کار یک توپ تنیس داخل جعبه بیندازید. اکنون کاردستی با مقوا مدل فوتبال دستی آماده شده است و می توانید از آن لذت ببرید.

2- کار دستی با مقوا مدل ماهی و دریا

برای درست کردن این کاردستی با مقوا نیز به یک جعبه مقوایی احتیاج دارید. انتخاب سایز و نوع جعبه به دلخواه خودتان است و می تواند هر شکلی داشته باشد. روی یک طرف دیواره جعبه موج دریا بکشید، سپس آن را با کاتر یا قیچی برش دهید. سمت روبروی همین دیوار را طوری ببرید که یک سانتی متر از هر طرف باقی بماند. سپس همه جعبه را با رنگ آبی رنگ کنید.

برای تزیین داخل جعبه می توانید از وسایل تزیینی مثل صدف و سنگ بهره ببرید. همچنین می توانید با مقوا و یا کاغذ های رنگی الگوی ماهی و سبزه یا حالت موج دریا را درست کنید و داخل آکواریوم زیبای خود بچسبانید. برای زیبایی بیشتر می توانید با مقوا یا کاغذ زرد یک دایره درست کنید و به عنوان خورشید پشت دیواره موج دار جعبه بچسبانید.

مدل های مختلف کاردستی با مقوا های دور ریختنی

در مطالب دیگر از سایت خبرنگاران، می توانید با روش ساخت جعبه جواهرات با مقوا و ساخت کاردستی با قاشق یکبار مصرف نیز آشنا شوید.

منبع: setare.com
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 1508

به "ساخت کاردستی با مقوا و کارتن های دور ریختنی" امتیاز دهید

1 کاربر به "ساخت کاردستی با مقوا و کارتن های دور ریختنی" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت کاردستی با مقوا و کارتن های دور ریختنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید