علت افزایش آمار دانش آموزان مبتلا به اوتیسم

به گزارش کتاب ارزان، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه به 210 مدرسه استاندارد اوتیسم احتیاج داریم گفت: به همین علت با خیرین وارد گفت وگو شدیم و طبق توافقاتی که داشتیم کلنگ ساخت 224 مدرسه در این 14 استان بر زمین زده خواهد شد.

علت افزایش آمار دانش آموزان مبتلا به اوتیسم

سیدجواد حسینی در گفت وگو با کتاب ارزان، با اشاره به راه اندازی مدارس جدید اوتیسم در سطح کشور اظهار کرد: طبق طرح آمایش سرزمینی 46 مدرسه اوتیسم در مناطق مختلف داریم، هرچند هنوز 14 استان ما مدرسه اوتیسم ندارند و دانش آموزان در قالب 200 کلاس ضمیمه ادامه تحصیل می دهند.

وی اضافه کرد: به 210 مدرسه استاندارد اوتیسم احتیاج داریم و به همین علت با خیرین وارد گفت وگو شدیم و طبق توافقاتی که داشتیم کلنگ ساخت 224 مدرسه در این 14 استان بر زمین زده خواهد شد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در پاسخ به پرسشی درباره افزایش آمار دانش آموزان مبتلا به اوتیسم گفت: شمار مبتلایان به اوتیسم در حال افزایش نیست. اوتیسم دارای درجات مختلف است و یک علت افزایش آمار دانش آموزان اوتیسم بهبود فرایند و ابزارهای شناسایی است. در واقع طیف اوتیسم افزایش نیافته بلکه ابزارها مدرن تر و شناسایی بهبود پیدا نموده است.

حسینی اضافه کرد: در حال حاضر تدوین و ابلاغ سندجامع اوتیسم را هم در قالب رشد کمی و هم کیفی در دستورکار داریم تا همه دانش آموزان مبتلا به اوتیسم بتوانند تحت پوشش آموزش های استاندارد قرار بگیرند و بتوانیم متناسب سازی آموزش، محتوا و اجرا را انجام دهیم.

وی در پاسخ به اینکه آیا تمام مبتلایان به اوتیسم، تحت پوشش آموزش قرار دارند؟ گفت: طرح سنجش بدو ورود به دبستان برای ثبت نام در کلاس اول الزامی است و تشخیص برای تمام آنها که در طرح سنجش شرکت می نمایند انجام می گردد. موردی نداریم که بگوییم دانش آموزی به دلیل کمبود فضا و معلم از تحصیل محروم می گردد، اما خب به هرحال عده ای بازمانده از تحصیل هستند که ممکن است در بین آنها افراد اوتیسم نیز وجود داشته باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: discountbook.ir شناسه مطلب: 716

به "علت افزایش آمار دانش آموزان مبتلا به اوتیسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت افزایش آمار دانش آموزان مبتلا به اوتیسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید